توییت فارسی و جنجالی رئیس پارلمان ارمنستان

رئیس پارلمان ارمنستان در توییتی به زبان فارسی جمهوری آذربایجان را به نقض بیانیه سه جانبه بین ایروان، باکو و مسکو متهم کرد.

به گزارش خبرآنلاین، «آلن سیمونیان» رئیس پارلمان ارمنستان در توییت خود به زبان فارسی نوشت: «جمهوری آذربایجان بیانیه سه جانبه ۹ نوامبر را نقض کرد. جمهوری ارمنستان بر اساس منشور سازمان ملل متحد حق دارد با استفاده از ارتش و به هر وسیله، هرگونه تجاوزعلیه تمامیت ارضی و حاکمیت خود را دفع کند.»
درگیری‌های روز سه شنبه جمهوری آذربایجان و ارمنستان شماری کشته، مجروح و اسیر برجای گذاشته است. طبق اعلام وزارت دفاع  جمهوری آذربایجان، هفت نظامی این کشور کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند. بنا بر اعلام وزارت دفاع ارمنستان، یک نیروی نظامی این کشور کشته و ۱۳ نفر اسیر شده‌اند.
+116
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا

  این ارمنی های بیشرف کمونیست تا پای ایران را به جنگ با آذربایجان نکشند ول کن نیستند، بابا به ایران چه ربطی داره آخه؟ ما رو درگیر یک جنگ دیگری نکنید! اگر شما به ایران احترام می گذارید و ایران مهم است که باید هم شما و هم آذربایجان و هم گرجستان به خاک ایران بازگردید، اگر نه که خفه بمیرید ما را درگیر دعوای خودتان نکنید.
  139
  34
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۷
  ۶۱
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا

  هرکی یک سفر حتی کوتاه دو روزه به ارمنستان رفته باشه دقیقا متوجه میشود که ارمنی های ارمنستان چقدر دزد و کلاهبردار و گند اخلاق هستند. ارمنی های ایران آدمهای نجیبی هستند ولی ارمنی های ارمنستان فقط دوز و کلک و دروغ و بیشرفی و دشمنی دارند با ایرانی ها. حالا ایرانی شد برادر! شد همسایه! از رفتار پست و بیشرمانه ای که با ایرانی ها دارند و داشتند الان خبری نیست!
  92
  38
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸
  ۶۲
  نگاهی دیگر - وین، اتریش

  اینها هم از جنس آخوند های خودمون هستند. سالهاست جنایت میکنند بعد داد و بیداد راه میاندازن که به ما ظلم شده. اگر آذربایجان مقصر بود حتما روسیه واکنشی نشون میداد. تقصیر خودشونه که به سرباز های آذربایجان حمله کردند. دیروز بی بی سی تلفات ا رمنی ها را 13نفر اعلام کرد.
  87
  28
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۱
  ۴۱
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  خیانت جمهوری جعلی باکو به جانبداری و حسن نیت ایران از آن نمک نشناسها، درس عبرتی واسه ایران شد تا در دفعات بعد از ارمنستان حمایت کند. به مسلمان از هرگونه مذهب و مکتبی ابدا اعتماد نکنید بالاخص اگه عرب یا تورک باشند .
  27
  90
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۶
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  یاشاسین ایروان. ارمنستان باید دست از روسیه بکشه. روسها فسشون دراومده و بادی ندارند.
  18
  49
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  [::محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا::]. تو مثل اینکه خبر نداری که علی اف مرز بین ایران و ارمنستان رو بسته و حالا تریلی های ایران باید باج بدهند به آذربایجان!! تا بتوانند بروند به ارمنستان
  20
  57
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۰
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  زنده باد ارمنستان . هر چه زودتر ایران ازاد بشه از این حکومت اخوندی قطعا ترکان عثمانی هم عقب نشینی خواهند کرد و زوزه کشی و یاغیگیریشون در منطقه کم و کمتر خواهد شد.
  22
  56
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا::]. تو بیجا کردی.
  5
  17
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان
  زنده باد ارمنستان،مردمی بی آزار که بدور از توحش فرهنگ اسلام و عرب مشغول زندگی شان بودند و طعمه کفتارهای وحشی مغول اسلامیست شدن.نسل کشی ارمنی ها توسط عثمانی قابل انکار نیست.
  8
  25
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
  ۴۰
  ENSAN-ZAMIN - تبریز، ایران

  غلط کرده به فارسی نوشته. مثلاً میخواهد حمایت ایران را جلب کند. غافل از اینکه حکومت ایران به اندازه کافی عقل و تدبیر دارد که با وجود تحریم بیش از ۴۰ سال دوام اورده و ایران به هیچ وجه خودش را درگیر جنگ دیگری نمیکند. این در حالیست که ایران روابط دوستانه ای با ترکیه و آذربایجان دارد. این کار ضعف و بدبختی ارمنستان را نشان میدهد و اینکه از حمایت روسیه مایوس شده است.
  31
  7
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.