فال روز پنجشنبه ۱۸ نوامبر - ۲۷ آبان

فروردین
 
شما شخصی بسیار پرانرژی، مستقل، بلندپرواز و جذاب هستید. شما از تعامل با دیگران لذت می برید، مخصوصا اگر تحصیل کرده، باهوش و یا دارای موقعیت های بالای اجتماعی باشند. شما خیلی راحت با دیگران ارتباط برقرار کرده و دوست می شوید، اما گاهی دمدمی مزاج، لجباز و تنبل هم هستید.
 
صوفی از پرتو می راز نهانی دانست***گوهر هر کس از این لعل توانی دانست
قدر مجموعه گل مرغ سحر داند و بس***که نه هر کو ورقی خواند معانی دانست
تعبیر:

اردیبهشت
 
اگر به فکر سرمایه گذاری بوده اید و برنامه هایی در سر دارید باید به شما بگوییم که امروز زمان مناسبی برای انجام این کار نیست. برای عملی کردن تصمیم هایتان روز بهتری را انتخاب کنید، اما امروز با خیال راحت گزینه های پیش رویتان را مورد بررسی قرار داده و روند تغییرات بازار را مطالعه کنید. امروز زمان خوبی برای خارج کردن پول از حسابتان نیست. در حال حاضر سرمایه گذاری در املاک و به ویژه خریدن زمین می تواند بهترین گزینه ی ممکن برای شما باشد. در این مورد با افراد متخصص مشورت کنید و قیمت نواحی مختلف را به دقت با هم مقایسه کنید. یادتان باشد که هیچکس به اندازه ی خودتان صلاح شما را نمی خواهد!
خسروا گوی فلک در خم چوگان تو باد***ساحت کون و مکان عرصه میدان تو باد
زلف خاتون ظفر شیفته پرچم توست***دیده فتح ابد عاشق جولان تو باد
تعبیر:از روزگار انتظار بی اندازه داری و مرتب گله می کنی. زیاد شکایت نکن. حوادثی برایت اتفاق می افتد تا امتحان شوی. غم دنیا را نخور اینها همه خواست خداوند است پس از روزهای خوش زندگیت نهایت استفاده را بکن و از آن لذت ببر و قدر نعمت های خدا را بدان.

خرداد
 
اگر دورکار هستید و یا به هر دلیلی ترجیح می دهید که امروز کارهایتان را دور از محل کارتان و در خانه پیش ببرید باید به شما بگوییم که امروز کار کردن از خانه بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود. اهل خانه مدام در رفت و آمد خواهند بود و شما را درگیر مسائل جاری در خانه خواهد کرد و با سر و صدا و صحبت و سؤال های پایان ناپذیرشان شما را راحت نخواهند گذاشت. ممکن است حتی چند مهمان ناخوانده هم از راه برسند. پس اگر کار مهمی دارید که حتما امروز باید انجام شود جایی به غیر از خانه را برای انجام آن در نظر بگیرید. اگر قرار است کاری را سر موعد مشخصی تحویل دهید باید امروز برنامه ریزی دقیق تری برای تکمیل آن داشته باشید.
آخر به چه گویم هست از خود خبرم چون نیست***وز بهر چه گویم نیست با وی نظرم چون هست
شمع دل دمسازم بنشست چو او برخاست***و افغان ز نظربازان برخاست چو او بنشست
تعبیر:چرا عاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی. از کاری که کرده ای بسیار نادم و پشیمانی. با شکست مواجه شده ای و فکر می کنی دیگر کسی تو را دوست ندارد و مورد احترام نیستی. اما مرور زمان همه چیز را دست می کند. مطمئن باش این شکست مقدمه ای است برای پیروزی بزرگ انشاالله.

تیر
 
امروز شما احساس می کنید انرژی مضاعفی در اختیارتان قرار گرفته است تا تمام کارهای ناتمامی که داشته اید را تکمیل کنید. شما می خواهید تمام این کارها را به سریع ترین شکل ممکن انجام دهید، اما شاید در این میان با خودتان فکر کنید که اشکال ندارد اگر کمی از کیفیت کار بزنید. با این حال نباید به خودتان اجازه بدهید که چنین کاری کنید زیرا وجدانتان شما را راحت نخواهد گذاشت. بهتر است کارهایتان را اولویت بندی کرده و کارهایی که موعدشان فرا رسیده و یا از ضرورت بالاتری برخوردار هستند را انجام دهید. انجام بقیه ی کارها را به روز دیگری موکول کنید. مواب باشید امروز چیزی که ممکن است بعدا به کارتان بیاید را دور نیندازید.
یا رب این شمع دل افروز ز کاشانه کیست***جان ما سوخت بپرسید که جانانه کیست
حالیا خانه برانداز دل و دین من است***تا در آغوش که می‌خسبد و همخانه کیست
تعبیر:شکست تو در این راه پله ی صعودی است در راهی و هرگونه نقصان حکمتی دارد. چه بسا سلامتی تو در فقر باشد. امیدت را از دست نده. فعلاصلاح در این است که روزگار را اینطور طی کنی و یقین بدان راز بودن تو در این است که با روزگار صلح کنی.

مرداد
 
امروز شما مجبور خواهید بود برای تکمیل کاری که قرار بوده است امروز تحویل دهید زمان و انرژی زیادی را صرف کنید. با وجود اینکه بخش عمده ی این کار قبلا انجام شده بوده است امروز خواهید دید که خرده کاری های زیادی باقی مانده اند که دوندگی های زیادی را به شما تحمیل خواهند کرد. خونسردی خودتان را حفظ کنید و کارهایتان را بدون آنکه اجازه دهید استرس به شما غلبه کرده و عملکردتان را تحتتأثیر قرار دهد پیش ببرید. اگر برایتان امکان دارد از دیگران کمک بگیرید. لیستی از کارهایی که باید انجام شوند تهیه کنید تا هیچ کاری از قلم نیفتد. خیالتان راحت باشد که در پایان روز نتیجه ای که به دنبالش هستید را به دست خواهید آورد.
دل سراپرده محبت اوست***دیده آیینه دار طلعت اوست
من که سر درنیاورم به دو کون***گردنم زیر بار منت اوست
تعبیر:هنوز خیلی خامی چیزهایی را که به دست آورده ای از دست خواهی داد. استراحت و آسایش دیگر کافی است به عقل خودت رجوع کن. نفس اماره را در خود از بین ببر که این نفس بنیادت را از بین می برد چون باد پائیزی بهار دل تو را پیر می کند و این را هم بدان که همگان از کارهای پنهانی تو باخبرند.

شهریور
 
امروز ناگهان ایده های خلاقانه ای برای برخی کارهای هنری، پروژه های حرفه ای و یا کارهای شخصی به ذهنتان خواهند رسید که در طول صبح و بعدازظهر شما را به خود مشغول خواهند کرد. شما به اطلاعات و وسایلی نیاز خواهید داشت که در دسترستان نیستند و مجبور خواهید بود برای تهیه ی آنها وقت، انرژی و پول زیادی را خرج کنید، در واقع خیلی بیشتر از آنچه در آغاز کار انتظار داشته اید. با این حال نباید از این ایده ی فوق العاده ای که در سر دارید بگذرید زیرا به احتمال زیاد نتایج بسیار خوبی به دست خواهید آورد. در پایان روز با وقت گذراندن در کنار آنهایی که باعث آرامشتان می شوند حال خودتان را خوب کنید و خستگی را از تن به در کنید.
میر من خوش می‌روی کاندر سر و پا میرمت***خوش خرامان شو که پیش قد رعنا میرمت
گفته بودی کی بمیری پیش من تعجیل چیست***خوش تقاضا می‌کنی پیش تقاضا میرمت
تعبیر: خیلی غمگین هستی. فکر می کنی همه تو را فراموش کرده اند و دیگر وفا وجود ندارد. تدبیری برای غم خود کن. رازت را به کسی نگو. فعلا" در دام بلا هستی که با سعی خودت نجات پیدا می کنی. به عنایت خداوند امیدوار باش.

مهر
 
امروز ممکن است که یکی از دوستانتان بخواهد از شما پول قرض بگیرد. شاید احساس کنید که او زیاد هم در مضیقه نیست و یا دارد بیشتر از مقداری که واقعا نیاز دارد از شما قرض می گیرد، شاید هم مبلغی که او درخواست کرده بالاتر از حد توانتان باشد و شما با دادن این مبلغ به او مجبور شوید خودتان را در شرایط سختی قرار دهید. اگر از صمیم قلب راضی نیستید و یا دادن این پول به دوستتان از توانتان خارج است خیلی واضح و منطقی دلیل هایتان را برای او توضیح بدهید. اگر جوابتان «نه» است از گفتن آن خجالت نکشید. یک دوست واقعی شما را درک می کند و بدون آنکه از شما دلخور شود به دنبال راه دیگری برای تأمین پول مورد نیازش خواهد رفت.
زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست***راه هزار چاره گر از چار سو ببست
تا عاشقان به بوی نسیمش دهند جان***بگشود نافه‌ای و در آرزو ببست
تعبیر:به هر کس وفا کردی جفا دیده ای. سینه ای مالامال از درد داری. تا کی می خواهی پریشان حال باشی. دست از غم بردار. توبه کن تا دلت صاف شود. انتظارات بیجا را کنار بگذار. رویا و خیال را فراموش کن و به واقعیات بپرداز و از آنچه تا کنون نصیبت شده لذت ببر و عقل را به پای دل هدر نده.

آبان
 
شما امروز علاقه ی خاصی به مسائل معنوی و یا فراطبیعی احساس می کنید و همین تمایل شدیدی به مطالعه در این زمینه در شما به وجود آورده است. شما به دنبال کسب اطلاعات در این مورد به هر طرف خواهید رفت و بدون هیچ جهت خاصی به مطالعه خواهید پرداخت و جستجو خواهید کرد، اما این روش بی نظم در نهایت تنها شما را خسته و سردرگم خواهد کرد. شاید بهتر باشدبه جای اینکه خودتان را بمباران اطلاعاتی کنید یک جهت مشخص را برای خودتان در نظر گرفته و در همان مسیر پیش بروید. امروز دعا، مدیتیشن و فعالیت هایی از این دست بهترین روش برای غلبه به احساس نگرانی و استرس شدیدی که در وجود خود احساس می کنید خواهند بود.
خم زلف تو دام کفر و دین است***ز کارستان او یک شمه این است
جمالت معجز حسن است لیکن***حدیث غمزه‌ات سحر مبین است
تعبیر:درد دل کردن با ائمه اطهار برای تو از یک دوست عادی بهتر است چون هر منفعتی می بینی از هدایت ایشان است. وجود خود را به آنها نزدیک کن تا بلکه دلت آرامش بیشتری پیدا کند. در این حالت است که به مراد می رسی و فالت نیکو می شود و غم دوری عزیزان را نمی کشی و از آتش نفس اماره در امان می مانی.

آذر
 
برخی از مسئولیت هایی که در محل کارتان به عهده تان گذاشته شده اند فراتر از حد توانایی شما و یا هر شخص دیگری که این همه کار به عهده اش گذاشته شوند به نظر می رسند. شما احساس می کنید هر چقدر هم که تلاش کنید بی فایده است و به جای اینکه کارهایتان کم شود تنها دارد به حجم آنها افزوده می شود. به جای اینکه خودتان را تحت فشار قرار دهید کارهایتان را اولویت بندی کنید و با انجام آنهایی که اهمیت بیشتری دارند شروع به کار کنید. بخشی از کارها را هم که می دانید دیگران می توانند از پس انجام آن بربیایند به بقیه واگذار کنید. مطمئنا در میان همکارانتان چند نفر پیدا می شوند که بخواهند لطف هایی که در گذشته به آنها کرده اید را جبران کنند.
حسن تو همیشه در فزون باد***رویت همه ساله لاله گون باد
اندر سر ما خیال عشقت***هر روز که باد در فزون باد
تعبیر:راهی را که می روید درست است از تدبیر و اندیشه ی خودتان استفاده کنید. به زیارت کعبه مشرف می شوید. به زودی در جمعی حاضر می شوید که تقدیر و اینده ی شما در آنجا رقم زده می شود و به نشانه هایی دست پیدا می کنید که بسیار خوب است. پرهیزگار باشید تا از تیر بلا در امان بمانید.

دی
 
امروز مجبور خواهید بود برای انجام برخی کارهای اداری یا تجاری با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید که برخی از آنها خیلی دورتر از شما زندگی می کنند و شاید حتی بعضی از آنها ساکن کشورهایی دیگر باشند. این کار شما را وادار خواهد کرد تا مدت زمان زیادی را پای تلفن بگذرانید و شاید مجبور شوید به خاطر اختلاف زمانی موجود بین کشورها در خارج از ساعت کاری هم به کار کردن ادامه دهید. خوشبختانه با وجود تمام این سختی هایی که پیش رویتان هستند کارهایتان را به نحو احسن انجام خواهید داد و در پایان روز احساس رضایتی که دارید تمام این خستگی ها را جبران خواهد کرد. یادتان باشد وقتی به خانه رسیدید احساس خستگی را پشت در جا بگذارید!
روشن از پرتو رویت نظری نیست که نیست***منت خاک درت بر بصری نیست که نیست
ناظر روی تو صاحب نظرانند آری***سر گیسوی تو در هیچ سری نیست که نیست
تعبیر:قدر جوانی را بدانید. منتظر خبری خوش باشید که برای آن دست به دعا برداشته اید. از چیزی نترسید، ایمانتان شما را از هر طوفانی نجات می بخشد. به بازوی خودتان متکی باشید. خودتان را از بند مادی رها کنید و به قران توسل جوئید.

بهمن
 
فعالیت های تجاری که با یکی از دوستانتان دارید انجام می دهید امروز در شرایط خوبی قرار ندارند و ممکن است نگرانی هایی را برای شما به وجود بیاورند. شما هنوز هیجانی که برای شروع این پروژه داشته اید را از دست نداده اید، اما ناراحتی و نگرانی نیز با این احساس خوشایند اولیه ترکیب شده است. خوشبختانه این احساس شما برخلاف آنچه خودتان فکر می کنید می تواند بسیار سازنده باشد و به شما انگیزه بدهد تا برای پیش بردن کارها در مسیری که برنامه ریزی کرده بودید بیشتر تلاش کنید و موفقیت مورد نظرتان را به دست بیاورید. در مورد آینده ی این کار بر اساس وضعیت امروز آن قضاوت نکنید، تا چند روز دیگر کارها در مسیر پیشرفت قرار خواهند گرفت.
اگر چه عرض هنر پیش یار بی‌ادبیست***زبان خموش ولیکن دهان پر از عربیست
پری نهفته رخ و دیو در کرشمه حسن***بسوخت دیده ز حیرت که این چه بوالعجبیست
تعبیر:زمانه روی بد خود را به تو نشان می دهد. همه چیز را از تو پنهان کرده به فتنه ها توجه نداشته باش فعلا" سیر نزولی را طی می کنی و این برایت دردآور است. برای رهایی از این ورطه، دست به دعا بردار. نمازت را سر وقت بخوان. متوسل به ائمه شو تا نجات پیدا کنی.

اسفند
 
امروز روابط اجتماعی تان زمان خیلی زیادی از شما خواهند گرفت. این ارتباط ها بیشتر از اینکه مفید باشند وقت گیر هستند. تماس های تلفنی زیادی با شما گرفته خواهند شد که هیچ هدف خاصی به غیر از دادن خبرهایی که برایتان بی اهمیت هستند و یا غیبت کردن در مورد دیگران ندارند. شاید در ابتدای روز از پیام های زیادی که دریافت کرده اید و تماس هایی که با شما گرفته می شود هیجان زده شوید و احساس کنید در مرکز توجه قرار گرفته اید، اما در ادامه خواهید دید که این تماس ها و پیام ها هیچ فایده ای جز گرفتن وقتتان ندارند. به خودتان یادآوری کنید که شما مجبور نیستید به تمام تماس هایی که با شما گرفته می شوند و پیام هایی که دریافت می کنید جواب بدهید.
ساقی بیار باده که ماه صیام رفت***درده قدح که موسم ناموس و نام رفت
وقت عزیز رفت بیا تا قضا کنیم***عمری که بی حضور صراحی و جام رفت
تعبیر:خداوند نعمت و رحمت زیادی به تو ارزانی داشته و آنچه را که احتیاج داری فراهم نموده است، پس مغرور نباش. او از حال تو خئب آگاه است. روزی تو قطع نمی شود. در زندگی به پستی و بلندی اعتقاد داشته باش قبله ی معبود تو فقط و فقط خداوند باشد..
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.