فرمانده هوافضای سپاه: ایران نمی‌خواست برای انتقام خون قاسم سلیمانی وارد جنگ تمام‌عیار با آمریکا شود

 امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران از چگونگی اتخاذ تصمیم ایران برای «انتقام» ترور قاسم سلیمانی سخن گفت یورونیوز :امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در خصوص چگونگی اتخاذ تصمیم ایران برای «انتقام» خون قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس توسط نظامیان آمریکایی گفت که کشورش می‌توانست یک جنگ «تمام عیار» با واشنگتن راه بیندازد اما این کار را انجام نداد.

آقای حاجی‌زاده که با دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف گفتگو می‌کرد، از هدف گرفتن پایگاه‌های آمریکا در منطقه به عنوان عاملی نام برد که می‌توانست به جنگ تمار عیار میان ایران و آمریکا بینجامد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرمانده نیروی هوافضای سپاه ایران با بیان اینکه ایران در صورت بروز جنگ، ده بیست سال عقب می‌افتاد، گفت: «ما به این نتیجه رسیدیم که جنگ نتایج خوبی برای ما ندارد و باید اقدامی انجام دهیم که دستاوردهای خوبی برای ما و منطقه داشته باشد. در نتیجه مسئولین نظام بحث اخراج امریکا از منطقه را مطرح کردند.»

به گفته آقای جاجی‌زاده ایران تا پیش از آن مقطع، حرفی از «اخراج» آمریکا از منطقه نزده بود بلکه صحبت‌ها پیرامون «رفتن» این کشور از منطقه بوده است.

با این حال فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت که انتخاب پایگاه عین‌‌الاسد آمریکا در عراق به عنوان یک هدف به این دلیل بود که ایران باید در مقابل اقدام نظامی آمریکایی‌ها یک اقدام نظامی انجام می‌داد.

به گفته آقای حاجی‌زاده «آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند که اگر ایرانی‌ها اقدامی کنند آن‌ها ۵۲ نقطه از ایران را مورد هدف قرار می‌دهند.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در ادامه گفت که پس از پاسخ ایران، «حدود ۸۰ درصد از ناوگان نظامی آمریکا از منطقه خلیج فارس به دریای عمان رفته است.»
آیا ایران به اسرائیل پاسخ داده است؟
او در خصوص پاسخ تهران به اقداماتی که گفته می‌شود اسرائیل علیه ایران انجام می‌دهد، گفت: «ما هم گاهی می‌شنویم که ضرباتی به آنها وارد می‌شود و کشتی‌های آنها و یا کارخانه‌شان دچار آتش سوزی شده است. بالاخره ما هم خدایی داریم.»

آقای حاجی‌زاده در ادامه گفت که شنیده است اسرائیلی‌ها در اربیل عراق پس از ترور محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع ایران «خیلی کشته داده‌اند.»

با وجود این فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت:‌ «امروز به دلیل کوتاهی نیروهای امنیتی و همچنین رویکرد دولت غربگرایی که بر سرکار بود امنیت ما دچار خدشه شده است.»
انتقاد فرمانده ارشد سپاه از دولت حسن روحانی
آقای حاجی‌زاده در متنی که خبرگزاری تسنیم از سخنان او منتشر کرده، بدون نام بردن از حسن روحانی، رئیس جمهور سابق ایران از دولت او انتقاد کرده است. به نظر این فرمانده ارشد سپاه، «دیپلماسی که مبتنی بر غربگرایی باشد اصلا میدان را قبول ندارد.»

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه دولت حسن روحانی در روزهای پایانی وزارتش در گفتگویی از برتری میدان بر دیپلماسی انتقاد کرده بود؛ سخنی که با انتقاد تند اصولگراهای حاکم بر ایران مواجه شد.
+16
رأی دهید
-91

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  باز هم دروغ و اراجیف مسخره از زبان سرداران بی سواد سپاهی. واقعا اگر قرار بود وارد جنگ با امریکا می شدید، با چه سلاحهایی می توانستید در مقابل امریکا بایستید؟
  10
  71
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  II PARSA II - هانوفر، آلمان

  خب جنگ می کردید. شما شبیه سگ هایی هستید که از ترس واق واق می کنید. سگی که می خواهد پاچه بگیری واق و وق نمی کنه. بابا جنگ با آمریکا پیشکش برید به جنگ تخمه مرغ و رب گوجه فرنگی و تو اون پیروز بشید. اینها فکر می کنند بلانسبت با یک مشت خر طرفند
  13
  71
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اگر نادان و عقب افتاده نباشیید ولی یقینا وقیح هستید
  11
  57
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  چون وارد چنگ شدن همانا و به سرنوشت صدام دچار شدن همان . همینطور وجود نفرت انگیز مسئول مستقیم سرنگونی هواپیمای اوکراینی هم بدست مردم ، به درک واصل شده بود.
  7
  34
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  شما دوتا کار خوب کردین: یکی اینکه پهپاد امریکایی رو زدین و با اکتیو شدن سیستم رادار اون هواپیمای پشت پهپاد پستهای راداری رو اسکن کرد. دوم اینکه یه ٦٠ تا موشک زدین تو بیابون و پایگاه خالی و توان موشکها به صورت عملی لو رفت. حالا برین جنگ کنین.
  6
  28
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  این قاتلِ پست فطرتِ الدنگِ هزار پدرِ تروریست، چطور بعد از موشک زدن به هواپیمای اوکراینی و پرپر کردن ۲۰۰ ایرانی بی گناه، هنوز استعفا نداده و حالا راست راست اومده بین جمع دانشجویی و در مورد ایران هم حرف هم میزنه؟! بابا سپاهی جماعت چقدر بی شرف و پررو تشریف داره..این یارو به لجن گفته زکی..
  7
  32
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  شاید ۶۵ ساله بدرد نخوره دیگه بازنشستگیه یه ارتشیه، تو الان جوانی بعد که بدرد نخوری همونت میکنن
  4
  12
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  اینکه هر دولتی در ایران به سر کار میآد و بعد از هشت سال از طرف سپاه و بسیج و رهبر و بقیه گاگول ها غرب گرا و وابسته و بی کفایت و بی عرضه معرفی میشه فقط یک دلیل داره و اونهم اینه که حکومت ایران به همه داره باج میده تا بتونه با جون کندن سرپا باشه
  5
  18
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اول دم از انتقام سخت میزدند بعد به قول خودشو اشتباهی هواپیما اوکراینی را با 267 سرنشین بیگناه زدند حالا هم میگند نمیخواستیم وارد جنگ بشیم. نمیخواهید یا نمیتونید ؟ میدوند شروع جنگ پایان حکومت نکبت بار شماست
  6
  29
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.