«​​​​​​​حمله و اسیدپاشی» به قهرمان سابق ووشو ایران و شاگردانش در اصفهان

 حمیدرضا لادور، قهرمان سابق ووشو ایرانرادیو فردا :یک قهرمان سابق ووشو ایران می‌گوید که او و شاگردانش چندین بار از سوی «افرد ناشناس» مورد «​حمله و اسیدپاشی»​ قرار گرفته‌اند.

حمیدرضا لادور به خبرگزاری ایسنا گفته است که هنگام خارج شدن از خانه ووشو اصفهان مورد حمله قرار گرفته و روی ماشین شخصی‌اش اسید ریخته‌اند.

او از «​درگیری‌های زیاد در محلی که خانه ووشو اصفهان در منطقه مارچین واقع شده است»​ خبر داده که به گفته او، آن‌جا را «​به محل ناامنی برای ورزشکاران»​ تبدیل کرده است.

قهرمان سابق ووشو ایران افزوده که موضوع خانه ووشو «​جریان عمومی»​ دارد و از شکایت خود با عنوان «بحث رعب و وحشت عمومی»​ در این زمینه خبر داده است.

همزمان محسن روناسی، رئیس هیئت ووشو استان اصفهان، از پیگیری علت واقعه خبر داده و اظهار داشت که اتفاقاتی از این دست در ورزشگاه‌های مناطق اطراف شهری زیاد رخ می‌دهد چون معتقدند ورزشگاه‌های محلی صرفاً برای استفاده افراد داخل محله است که باور غلطی است.

اسیدپاشی در حالی تکرار می‌شود که با تصویب مجلس ایران، «اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه، اقدام مرتکب افساد فی الارض محسوب می‌شود».

طبق قانون مجازات اسلامی، برای اتهام افساد فی الارض اشد مجازات، یعنی اعدام، در نظر گرفته شده است اما در مواردی نیز احکامی چون قطع دست و پا و یا تبعید صادر می‌شود.

اکثر قابل توجه قربانیان اسیدپاشی، بر اساس گزارش‌ها از جمله گزارش مجلس شورای اسلامی، زنان هستند اگرچه آمار دقیقی از شمار قربانیان و آسیب‌دیدگان اسیدپاشی در ایران مشخص نیست.

پیش از این مقامات وزارت بهداشت ایران اعلام کرده بودند که سالانه ۶۰ تا ۷۰ نفر در کشور قربانی اسیدپاشی می‌شوند.

در گسترده‌ترین نوع اسیدپاشی در ایران، در سال ۱۳۹۳ چهار زن در اصفهان قربانی آن شدند. مسئولان می‌گویند عامل این اسیدپاشی‌ها هنوز شناسایی نشده‌اند. عدم شناسایی عاملان اسیدپاشی با انتقادات گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده‌است.
+35
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  افراد ناشناس نیستند. دار و دسته ی امام جمعه ی اصفهان هستند
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.