تهدید ایران: اگر دادگاه آبان متوقف نشود، بخشی از مذاکرات اتمی را متوقف می‌کنیم

رادیو فردا :علی باقری‌کنی، معاون وزیر امور خارجه ایران، گفته است اگر روند دادگاه بین‌المللی مردمی آبان متوقف نشود، تهران بخشی از مذاکرات هسته‌ای خود را متوقف خواهد کرد.

این خبر را اعضای دادگاه بین‌المللی مردمی آبان روز جمعه در اختیار رسانه‌ها قرار دادند. این منابع می‌گویند آقای باقری در دیدار با مقام‌های بریتانیا این موضوع را مطرح کرده است، ولی جزئیاتی درباره اینکه کدام بخش از مذاکرات هسته‌ای متوقف می‌شود، مطرح نشده است.
دادگاه بین‌المللی مردمی آبان برای رسیدگی به «جنایات» حکومت ایران در آبان‌ماه سال ۹۸ روز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ در لندن آغاز شد و قرار است تا ۲۳ آبان ادامه یابد.

در این دادگاه که از سوی سه سازمان‌ «حقوق بشر ایران»، «عدالت برای ایران» و «با هم علیه اعدام» سازماندهی شده ۴۵ شاهد در دادگاه شهادت می‌دهند. شهادتنامه ۱۲۰ نفر هم، به گفته برگزارکنندگان دادگاه، به صورت کتبی تسلیم دادگاه شده است.

اعتراضات آبان ۹۸ که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود، به‌سرعت تغییر جهت داد و حکومت جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه‌ای را نشانه گرفت. این اعتراضات اما با سرکوب شدید مواجه شد.

مقام‌های ایران می‌گویند در این اعتراضات ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر کشته شدند، ولی سازمان عفو بین‌الملل تاکنون اسامی ۳۲۳ نفر از معترضان را تایید کرده است و خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته است که حداقل ۱۵۰۰ نفر در جریان اعتراضات کشته شده‌اند.
+15
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  عجیب است.که این خبر هفته گذاشته شد. خیال باف نیستم.که خیلی‌ مهم است. ولی یک حرکت اینجوری. که برا اولین بار. به مادران ستار. پویا .ندا. یک تریبون داد. که مغلان حسینی. چه به روز ملت ایران. در آبان ماه آوردند. یک نفر اینجا. یک کلمه ننوشت. خودم را هم جدا نمی‌‌دانم.ولی یک هفته همه در مورد. چس بایدن و نقش آن در سرنوشت برجام.بحث کردیم.یا چرا یک خانم آن جا را تنگ کرده.یک جای کار می‌‌لنگد
  7
  87
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. خیلی خوب گفتی دوست عزیز: مغولان حسینی! یادم میمونه از این ترکیب استفاده کنم. البته فکر میکنم اون حسینی در حکم فحش هست برای مغولان
  9
  50
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  بیچاره ها از یه دادگاه سمبولیک که هیچ حکم اجرایی نداره هم وحشت دارند و بخاطر توقفش میخوان ، گروکشی میکنن! این دادگاه متوقف بشه و نشه ، هیچ چیز از جنایات و رزالت و صبعیت و فساد رژیم ، در دید مردم ایران و جهان کم نمیکنه و عالم و آدم وقاحت و بیشرمی رژیم اسلامی رو کاملاً میشناسند ، احمقها !
  2
  53
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.