تنها غذا خوردن، برای قلب مضر است

دویچه وله :مطالعه جدید محققان آمریکایی نشان می‌دهد که تنها غذا خوردن ممکن است باعث افزایش خطر بیماری قلبی بخصوص در زنان مسن شود.

به گزارش ساینسدیلی؛ محققان تاکید می‌کنند که غذا خوردن به تنهایی با خطر بیشتر چاقی شکمی و افزایش فشار خون مرتبط است. وقتی افراد تنها هستند، تمایل دارند سریع‌تر غذا بخورند، که اغلب منجر به افزایش شاخص توده بدن، دور کمر، فشار خون و سطح چربی خون می‌شود. همگی این موارد می‌توانند خطر ابتلا به سندرم متابولیک و بیماریهای قلبی عروقی (CVD) را افزایش دهند.

محققان انجمن یائسگی آمریکای شمالی با مطالعه بر روی نزدیک به ۶۰۰ زن، به این نتیجه رسیدند زنانی که به تنهایی غذا می‌خورند، انرژی، کربوهیدرات، فیبر غذایی و پتاسیم کمتری در مقایسه با زنان دیگر دریافت می‌کنند. علاوه بر این، این زنان ۲.۵۸ برابر بیشتر در معرض آنژین هستند، نوعی درد قفسه سینه که ناشی از کاهش جریان خون به قلب و نشانه‌ای از بیماری عروق کرونر است.

به گفته محققان تنها غذا خوردن همچنین می‌تواند بر سلامت روان تأثیر بگذارد و خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهد که همین امر با خطر ابتلا به CVD مرتبط است.

این نتایج اهمیت آموزش تغذیه و غربالگری CVD را برای زنانی که عمدتا تنها غذا می‌خورند، نشان می‌دهد.

با توجه به اینکه زنان اغلب بیشتر از مردان عمر می‌کنند، یافتن راه‌هایی برای زنان که از نظر اجتماعی منزوی هستند، برای مشارکت و ایجاد روابط اجتماعی معنادار، نه تنها ممکن است کیفیت تغذیه آنها را بهبود بخشد، بلکه به طور کلی سلامت قلبی آنها را نیز افزایش خواهد داد.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.