ملی پوش ایرانی :حاضر نشدم پیراهن قاسم سلیمانی را بپوشم


رادیو فردا :مهدی رستم پور
امیر اسدالله‌زاده عضو تیم ملی پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران که در مسابقات جهانی نروژ شرکت کرده بود، از بازگشت به ایران خودداری کرده و برای درخواست پناهندگی راهی آلمان شده است.

هفته گذشته نیز امیر غلام‌زادگان و علیرضا پیری دو ملی‌پوش فیتنس چلنج ایران پس از پایان مسابقات جهانی در اسپانیا، حاضر نشدند به ایران برگردند.

سه فرار از یک فدراسیون در مدت زمانی کوتاه، باعث شد سفر تیم ملی پرورش اندام به لبنان با دستور وزارت ورزش لغو شود. این تصمیم ناگهانی منجر به درگیری شدید ملی‌پوشان با مسئولین فدراسیون شد که انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت.

امیر اسدالله‌زاده در گفتگوی اختصاصی با رادیو فردا، درباره دلایل فرار از اردوی تیم ایران در نروژ گفت: «سرپرست تیم سردار رضا فیروزی اصرار داشت پیراهنی را بپوشیم که عکس قاسم سلیمانی روی آن نقش بسته. گفتم این اقدام با مقررات ورزشی در تضاد است و منجر به محرومیت‌مان خواهد شد اما تهدید کرد که اگر امتناع کنم، در ایران با برخورد جدی مواجه خواهم شد».

اسدالله‌زاده که دو طلا و دو نقره آسیا را به گردن آویخته، پیراهن یاد شده را در اختیار دارد و تصویرش را در اختیار رادیو فردا گذاشته. او که چهار بار قهرمانان قهرمانان پاورلیفتینگ ایران شده است، می‌گوید: «به سردار فیروزی که نایب رئیس فدراسیون پرورش اندام است گفتیم آب بخرد اما ایشان گفت بروید و در توالت آب بخورید! این شان قهرمانان ورزش ایران است. اگر بودجه کم بود چرا ۸ نفر همراه شامل حراست را با چهار ورزشکار به نروژ فرستاده‌اند؟ چرا بودجه ورزش را برای هزینه گزاف هتل و بلیت آن هشت نفر هزینه کردند؟».

قهرمان ۷۴ کیلوگرم پاورلیفتینگ آسیا اضافه کرد که سردار فیروزی در فرودگاه، مسئولیت ۵۰ کیلو بار اضافه یکی از کارمندان سفارت جمهوری اسلامی ایران در نروژ را متقبل شد و جزو بار ورزشکاران حساب کرد.

اسدالله‌زاده که سابقه حضور در مسابقات جهانی کانادا و بلاروس را هم دارد، درباره موج پناهندگی ورزشکاران گفت: «ورزشکار بودن برای مقامات کشور مهم نیست. آنها ورزشکار را بَرده می‌خواهند. اولویت با کسانی است که پیرو نظام باشند. از مسئول تا ورزشکار، همه باید باجِ خودشان را به نظام بدهند وگرنه طرد می‌شوند».

او با انتقاد از رئیس فدراسیون پرورش اندام گفت: «آقای نصیرزاده مثل سایر مسئولین ورزش، منافع شخصی را در اولویت قرار می‌دهد تا پستش را حفظ کند. مثلاً وقتی فساد مالی در هیئت استانی را افشا کردم، گفت نمی‌توانم با آنها درگیر شوم چون در انتخابات بعدی به رای‌شان نیاز دارم.»

امیر اسدالله‌زاده چه احساسی دارد از اینکه دیگر نمی‌تواند به نام ایران در مسابقات ورزشی شرکت کند؟ می‌گوید: «کشورم را دوست دارم اما حتی نتوانستم با خانواده‌ام خداحافظی کنم. در گذشته دو بار برای تامین هزینه‌های شرکت در مسابقات جهانی، اتومبیلم را فروختم. مربی نداشتم و حتی یک میله هالتر در اختیارم نبود. هیئت کرمان حاضر نشد از تجهیزاتش به من قرض بدهد».

او در مصاحبه با رادیو فردا تاکید می‌کند: «اگر در مراسمی که در کرمان برای قاسم سلیمانی برگزار می‌کردند حاضر می‌شدم و اگر در این سال‌ها اهل باج دادن بودم، با این همه مدال با خانواده‌ام در یک خانه ۴۵ متری زندگی نمی‌کردم».

در واکنش به پناهندگی ورزشکاران فدراسیون پرورش اندام، کیکاووس سعیدی دبیر کمیته المپیک جمهوری اسلامی به فارس نیوز گفت: «اجازه بدهید بررسی دقیق‌تر انجام شود و در اولین فرصت اطلاع رسانی می‌شود. همه مسئولان ورزش باید پاسخگو باشند.
+133
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اه بابا! دیگه چیزش رو در اوردن. قاسم گورش کجا بود که پیراهنش باشه. فعلا دریابید زی زی دخترش رو که زیر عربها پیرهن در میاره. پس فردا هم لابد اسم کره اش رو میذاره قاسم ابن صفی الدین. اونوقت ورزشکارها باید عکس این میمون ولایت رو بذارن روی سینه اشون.
  16
  138
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این عکس جاش رو دستمال توالت هست نه لباس ورزشکار. به نظر من عزیزان شمالی باید یه فکری برا میرزا قاسمی بکنند و اسمش را بزارند کتلت میرزا
  7
  44
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. چقدر تو با نمکی حمید جون تو از پدیده های رنگین کمانی سرکوب شده ایران هستی حتما با هم کیش خودت از شهر کرد در تماس باش اونم هم نظر هست با تو شاید ۲ تا رنگین کمانی تونستین با هم زندگی شروع کنین
  48
  7
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. اوه اوه ببینید کی اینجاست .یکی از رد پاهای یاسر عرفات. نکنه تو هم میگی عمو نصرالله
  5
  32
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. اونقدر با سعید طوسی رنگین کمانی شدی که دیگه همه رو مثل خودت میبینی خخخ
  12
  31
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. امثال تو که پدیده های تولید مثل..... حوزه علمیه هستید . پررو بودن را از آنها به ارث بردید ولی وقاحت را کی بهتون یاد داده؟
  8
  26
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  ارزش پوشیدن این پیراهن ، در نوع دیدگاه شما به ورزش و جوانمردی می‌باشد که این سید خدا ، برای خود بنده ای که در خارج از کشور رشد و پرورش پیدا کردم ، بسیار با ارزش و مایه غرور هر ایران و ایرانیست ، انتظاری نبایستی داشته باشید از رسانه های خبری و جو سازی یک مشت دلال ، شیاد و کلاهبردار همجنس باز و ولگردان بی اصل و نصب که سردار ایرانی را مانند فیلمهایی هالیوودی با قهرمان سازی و قهرمان پروری یک شبه و با تبلیغات کاملا دروغ به عرش برسانند ، خدماتی که این سردار و کلیه نیروهای امنیتی و دفاعی در این کشور برای ملت و میهن خود ارایه دادند هم در زمان شاه مورد انتقاد این مزلقان ولگرد و بی سر و پا بود و هم در این دور زیر انواع سناریو سازی و تهمت سازی . بحث رژیم و مسایل سیاسی را نبایستی با خدمت با ارزش این سرداران کاملا اشتباه گرفت و بایستی فاصله عمیق بین این فرماندهان عالی رتبه و سرداران را از کفتاران کاملا آلوده جدا کرد .
  22
  3
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  متاسفانه شرایط بد اقتصادی باعث شده مردم ایران برای دریافت اقامت در کشورهای دیگه به هر خفت و خواری تن بدن.
  17
  3
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.