آماده‌سازی یک قبرستان در جنوب تهران برای دفن قربانیان زلزله احتمالی

معاون شهردار تهران از آماده‌سازی یک زمین ۱۳ هکتاری در جنوب شهر تهران برای دفن جان‌باختگان زلزله احتمالی خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جلال بهرامی، معاون خدمات شهری شهردار تهران، روز جمعه، ۲۱ آبان همچنین گفت که برای ۳۰۰ هکتار زمین هم در این باره اعتبار تعیین شده است.

آقای بهرامی به جزئیات دیگر از این طرح از جمله این که زمین گفته‌شده گنجایش دفن چه تعداد جنازه را خواهد داشت اشاره نکرده است.

رضا کرمی محمدی، رئیس وقت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران پیشتر در شهریور امسال گفته بود که در صورت وقوع زلزله در مجموع دو میلیون کشته و مصدوم شدید خواهیم داشت و از این تعداد، «حدود ۴۰۰ هزار نفر ظرف یک دقیقه کشته خواهند شد».

این آمارها در حالی اعلام می‌شود که محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر اسفند پارسال گفته بود که با توجه به این که تجهیزات امدادی در پایتخت به اندازه «جمعیت یک محله تهران» است «دعا می‌کنیم زلزله سنگینی رخ ندهد».

آقای کرمی محمدی ۲۰ ماه مهر نیز گفته بود که بر اساس پیش‌بینی‌ها در «۳۰ سال آینده به احتمال ۷۰ درصد زلزله‌ای به بزرگی هفت ریشتری در تهران» رخ خواهد داد.

او قبلا نیز از آمادگی ۲۰ درصدی پایتخت در مقابل زلزله خبر داده و گفته بود که پایتخت تنها برای اسکان تنها ۵۰ هزار نفر در صورت وقوع زلزله آمادگی دارد.

بر اساس اعلام‌های رسمی نهادهای بین‌المللی و داخلی، ایران دهمین کشور زلزله‌خیز جهان است و شهر تهران هم با بیش از هشت میلیون نفر جمعیت روی تعدادی از گسل‌های بزرگ کشور قرار گرفته است.
+54
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  نه برای قربانیان زلزله اگر در تهران رخ دهد بلکه در اثر تحریمهای سخت دولت امریکا و دولتهای دیگر در اینده نزدیک اگر مردم فلای مردند از گرسنگی اماده میکنن !
  5
  46
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Babilon - هامبورگ، آلمان

  همین کار فقط از دستشون بر میاد.
  1
  65
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  انشا الله قبل از وقوع زلزله آنجا را با نعش آخوندها پر خواهیم کرد.
  6
  95
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اخوند و ملا و روضه خان فقط در ارزوی مرگ انسانها هستند و این اولین بار است که سیستم اخوندی چنین پیش بینی دارد.این قوم مفت خور هیچگاه پیش بینی بر مواد غذایی و خوراکی یا پیش بینی تعداد مورد نیاز کودکستان و مدرسه نداشته. اما برای قبرستان امار های درست و دقیق اعلام میکنند . چون مرگ و کشتار از تخصص این قوم کفن دزد ها میباشد
  6
  78
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  ازمایش هسته ای ......
  5
  25
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  چنین مسئولین اینده نگر و باهوش حتما مستحق دعا و ثروت هستند!!!! ارجعیتها ما و بقیه دنیا .
  2
  19
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  ما باید بدونیم ما تنهاییم ، خودمون باید کاری بکنیم ، نه بیگانه فضایی! وقتی از روستا میاییم شهر ، و شهر بزرگ میشه و میره روی مسیل ها ، با یک سیل تلف میشیم . شهر بزرگ میشه میریم روی مسیل و گسل زلزله و اینده قبرستانها پر از جوان و کودک ، همین الان هم قبرستان پر از جوونه.
  10
  12
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  خب، ایران کشور مردگان شده. مردگان ارج دارن. مردگان شفا میدهند.مردگان آرامش دارن.مردگان رئیس هستن. مردگان دستور میدن. مردگان کتاب دارن. من هم میزنم بر سرم برای اون مردگان. پس سریع، فوری، انقلابی مرا بکشید، شاید حالم بهتر شود
  3
  11
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Zebelemahal - تهران، ایران
  چرا واقعا تیتر خبر رو طوری می نویسید که مردم دچار دلهره شوند؟ بخصوص که هیچ کجای دنیا هیچ کدوم دانشمندان زمین وزلزله شناس هم نمی توانند بطور دقیق زلزله هارو پیش بینی کنند . در مورد شهر پرجمعیت تهران چهل واندی سال است که مرتب گفته می شود زلزله خواهد آمد وخوشبختانه تا به امروز نیز این اتفاق نیفتاده . بنابراین بهتره شما نیز برای دیده شدن وبالا رفتن ویوی خبرهاتون هرچیزی که به ذهنتون میاد رو ننویسید . قبرستان جدید درحال آماده کردن هستند نه برای زلزله بلکه چهل وچند ساله بهشت زهرا مورد استفاده قرار گرفته و چیزی نمونده پر بشه وخیلی وقته گفتند باید گورستان جدید برای جایگزین کردن آماده کنیم .
  8
  4
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این هم شیوه آباد کردن آخوندها. فقط قبرستونها را آباد کردند
  1
  4
  شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.