توجیه علم الهدی از بی برنامگی دامادش : کار با ۱۰۰ روز و سه ماه درست نمی‌شود!!

امام جمعه مشهد گفت:کار با ۱۰۰ روز و سه ماه درست نمی‌شود؛ خطی که زندگی مردم با یک مضیقه زیستی روبرو کرده با ۱۰۰ روز درست نمی‌شود، اما می‌توان به طرف بهبود گام برداشت و مردم درصدی از تحول و شیرینی در زندگی را لمس کنند و کاهش فشار معیشتی محسوس شود، اما چرا در عرض این تحول گفتمانی صورت نگرفته است؟

امام جمعه مشهد گفت: مشکلات ما در زندگی و معیشت مردم جز با فعالیت شبانه روزی و جهادی و چنگ و دندان کار کردن حل نمی‌شود. بدنه کارگزاری اجرای نظام ما باید پا به پای مسئولان جهادی حرکت کند.

وی ادامه داد: یکی از فرازهای مهم امام عسکری(ع) در مسئله ایجاد زیست تمدنی که به عنوان یک خط سیاسی کامل و ثابت در نظام مدیریتی جامعه اسلامی دنبال شد و برای مدیران ما نیز ضرورت دارد این فرمایش حضرت بود که فرمودند:« مردم شما می‌خواهید بهترین خودتان را از نظر خدا تشخیص دهید؟ کسی که دو خصوصیت داشته باشد: حقوق مردم را بشناسد؛ دوم اینکه در مقام تامین این حقوق از همه شدیدتر و از همه سخت‌تر باشد.»

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: هم باید حق مردم را شناخت و هم اینکه آن را ادا کرد؛ بهترین مدیر، مدیری است که حق مردم را بشناسد و تنها به آن کفایت نکند و به دنبال ادای حق مردم باشد و این بالاترین مدیر و شیعه است. 100 روز از تشکیل دولت سیزدهم می‌گذرد و براساس معیار امام عسکری(ع) در مجموعه برنامه‌های این دولت و روش و رفتار این دولت باید نقاط مثبت و منفی را ارزیابی کنیم.

 علم‌الهدی خاطرنشان کرد: بزرگترین تحول این دولت یک تحول گفتمانی است؛ تاکنون رسم بود مردم دنبال حکومت بدوند و اینک حکومت دنبال مردم است و گفتمان عوض شد؛ در قوه مقننه و قضائیه نیز این گونه شده؛ تاکنون مردم می‌دویدند و دستشان نمی‌رسد اما اینک برعکس شده است. حکومت در چادر سخت یخ کرده کوچ نشین پائیزی حضور یافته و با نشسته و حرف زده و نیاز را از زبان خودش شنیده و این یک گفتمان است.

وی بیان کرد: هر مسئولی که بعد از این بیاید باید دنبال مردم بدود و حرف مردم را بشنود؛ در این مدت کوچ نشین عشایر چگونه دستش به یک مسئول برسد تا حقش ادا شود؟ اگر این مهم گفتمان شود که خوشبختانه شده این امر نیز تسهیل می‌شود.

امام جمعه مشهدمقدس تاکید کرد: سردمداران حکومتی اینک دنبال مردم هستند تا نیاز مردم را از زبان خودشان بشنوند و مشکلات مردم را از نزدیک توجه کنند. دولت تحول تنها تحول گفتمانی نیست و تحول عملیاتی و اجرایی نیز هست و باید زندگی مردم و جریان معیشت مردم متحول شود اما متاسفانه این تحول عملیاتی در این 100 روز انجام نشده و معیشت‌ها با تلخی اداره می‌شود و با این گرانی روزافزون مردم شب و روزشان با تلخکامی می‌گذرد و حلاوت و شیرینی تسهیلات مدیریت جدید را نچشیده‌اند. عامل اما چیست؟

علم‌الهدی عنوان کرد: کار با 100 روز و سه ماه درست نمی‌شود؛ خطی که زندگی مردم با یک مضیقه زیستی روبرو کرده با 100 روز درست نمی‌شود اما می‌توان به طرف بهبود گام برداشت و مردم درصدی از تحول و شیرینی در زندگی را لمس کنند و کاهش فشار معیشتی محسوس شود اما چرا در عرض این تحول گفتمانی صورت نگرفته است؟

وی خاطرنشان کرد: عامل این مسئله، بدنه سنگین به زمین افتاده است که پا به پای مسئولان جهادی نرفته است و مردم و مسئولان میانی ما باید به این مسئله توجه کنند. مشکلات ما در زندگی و معیشت مردم جز با فعالیت شبانه روزی و جهادی و چنگ و دندان کار کردن حل نمی‌شود. بدنه کارگزاری اجرای نظام ما باید پا به پای مسئولان جهادی حرکت کند زیرا مسئولان بالای کشور جهادی کار می‌کنند و برای یک سفر استانی یک هفته کار و جهاد می‌کنند. بدنه میانی و کارمند اداره و مدیرکل و مامور نیز باید حرکت کند و ننشیند.

امام جمعه مشهدمقدس خاطرنشان کرد: انسان‌هایی که در مقام تحول از جا برنخیزند و حرکت نکنند و به زمین بچسبند، تنها و تنبل هستند و طبق فرموده قرآن دنیا را بر آخرتشان ترجیح می‌دهند. با این بدنه دولت جهادی نمی‌تواند کار کند. با نبود امکانات و بودجه با چنگ و دندان کشور را اداره می‌کنند اما کارگزار میانی به زمین چسبیده و حرکت نمی‌کند.

 علم‌الهدی افزود: تیم اقتصادی دولت تحت یک سرپرستی فعالانه در حال حرکت است؛ مشکلات مملکت احتیاج به اصلاحات اقتصادی دارد و مردم و اقتصاددانان این را می‌دانند و این اقتصاد بیمار برای درمان نیاز به جراحی دارد و باید جراحی شود. اصلاحات اقتصادی یک سلسله جراحی‌هایی نیاز دارد اما یک بدن نحیف را جراحی نمی‌کنند و ابتدا بدن را قوی می‌کنند. اینکه دست به اصلاحات اقتصادی بزنید اما مسئله دلالی و فساد و واسطه‌گری را از میان نبردید و قدرت‌یابی و پول‌یابی عناصر سودجود را ریشه‌کن نکرده‌اید این بدن کشش جراحی ندارد. اول التهاب اقتصادی را کاهش دهید و زیرساخت را درست کنید و دستگاه‌های قضایی با قدرت جلوی سودگیری و فساد بایستند و مفسد را براندازی کنند.
+3
رأی دهید
-72

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  کاش این هد هد میفمید که ما چقدر خوشحالیم از اینکه داماد بی مغزش در چادر یخ زده ما نشسته و حرفهای ماهارو شنیده.مردک مغز نخودی اول فکر کن بعد زر بزن.
  1
  50
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  تازه الان خوبه این صحبت سه ماه رو میکنه، دین مبین که کلا حواله داده همه چیز رو به یک قیامت موهوم.
  1
  46
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  چهل و سه سال از شورش پنجاه و هفت و بر مسند قدرت نشستن مذهبیون فاسد و خونخوار گذشته ! در این مدت ، کدوم کار درستی بر صلاح و منفعت و پیشرفت مملکت و آسایش و رفاه مردم انجام شده که حالا در مدت کوتاهی ، یک عامی و بیسواد ، دستار بسر که تنها تبحر و شهرتش در کشتار و جنایت هستش ، بِتونه کار خاصی جز تُپُق و سوتی های که باعث مضحکه مردم بشه رو انجام بده!!؟
  2
  39
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  ایشان درست گفتن ۱۰۰ روز زمان کمی هست دولت داماد ایشان دقیقا بشکل دقیق دقیق بعد ۲۹۲۰ روز دیگر میتواند اقتصاد را پویا کند ؛ با فساد مبارزه نماید ؛ جلوی اختلاس رانت حقوق های نجومی را بگیرد ؛ تورم را تقلیل دهد به حداقل برساند ؛ شغل برای جوانان ایجاد کند ؛ مسکن به میزان کافی بسازد ؛ گرانی را کامل از بین ببرد ؛و .... اگر باهوش ها گفتن ۲۹۲۰ از کجا اومده یه جایزه یه بوس از طرف علم‌الهدی دارید . بوس
  2
  26
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  باشه مهندس - اسن، آلمان

  بخواب بینیم پاپا نوئل قیافش شبیه دنبه گاو میمونه
  1
  32
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خوب مگر بد گفت. هی‌ قر می‌‌زنید. آب نداریم. برق نداریم. خیلی‌ مسئولین کشور. نه شرف ندارند. نه عزت. نه یک ذره انسانیت. نه یک روده راست در شکم. دیدید. یک بار قر بزنند. نداریم.نداریم ؟
  2
  32
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  حاج آقا علم الاغ شما 100 روز دیگه هم صبر کن اگر کار درست نشد به دختر عزیزتون بفرمایید که شب صدویکم وقتی داماد بزرگوار آقای رئیسی تشریف آوردند به اتاق خواب آلت ایشان را آنچنان گاز بگیرد که تا 100 روز بعد یادش نرود تا دیگه وعده دروغ ندهد
  2
  29
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  جناب علم‌الهدی، ما هیچ انتظاری از داماد شما نداریم، لطفا ما را وادار نکنید که انتظار داشته باشیم! یک پرسش از شما: اکنون روشن نیست که در روز چندم از حکومت شما هستیم، نقش شما و داماد شما در شرایط موجود مردم ایران از روز ازل تا الان چقدر بوده است؟ روزها و سال های آینده پیش کش و ما لطفا انتظار ویژه ای از شما و خاندان شما نداریم.
  0
  22
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حکومت گفتمان یعنی جکومت حرف زدن و چرت و پرت گفتن. کثافتی که شما اخوند ها به بدنه این سیستم اخوندی زدید با 100 روز که نه بلکه با 100 سال هم درست شدنی نیست. حالا پس از 42 سال تازه میخواهید گفتمان ایجاد کنید . چرت و پرت بگذار کنار روضه خان . مزخرف گویی را بگذار کنار مردک خمس و زکات بگیر . مقداری شرم کنید
  0
  8
  جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.