ملاله یوسف‌زی، برنده جایز نوبل صلح ازدواج کرد

ملاله یوسف‌زی، برنده جایز نوبل صلح و نماد مبارزه برای حق تحصیل زنان در شهر برمینگام بریتانیا ازدواج کرد.

مردان مسلح تحریک طالبان پاکستان در سال ۲۰۱۲ میلادی زمانی که ملاله ۱۵ سال داشت وارد اتوبوس مدرسه شدند و به سر او شلیک کردند. ملاله از این حمله جان به در برد و به نماد جهانی مبارزه برای حق تحصیل دختران تبدیل شد. خانم یوسف‌زی در سال‌‌ ۲۰۱۳ جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا و در ۲۰۱۴ میلادی جایزه نوبل صلح و را دریافت کرد.
یورونیوز :ملاله ۲۴ ساله بامداد چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر خبر ازدواجش را اعلام کرد:« امروز روز با ارزشی در زندگی من است. اسیر (مالک) و من با یکدیگر برای زندگی مشترک پیمان می‌بندیم. جشن کوچک نکاح را در خانه با اعضای خانواده برگزار کردیم. برایمان دعا کنید. برای گام برداشتن در کنار هم در سفر پیش رو، هیجان داریم.»
با وجود شهرت جهانی و زندگی و تحصیل در بریتانیا، ملاله یوسف‌زی همچنان مورد تهدید اسلام‌گرایان افراطی است. پلیس پاکستان مفتی سردار علی حقانی را به علت تهدید به مرگ ملاله بازداشت کرده است.

پس از بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان و اعمال محدودیت در تحصیل دختران، ملاله از سران امارت اسلامی خواست تا اجازه بازگشت به دبیرستان را به دختران بدهند.
+51
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  خوشبختانه دنیا هر روز بیشتر و بیشتر از جنایات اسلامیون و فلاکت که اسلام بر سر مردم میاورد اگاه می شوند. شاید روزی برسد که این دین جهنمی و شیطانی در جهان ممنوع شود
  7
  66
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خب که چی؟ مبارکش باشه. نکنه واسه اینم جایزه میخواد
  70
  18
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. شاید خودت دنبال جایزه حسادت هستی . وقتی که او دختربچه بود دنبال جایزه نبود ، بعد از این همه سختی ها جایزه گرفت ، به نسرین ستوده و چند خبرنگار ایرانی هم جایزه دادند ، حتما در مورد آنها هم شاکی هستی
  7
  25
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. اکثر این جایزه ها جمبه سیاسی دارند .شیرین عبای اوباما هم از این جایزه ها گرفتند
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. روشنفکر تو بگو حسادت.نسرین ستوده و امثالش جایزه احتیاج نداره این پشتیبانی احتیاج داره . جایزه تو ویترین خونه اش داره گرد میخوره خودش هم داره تو زندان شکنجه میشه حالا تو به جایزه اش بناز.
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خانواده ی یوسف زای اکثرا تحصیل کرده و یکی از ان ها در گروه تولیدی ایرانا که من مدتی مدیر عامل بودم امور بازرگانی خارجی را در دست داشت. در سفری به بندر انزلی در جاده ی قزوین زنش را از دست داد. به یاد دارم که 5 امبولانس را تجهیز کردیم و ان ها را در اصرع وقت به بیمارستانی متعلق به یک خیر مقیم کرج رساندیم. با تمام کوشش ها 4 نفر نجات پیدا کردند ولی زن وفات یافت. چون همیشه او را مستر یوسف زای صدا میکردیم اسم کوچکش یادم نیست
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.