سه هزار امامزاده رد صلاحیت شدند!( طنز ابومالش)

ویژه خبرنامه گویا
حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف که از جمله نوابغ دست چین شده توسط مقامات عالی نظام است، اخیرا اظهار داشت: " برکسی پوشیده نیست که امام زمان در طول این ۱۱۶۶ سال غیبت از سنت پسندیده ازدواج چشم پوشی نکرده است. قطعا نوادگان ایشان نیزدر زمره امام زادگان قرار دارند. منابع مالی سازمان برای این امر کافی نیست انتظار میرود سایر سازمانهای مرتبط با ما همکاری لازم را داشته باشند و دولت بودجه خاصی برای شناسایی قبور متبرکه این عزیزان در نظر بگیرد". بنده با نظر ایشان موافقم، واقعاً شرم آور است که در‌ام القراء جهان اسلام، فرزندان و نوادگان آقا امام زمان همینطوری زیر خاک خوابیده باشند و امامزاده نباشند وحال آن که در بعضی از منابع آمده است که امامزاده‌ای دراستان آذربایجان است که هلاکوخان مغول است، خداکند صحت نداشته باشد واگر دارد، خداکند که کارنامه قابل قبولی درحاجت دهی نداشته باشد واگرخدای ناکرده کارنامه قابل قبولی دارد، شجره نامه چفت وبست داری برایش درست کنیم ونهایت کوشش خود را بکنیم که موضوع افشا نشود وگرنه بقیه نوادگان چنگیزخان نیز ادعای امامزادگی می‌کنند.

در سال‌های قبل از انقلاب هزاروپانصد امامزاده داشتیم، در دوران شاه گرچه بگفته علمای عظام، آخرت نداشتیم ولی دنیامان مانند امروز" آخرت یزید"* نبود و برای همین آن زمان مردم حاجات زیادی نداشتند واین تعداد امامزاده کافی بود.
بعد ازانقلاب، مرکز تولید وکشف امامزاده‌ها درسازمان اوقاف، کریستف کلمب‌های خود را برای کشف امامزاده‌های جدید به میدان فرستاد وآن‌ها توانستند تعداد امامزاده‌ها را طی چند سال به یازده هزاربرسانند. چندی قبل سه هزار امامزاده ظاهرا بدلیل این که اصل ونَسَب درستی نداشتند حذف شدند، البته بنده معتقدم ازآن جا که امامزاده‌ها واحدهای تجاری-عبادی هستند واین امامزاده‌ها برای اوقاف صرفه اقتصادی نداشتند رد صلاحیت شدند. اکنون به ازاء هر ده هزار نفر یک امامزاده وجود دارد که واقعا کم است. هیچ امامزاده‌ای هر چقدر اصل ونَسَبش درست باشد نمی‌تواند دراین شرایط وانفسا، حاجات ده هزار نفر را برآورده کند. بدون شک ما در زیرزمین، منابع سرشاری از امامزاده‌های کشف نشده داریم. اگر سرمایه گذاری مناسبی صورت گیرد حتی می‌توانیم آن‌ها را صادر کنیم ویا به بورس وارد کنیم، مطمئن باشید که سهام امامزاده‌ها برای این که آخرت را تضمین می‌کند، رشدی ملکوتی خواهد داشت.
امت شهید پرور باید در یک حرکت جهادی وانقلابی یارانه خود را به سازمان اوقاف بدهد تا نوادگان امام زمان را شناسایی کند. توصیه می‌شود کسانی مانند مقام معظم رهبری که با امام زمان در تماس هستند، از ایشان بخواهند تا سرنخی درباره فرزندان خود بدهند تا با استفاده ازعلم انساب (نَسَب شناسی) که علمی صد در صد اسلامی است وبه مراتب از تست"دی. ان. ای" دقیق تر است، نوادگان ایشان، شناسایی شوند. مستضعفان سابق که اکنون اکثریت ملت ایران را تشکیل می‌دهند مبادا خدای ناکرده از این که بیش از پنجاه درصد ثروت مملکت در نهادهای زیرنظررهبری انبار شده فکر بد به خود راه بدهند و فکر کنند که بیت المال بیت الخوًاص شده، این ثروت برای مبارزه با استکباردر آنجا تلنبار شده است. ما نباید روی این ثروت حساب کنیم وباید برای رهایی ازاین وضعیت فلاکت بار بفکر کشف امامزاده‌های بیشتر باشیم وشعارمان امامزاده بیشتر، زندگی بهتر باشد.
آبان ۱۴۰۰
ابومالش

* خشکید وکویرلوت شد دریامان****امروزبد وبدتر ازآن فردامان
زین تیره دل دیوصفت، مشتی شمر****چون آخرت یزید شد دنیامان
مهدی اخوان ثالث
+45
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.