بریتانیا شهروندی یک عراقی‌الاصل را به اتهام ارتباط با دستگاه امنیتی ایران باطل کرد

العربیه :دولت بریتانیا شهروندی یک فرد عراقی‌الاصل که به عاملیتِ دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی ایران متهم شده را باطل و از بازگشت او به خاک بریتانیا جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری «نشنال نیوز» امارات متحده عربی، دوشنبه 8 نوامبر 2021، این مرد 53 ساله که به اختصار «پ سه» نامیده شده، در سال 2003 شهروند بریتانیا شد، و به مدت 20 سال ساکن این کشور بود تا اینکه در سال 2017، هنگامی که به عراق سفر کرده بود، پاسپورت بریتانیایی او باطل شد.

مطابق اسناد دادگاه، دولت بریتانیا معتقد است که این فرد «از ایران دستور می‌گیرد، و خطری جدی برای بریتانیا به شمار می‌رود.» این فرد که الان چندین سال است در خارج از بریتانیا به سر می‌برد، قصد دارد علیه از دست دادن تابعیت خود درخواست تجدید نظر کند.

در جریان جلسه دادگاه ویژه مهاجرت در سال گذشته، «پ سه» با موفقیت استدلال کرد که او باید بتواند برای دفاع از خود به بریتانیا بازگردد. او به دلایل حقوق بشری استناد کرد و گفت جدایی از خانواده‌اش در بریتانیا نباید ادامه پیدا کند.

با این وجود، پریتی پَتِل، وزیر کشور بریتانیا، اخیرا با دادگاه استیناف تماس گرفت و استدلال کرد که خانواده «پ سه» هنوز هم می‌توانند با او در عراق دیدار کنند، و می‌توانند از طریق «واتس‌اپ» هروقت بخواهند با هم حرف بزنند. به گفته وزیر، این فرد حتی توانسته وکلای خود در ترکیه و لبنان را درباره این پرونده مطلع کند.

دادگاه روز دوشنبه درخواست تجدیدنظر پتل را پذیرفت. پرونده «پ سه» اکنون به کمیسیون ویژه استیناف مهاجرت ارجاع داده شده است، که برای دومین بار در مورد اینکه آیا وی می‌تواند به بریتانیا بازگردد یا نه، تصمیم خواهد گرفت.

به گفته «نشنال نیوز»، دولت بریتانیا به دلایل امنیتی از عمومی کردن جزئیات کامل ارتباط ادعایی «پ سه» با دستگاه امنیتی ایران خودداری کرده است. او خود گفته که با ایران در ارتباط است، و با «گروه‌های ضد صدام حسین» مستقر در آنجا سال‌هاست که پیوند خانوادگی دارد. دولت بریتانیا می‌گوید که «این به طور بالقوه می‌تواند به معنای ارتباط با دستگاه امنیتی ایران باشد».
+93
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  خیلی جالبه ، بریتانیا به دفتر خامنه ای کمک مالی میکنه ، بقول دوستان ، آیت الله بی بی سی هم که بنحوی از انحاء رژیم آخوندی رو ساپورت و حالا اینجا این شهروندی این عراقی رو بخاطر ارتباط با دستگاه امنیتی رژیم باطل میکنه!!
  9
  83
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Hamburg - هامبورگ، آلمان

  از کار این استعمارگر پیر و روباه صفت نمیشه سر در آورد . کمک به مساجد انگلیس را باور کنیم یا مورد بالا را. هرچه باشه سال ۵۷ بی بی سی خودش رو جر داد تا اون ملعون رسمیت پیدا کنه.
  3
  46
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  فکر کنم بلاخره یک عاقل در این کشور بریتانیا پیدا شد چون فهمیدند منبع تولید تروریست در همین کشور و شهروندان همین کشور می‌باشند و هیچ تروریستی با این همه دستگاههایی امنیتی و اطلاعاتی در این کشور و دوربینهای ۲۴ ساعته ، امید ورود به این کشور را نخواهد پیدا کرد چه برسد به این کشور وارد شود بجز ماموران امنیتی و اطلاعاتی سایر کشورها .
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  اگر مراسم بیت خامنه ای و بخصوص حسینه ای که داره رو مراقبت کنند خیلی راحت همه اینا شناسایی میشوند. خیلی از بسیجی ها در دهه هفتاد حتی با پای پیاده خودشون رو به انگلیس رسوندند و اقامت گرفتند و اکثرشون هم کار خاصی نمیکنند ولی زندگی خوبی دارند و همشون هم فعال هستند در همون بیت. یکی از آنها یک مرکز پست خریده بود و برادرش هم نوحه میخوند در همون حسینه.
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  یکی از دوستان برای ثبت طلاق در بخش کنسولی سفارت ایران در استکهلم بود ، تعریف می‌کرد که اطاق پر بود از عراقی های عرب زبان که پاسپورت ایرانی داشتند
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.