رژیم لاغری رایج شده در روسیه بسیار خطرناک است

اسپوتنیک :دکتر ژاروفسکایا متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای می نویسد که رژیم لاغری بر اساس گرسنگی برای همه مناسب نیست و می تواند خطرناک باشد.

به گزارش اسپوتنیک، دکتر ژاروفسکایا در روسیه اعلام نمود که رژیم لاغری بر اساس گرسنگی متناوب یکی از محبوب ترین روش های کاهش وزن در بین روس ها است. وی هشدار داد، با این حال، چنین سیستم غذایی برای همه مناسب نیست و می تواند خطرناک باشد.

برای خلاص شدن از شر اضافه وزن به این روش جدید، باید رژیم غذایی خاصی را به شدت رعایت کنید. روز به دو قسمت تقسیم می شود، مثلاً شانزده و هشت ساعت. فرد می تواند هشت ساعت غذا بخورد و بعد از آن باید شانزده ساعت از غذا خودداری خودداری کند. دکتر گفت رژیم 16/8 بسیار محبوب است، اما خود رژیم جدید فقط برای تعداد کمی از افراد مناسب است.

در ادامه این مقاله امده است: "افرادی هستند که از نظر ژنتیکی می توانند به ندرت غذا بخورند، این روش تغذیه لاغری برای آنها مناسب است، اما این افراد فقط 20 تا 30 درصد از ساکنان زمین را شامل می شود. همچنین یک مطالعه وجود دارد که رژیم لاغری بر اساس گرسنگی متناوب، زمانی که انسولین بالا و اختلال ایجاد می شود، خوب عمل می کند.

به گفته این متخصص تغذیه، برای اکثر افراد پرهیز طولانی مدت از غذا مضر است. چنین سیستم تغذیه ای می تواند منجر به بیماری های کیسه صفرا و سایر اندام های حفره شکمی شود.

ژاروفسکایا تصریح کرد: به عنوان یک پزشک، رژیم لاغری بر اساس گرسنگی متناوب را توصیه نمی کنم، زیرا بر لوزالمعده، کبد و کیسه صفرا تأثیر می گذارد.

او گفت که این رژیم موثرترین راه برای کاهش وزن نیست.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: بسیار نادر است که فرد با چنین رژیمی وزن کم کند، قاعدتا زمانی که فرد برای مدت طولانی غذا نمی خورد، پرخوری می کند.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.