نماینده پیشین شورای شهر شیراز: از ایران خارج شدم اما در شرایط امنی نیستم

بی بی سی :مهدی حاجتی، نماینده پیشین شورای شهرشیراز، در توییتی گفته است که از ایران خارج شده ولی افزوده است که هنوز در "شرایط امنی نیست."

آقای حاجتی در این توییت با انتشار حکم احضارش برای گذراندن حکم حبس افزوده است که "زندانی که آغازش مشخص بود اما بعید بود پایانش همین حکم باشد. لذا جهت اطلاع دوستان، از کشور خارج شده اما همچنان در شرایط امنی نیستم. در یک شرایط امن‌تر بیشتر توضیح خواهم داد."

آقای حاجتی در شهریور ۱۳۹۹ اعلام کرد که به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان و دو سال تبعید به بیرجند محکوم شده است.

او در اسفند سال ۱۳۹۸ به دنبال انتقاد از قرنطینه نکردن قم در رابطه با ویروس کرونا و وضعیت زندان‌ها بازداشت و چند روز بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

او در توییتی در همان زمان نوشت که از دو پرونده تشکیل شده حکم پرونده تبلیغ علیه نظام در شعبه یک انقلاب شیراز صادر شده و افزود که بزودی دادگاه پرونده دوم به اتهام نشر اکاذیب نیز جلسه خواهد داشت.

نماینده پیشین شورای شهرشیراز نیز پیشتر خبرساز و بازداشت شده بود. مهرماه ۱۳۹۷ در حالی که نماینده شورای شهر شیراز بود، در توییتی به دستگیری بی‌دلیل شهروندان بهایی‌ اعتراض کرد.

او در آن زمان در توییتی نوشت که "ده روز گذشته را به هر دری زده ام تا دو دوست بهائی بازداشت شده آزاد گردند و به نتیجه نرسیده ام.نسل ما موظف است مادامی که مقابل دشمنان خارجی ایستاده است در تلاش برای اصلاح رویه های قضایی و سایر اموری که عدالت اجتماعی را به خطر انداخته کم نگذارد."

او به دلیل این پرونده به یک سال زندان محکوم شد و از خرداد ماه تا بهمن سال ۱۳۹۸ را در زندان گذراند.

بهاییان در ایران با محدودیت‌هایی، از جمله برای تحصیل، مواجه هستند و در موارد متعددی با آنها برخورد قضایی و امنیتی انجام می‌شود.
+114
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بنازم به میزان ازادی در ایران که عضو انجمن شهر اجازه ی یک انتقاد ساده را هم ندارد
  2
  91
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.