مقررات ورود اتباع ایرانی و خارجی به ایران اعلام شد

دویچه وله :ستاد ملی مدیریت کرونا مقررات ورود به ایران را به‌روزرسانی کرد. تمام اتباع ایرانی و خارجی برای ورود به ایران باید گواهی منفی تست پی‌سی‌آر را به زبان انگلیسی در محدوده ۹۶ ساعت قبل از پرواز به همراه داشته باشند.

ستاد ملی مدیریت کرونا مقررات ورود به ایران برای تمام مسافران ایرانی و خارجی بالای ۱۲ سال را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بر اساس اطلاعیه‌ای که شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی دریافت کرده‌اند، تمام اتباع ایرانی و خارجی برای ورود به ایران باید گواهی منفی تست PCR به زبان انگلیسی در محدوده ۹۶ ساعت قبل از پرواز بین‌المللی به سمت ایران را همراه داشته باشند.

مسافران با تابعیت غیرایرانی علاوه بر تست PCR، باید دارای کارت واکسیناسیون کرونا به زبان انگلیسی بوده و از آخرین نوبت تزریق آن‌ها ۱۴ روز گذشته باشد.

ستاد ملی مدیریت کرونا و وزارت بهداشت ایران هیچ محدودیتی را برای نوع واکسن مسافران خارجی تعیین نکرده‌اند.

اعلام شده است که در پروازهای ورودی به ایران "فرم خوداظهاری" به مسافران داده خواهد شد که پیش از پرواز باید تکمیل شود.

در سامانه صدور ویزای ایران وزارت امور خارجه همچنین تاکید شده است که بر اساس شیوه‌نامه جدید ستاد ملی مدیریت کرونا، اتباع خارجی متقاضی ورود به ایران باید دو مرحله واکسن را تزریق کرده باشند، دارای کارت واکسیناسیون باشند، دو هفته از تاریخ آخرین تزریق‌شان گذشته باشد و همچنین تست PCR منفی (۹۶ ساعت قبل از ورود به ایران) ارائه دهند.
از سر گیری ویزای گردشگری با رعایت مقررات کرونا
پیش از این دستورالعمل نحوه حضور گردشگران خارجی در شرایط کرونا در ایران اعلام و ابلاغ شده بود. بر اساس این مقررات، گردشگرانی که دو دُز واکسن کرونا زده‌و گواهی منفی PCR داشته باشند می‌توانند ویزای گردشگری دریافت کرده و به ایران سفر کنند.

ستاد ملی مدیریت کرونا پس از حدود ۲۰ ماه توقف در صدور ویزای گردشگری ایران، سرانجام به ازسرگیری صدور ویزا رأی مثبت داد.

به گزارش ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از جلسه‌ای که در اواخر مهرماه با وزیران امور خارجه و بهداشت داشت، اعلام کرد که صدور ویزای گردشگری ایران از اول آبان‌ماه ازسرگرفته می‌شود.
+10
رأی دهید
-31

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.