با خوردن این چهار ادویه درد مفاصل شما کاهش می یابد

متخصص تغذیه در آمریکا اعلام نمود که زردچوبه، فلفل هندی، زنجبیل، دارچین به تسکین درد مفاصل کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک، مایکل موزلی، متخصص تغذیه در آمریکا در روزنامه دیلی اکسپرس در گزارشی می نویسد: خوردن برخی ادویه ها می تواند به تسکین درد مفاصل مرتبط با آرتروز و درد مفاصل کمک کند.

اولین ادویه از چهار ادویه ای که تاثیر مثبتی بر بدن دارد زردچوبه است. ماده فعال در زردچوبه، کورکومین، تسکین دهنده درد است.  این پزشک و متخصص تغذیه در ادامه توصیه کرد: کورکومین سیتوکین ها و آنزیم های التهابی را در دو مسیر التهابی در مفاصل مسدود می کند. فلفل قرمز و سایر فلفل های خشک شده نیز با تسکین درد مفاصل به مقابله با آن کمک می کنند. این نوع فلفل حاوی ترکیباتی به نام کپسایسینوئید است که خاصیت ضد التهابی دارد.

به گفته این متخصص، باید دارچین بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید. در این مطالعه آمده است: "دارچین حاوی سینامالدئید و اسید سینامیک است که هر دو دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند و به سرکوب آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کنند."

یکی دیگر از مواد مفید، زنجبیل است که دارای اثر ضد التهابی طبیعی در بدن می باشد و با درد در مفاصل مبارزه می کند.

پیش از این، تاتیانا دیک، متخصص تغذیه در روسیه از مردم این کشور خواسته بود که دارچین، زردچوبه، آویشن، مریم گلی و پونه کوهی را در رژیم غذایی خود بگنجانند. این ادویه ها سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که خاصیت ضد سرطانی و مبارزه با رادیکال های آزاد دارند.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.