افزایش پروازهای حامل پناهجویان از خاورمیانه به بلاروس

نمایی از فرودگاه مینسکدویچه وله :بلاروس برای اعمال فشار بر کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرودگاه مینسک را به روی پروازهای خاورمیانه گشوده است. بسیاری از پناهجویان از عراق، سوریه، ایران، افغانستان و یمن از این امکان برای رسیدن به اروپا استفاده می‌کنند.

به‌رغم سرد شدن هوا هنوز بسیاری از پناهجویان از کشورهای خاورمیانه برآنند تا با سفر به بلاروس از طریق مرز آن کشور با لهستان خود را به اروپای مرکزی و غربی برسانند.

بر اساس گزارشی که از سوی نشریه آلمانی "ولت ام زونتاگ" منتشر شده، تعداد پروازهایی که از خاورمیانه به سمت بلاروس می‌آیند در قیاس با زمستان سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

پناهجویان به امید رسیدن به اروپا از فرودگاه‌های دبی، استانبول و دمشق، خود را به فرودگاه مینسک می‌رسانند. گفته می‌شود اکثر مسافرانی را که در حال حاضر به مقصد بلاروس پرواز می‌کنند، پناهجویانی تشکیل می‌دهند که از سه فرودگاه یادشده به این کشور می‌آیند.

در زمستان سال گذشته میلادی هر هفته ۱۷ پرواز از سه فرودگاه یادشده در خاورمیانه به مقصد مینسک صورت می‌گرفت. اکنون تعداد این پروازها به ۴۰ مورد رسیده است.

همین گزارش در ادامه نوشته است که روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ پناهجو به خاک بلاروس وارد می‌شوند. گفته می‌شود که پنج فرودگاه دیگر بلاروس نیز برای پرواز پناهجویان از خاورمیانه در نظر گرفته شده است.
اعتراض در برلین به وضعیت وخیم پناهجویان در مرز بین بلاروس و لهستانیکی از این فرودگاه‌ها در ۲۰ کیلومتری مرز لهستان، در گرودنو، واقع است. آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس را متهم می‌کنند که با گشودن راه ورود این پناهجویان به لهستان، عملا سیاست اعمال فشار بر اروپا را دنبال می‌کند.

پلیس فدرال آلمان اعلام کرده است که طی چهار روز نخست ماه نوامبر بیش از ۵۷۰ پناهجو از طریق خاک بلاروس و عبور از لهستان به طور غیرقانونی وارد آلمان شده‌اند.

به این ترتیب، تعداد پناهجویانی که در سال جاری میلادی خود از طریق بلاروس به آلمان رسانده‌اند، به بیش از ۸۴۰۰ نفر رسیده است.
+10
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  البته اروپا می‌خواد اسم عوض کنه به خانه مسلمین !! همین روز هاست که آلمانی و هلندی و .. مردمش به ایران عراق و افغانستان پناهنده بشن از دست مسلمین
  1
  17
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.