نظرسنجی توییتری ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد سهام تسلا؛ موافقان پیشتازند

یورونیوز :ایلان ماسک، مدیر عامل خودروسازی تسلا روز شنبه و در واکنش به طرح «مالیات میلیاردرها» که از سوی نمایندگان حزب دموکرات‌ در کنگره آمریکا ارائه شده، با انتشار یک نظرسنجی در صفحه توییتر خود، اتخاذ تصمیم نهایی در مورد فروش ۱۰ درصد سهام تسلا را به رای ۶۲.۶ میلیون دنبال‌کننده(فالوور) خود در این شبکه اجتماعی گذاشت.

نتایج اولیه این نظرسنجی طی ۱۷ ساعت نخست آغاز آن با مشارکت بیش از ۳ میلیون دنبال‌کننده آقای ماسک در توییتر همراه شده که از این میان ۵۷.۱ درصد به واگذاری ۱۰ درصد سهام او در شرکت تسلا رای داده‌اند.

ثروتمندترین فرد جهان که مطابق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ دارای ثروت خالصی معادل ۳۳۸ میلیارد دلار است، پیشتر احتمال داده بود که امسال با یک صورتحساب مالیاتی «کلان» مواجه شود چرا که او باید تعدادی از قراردادهای آتی خود در قالب سهام تسلا را که سررسید آنها سال آینده فرا می‌رسد، اعمال و از اختیار فروش خود استفاده کند.

آقای ماسک روز شنبه نیز در صفحه توییتر خود نوشت: «توجه داشته باشید، من از هیچ جا حقوق نقدی یا پاداش نمی‌گیرم. من فقط سهام دارم، بنابراین تنها راه برای من برای پرداخت مالیات شخصی فروش سهام است.» او همچنین وعده داد که به نتایج نظرسنجی توییتری خود پایبند خواهد بود.
برخی از نمایندگان دموکرات‌ کنگره آمریکا به دنبال تصویب طرحی هستند که میلیاردرها را وادار کند تا در صورت افزایش قیمت سهامی که در اختیار دارند، حتی اگر هیچ سهمی را نفروخته باشند، مالیاتی را بر مبنای رشد قیمت ثبت شده سهام بپردازند. آقای ماسک با انتقاد از این طرح، آن را وضع مالیات بر «سودهای تحقق نیافته» دانسته است.

پیش‌بینی شده، این طرح که افزون بر سهام به دنبال وضع مالیات بر سود محقق شده یا نشده سرمایه‌گذاری بلندمدت در تمامی دارایی‌های قابل مبادله است، صورتحساب مالیاتی حدود ۷۰۰ میلیاردر آمریکایی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

محاسبات خبرگزاری رویترز حاکیست که فروش ۱۰ درصد از سهام آقای ماسک در شرکت تسلا بر پایه نرخ پایانی معاملات روز جمعه ارزشی در حدود ۲۱ میلیارد دلار دارد. او همچنین اوراق اختیار فروش ۲۲.۸۶ میلیون سهم تسلا را به نرخ ۶.۲۴ دلار در اختیار دارد که این قرارداد در ۱۳ اوت سال آینده میلادی منقصی خواهد شد. قیمت هر سهم تسلا در پایان معاملات روز جمعه هزار و ۱۲۲ دلار و ۹ سنت بود.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.