خبرنگار منتشر کننده فیلم کول سواری مدیر کل محیط زیست لرستان دستگیر شد

با شکایت مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان لرستان از احسان پارسا، این فعال محیط زیست دیروز شنبه ۱۵ آبان بازداشت شد.
 
همسر احسان پارسا با انتشار ویدئویی در فضای مجازی از بازداشت وی خبر داد. او علت بازداشت همسرش را بازنشر یک فیلم در فضای مجازی عنوان کرده است، فیلمی مربوط به کول سواری مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان لرستان که از چند روز قبل در فضای مجازی دست به دست می شود.
 
چند روز قبل فیلمی از مهرداد فتحی بیرانوند، مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان لرستان در فضای مجازی منتشر شد. در این فیلم فتحی در حالی که بر پشت فرد دیگری سوار شده، از یک مسیر آبی تقریباً دو متری عبور می کند.
 
فتحی ضمن تأیید شکایت از احسان پارسا می گوید این فیلم متعلق به سال ۱۳۹۵ است و انتشار آن در ابتدای کار دولت جدید، با هدف تخریب وی صورت گرفته است.
 
فتحی با تأکید بر اینکه منتشرکنندگان این فیلم به دنبال اهداف خاصی بودند می گوید در آن زمان مچ پایش آسیب دیده بود، به همین دلیل در حین مأموریت، یک دامدار به او کمک کرد تا از آن مسیر آبی عبور کند. فتحی گفت از نظر او این یک کمک انسانی است و از منظر اخلاقی هیچ ایرادی ندارد.
 
فتحی اما از بازداشت احسان پارسا اظهار بی اطلاعی کرد و گفت این فعال محیط زیست استان لرستان شاید به دلیل دیگری بازداشت شده باشد. او در ادامه گفت با این حال، اگر پارسا به خاطر شکایت او دستگیر شده باشد، حتماً قاضی شکایت او را برحق دیده چرا که حکم بازداشت بی دلیل صادر نمی شود. او گفت احتمالاً کار پارسا غیر قانونی شناخته شده و به همین خاطر دستور بازداشت وی صادر شده است.
 
مدیر کل محیط زیست استان لرستان می گوید پارسا باید پاسخ بدهد که به چه حقی آبروی او و خانواده اش را برده در حالی که پای او شکسته بود و رسانه ها هم باید این سؤال از این فعال محیط زیست بپرسند.
 
فتحی در پاسخ به این پرسش که حاضر به پس گرفتن شکایت خود از پارسا هست یا خیر گفت چون این فعال محیط زیست در فضای مجازی آبروی او را برده باید در همین فضا هم از او عذرخواهی کند. فتحی گفت اگر بازداشت پارسا به خاطر شکایت او بوده باشد، در صورت عذرخواهی پارسا، به احترام اصحاب رسانه و افکار عمومی او را می بخشد.
 
احسان پارسا دیروز برای دومین بار به دادگاه احضار شد اما آنطور که همسرش می‌ گوید در حدود ساعت یک بعد از ظهر طی تماسی تلفنی از بازداشت خود خبر داده بود.
+57
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  اینها یه عُمری هست سوار کول ملت هستند این هم روش
  4
  54
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  در کره شمالی عکاس حق ندارد نزدیک رهبرعکس بگیرد و نه کسی اجازه دارد خبری متتشر کند. در ترکیه هر سوالی را نمیتوانید بپرسید ودر ایران هم دستگیر میشوید ، لذا ” آسه برو آسه بیا که گربه شاخت نزنه “
  10
  26
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  یه میلیون کشته و حدود ۲ میلیون کشته بدید کشورتون از دست این تازیان نجات بدید
  4
  36
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  همه چیز در ایران بر عکسه. بجا اینکه اون پرستوزاده اختلاسگر را چوب تو ک.. بکنند خبرنگار را میگیرند. تو حلق علی گدا ....
  5
  29
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  کاملا دروغ میگه پاش هیچیش نبود مثل سگ داشت راه میرفت ولی موضوع و فساد جای دیگه اس. اون قاضی که با همچین جرمی دستور بازداشت میده باید بازجوی بشه که چه زدوبندی با این یارو داشته که واسه همچین چیزی بازداشت بدون دادگاه میده. اگر سیستم قضایی فاسد نبود و اگر یک درصد آدم سالم تو این دستگاه قضایی وجود داشت الان باید قاضی این پرونده دستگیر میشد که بر اساس یه شکایت چرا باید بازداشت کنه؟ اگر یه فرد‌معمولی همچین شکایتی میکرد بازم بازداشت میداد؟ مشخصه یک فساد و رابطه بین اینا هست که احتمالا در زمین خواری و زدوبندهای اینطوری میشه ردش رو گرفت
  0
  2
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.