دادگاه بریژیت باردو را به اتهام توهین نژادپرستانه به پرداخت ۲۰هزار یورو محکوم کرد

یورونیوز :برژیت باردو، ستاره سینمای فرانسه به جرم توهین نژادپرستانه علیه مردم جزیره رئونیون فرانسه در سال ۲۰۱۹ به پرداخت ۲۰ هزار یورو جزای نقدی محکوم شد.

دادگاه کیفری سِن سَن دونی در حومه پاریس روز پنجشنبه علاوه بر این حکم برونو ژکلین، معاون رسانه‌ای پریژیت باردو را هم به اتهام مشابه به پرداخت ۴هزار یورو جزای نقدی محکوم کرد.

خانم باردو که یک بنیاد حمایت از حقوق حیوانات دارد در سال ۲۰۱۹ نامه‌ای سرگشاده به فرماندار وقت جزیره رئونیون، از سرزمین‌های فرانسه در اقیانوس هند، نوشته و در آن از «وحشیگری مردم رئونیون علیه حیوانات» به شدت انتقاد کرده و نوشته بود که این «بومی‌ها ژن وحشی خود را حفظ کرده اند.»

این نامه به درخواست برژیت باردو از سوی مشاور رسانه‌ای وی به‌طور گسترده به خبرگزاری‌ها و نشریات فرانسوی ارسال شد. پس از عمومی شدن این نامه، موجی از اعتراض علیه سخنان نژادپرستانه و اروپا محور خانم باردو به راه افتاد. آنیک ژیرَردین، وزیر وقت سرزمین‌های ماوراء بحار (آنسوی دریا) در همان زمان با انتشار نامه‌ای به برژیت باردو نوشت: «نژادپرستی، عقیده نیست، جرم است.»

برژیت باردو ۸۷ ساله پیش از این در سال ۲۰۰۸ به‌دلیل توهین به مسلمانان فرانسه محکوم شده بود. خانم باردو در آن سال از رسم قربانی کردن گوسفند در عید قربان (عید کبیر) انتقاد کرده و گفته بود هم‌اکنون کسانی که حیوانات را سر می‌برند و علیه همجنسگرایان کتاب می‌نویسند، فرانسه را اشغال کرده اند.
+14
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.