پوتین: کریمه تا همیشه با روسیه و بخشی از ما باقی خواهد ماند

 ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیهیورونیوز :ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تعطیلات ملی در این کشور را در سفری به کریمه و در این شبه جزیره سپری کرد و آنجا اعلام کرد که این منطقه برای همیشه بخشی از روسیه باقی خواهد ماند.

روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی بعد از حمله نظامی به کریمه اوکراین این شبه جزیره را اشغال کرد. در ادامه مسکو رفرندامی هم در کریمه برگزار کرد که در آن اعلام شد اکثر رای دهندگان به الحاق کریمه به روسیه آری گفته‌اند. .

این اقدام روسیه هرگز از سوی کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته نشده است.

آقای پوتین روز پنجشنبه در هنگام بازدید از کریمه در سخنانی گفت: «کشور ما اتحادی تاریخی به دست آورده است. این پیوند زندگی و غیرقابل انکار به ویژه اینجا در سواستوپول کریمه بیشتر هم احساس می‌شود.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین در ادامه خطاب به شبه جزیره کریمه گفت: «آنها اکنون برای همیشه با روسیه خواهند ماند. چرا که این خواست مطلق، آزاد و مصمم تمام مردم روسیه است.»

این روز تعطیل که سالگرد اخراج نیروهای لهستانی و لیتوانیایی از مسکو در سال ۱۶۱۲ است، از سال ۲۰۰۵ میلادی و با تصمیم پوتین در روسیه گرامی داشته می‌شود. این روز همچنین از سوی ملی‌گرایان به عنوان نمادی برای راهپیمایی ضد مهاجران تبدیل شده است. با این حال مقام‌های مسکو از امسال برگزاری این مراسم را در مسکو ممنوع کرده‌اند.

هرچند ولادیمر پوتین بر لزوم باقی ماندن کریمه به عنوان بخشی از خاک روسیه تاکید دارد اما جهان هنوز این الحاق را به رسمیت نشناخته است. ایالات متحده آمریکا در زمان دونالد ترامپ، نرمش‌هایی برای پذیرش این موضوع در دستور کار خود قرار داده بود، با این حال از زمان روی کار آمدن جو بایدن، واشنگتن چندین بار با صراحت اعلام کرده که هرگز اشغال شبه جزیره کریمه توسط روسیه را به رسمیت نخواهد شناخت.
+4
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.