عجیب ترین راه مهاجرت غیرقانونی: مسافران حین فرود اضطراری هواپیما در اسپانیا فرار کردند

یورونیوز :پلیس فرودگاه پالما دو مایورکای اسپانیا روز شنبه اعلام کرد یازده مسافر فراری را بازداشت و از آنها بازجویی کرده است.

درجریان فرود اضطراری یک فروند هواپیما در جزیره اسپانیایی پالما دو مایورکا که ظاهرا بدحالی یکی از سرنشینان علت آن بود یازده مسافر با استفاده از فرصت ایجاد شده روی باند فرودگاه متواری شدند. یک قروند ایرباس آ ۳۲۰ متعلق به خطوط هوایی ایرعربیای مراکش بعد ازظهر جمعه از کازابلانکا به مقصد استانبول ترکیه در حال پرواز بوده و حوالی ساعت ۷ شب بوقت محلی به دلیل بدحالی یکی از سرنشینان مجبور به فرود اضطراری در اسپانیا می شود.

در زمان ورود تیم امداد برای کمک به فرد « بیمار» چند نفر با سواستفاده از باز بودن در، از هواپیما خارج و از مسیر باند متواری می شوند.

پلیس و نیروهای امنیتی مستقر در فرودگاه بلافاصله عملیات جستجوی افراد متواری را آغاز می کنند و باند فرودگاه هم دستکم برای ۴ ساعت تعطیل می شود.
به گزارش نشریه «ال پائیس» این احتمال وجود دارد که این افراد با برنامه ریزی قبلی بدحالی را بهانه ای برای تغییر مسیر هواپیما و فرود در اسپانیا قرار داده باشند تا بتوانند از این راه بظاهر «ساده» اما غیرقانونی وارد خاک اسپانیا شوند.

سخنگوی دولت محلی پالما دو مایورکا تاکنون بازداشت یازده نفر را در این ارتباط تایید کرده است و عملیات جستجوی دستکم ۹ تن دیگر در جریان است.

معاینه فردی که هواپیما بعلت مریضی او فرود اضظراری کرده بود هم نشان داده که وی در سلامت کامل قرار دارد. پلیس این فرد را هم روی تخت بیمارستان بازداشت کرده و بازجویی از وی به ظن کمک و همدستی در مهاجرت غیرقانونی و نقض قانون آغاز شده است.

ظاهرا این فرد مشکل دیابت دارد و بدلیل کاهش شدید قند خون در هواپیما از حال رفته بوده است. او با یکی از همسفران خود بلافاصله به بیمارستان منتقل شده ولی همراه او به محض رسیدن به بیمارستان فرار کرده است.

بخاطر این حادثه و توقف موقتی فعالیت های فرودگاه دستکم ۱۳ فروند هواپیمای آماده فرود به سمت فرودگاههای دیگر هدایت می شوند و ۱۶ پرواز خروجی این فرودگاه هم با تاخیر چند ساعته روبرو می شوند.
+39
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۹۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  این پناهنده هارواول با سگک کمربند سیاه وکبودشون کنین بعدقپونی کنین برگردونین همون مراکش هرایرانی هم که تواروپاوامریکاواسترالیا پناهنده شده بااولین پرواز برگردونین ایران
  138
  104
  شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Dermis - لندن، انگلستان

  مراکشیها و الجزایری ها خیلی آدمهای مزخرفی هستن تمام اروپا رو به گند کشیدن،همسون عقاید تندرو اسلامی دارند و تقریبا همشون هم خلافکار و لات و پر رو.تو انگلیس کم هستند ولی تو فرانسه،بلژیک،هلند زیادن و اکثر جرایم کار اوناست.
  9
  38
  شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. بیخیال بابا تو تو همه جا کامنت میذاری
  4
  32
  شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  باشه مهندس - اسن، آلمان
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا. تو اونجا چه ...ی میخوری مزدور
  33
  40
  شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. مگر میخوان نون تو رو بخورند؟ که اینقدر جوش میزنی؟ شماها که باید خوشحال بشید که مخالفینتون دارند از ایران فرار میکنند!! تو برو به فکر درجه سرگردی باش، با یکی از این دخترهای آخوندها یا وزیرها بریز رو هم شاید سرگرد بشی فعلاً دور دور دامادهاست
  6
  38
  شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. جناب سروان عزیز . شما رو چطوری قپونی برگردونن ایران ؟ با کمربند یا بدون کمربند ؟؟
  7
  49
  شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::] تو بی ابرو که سرباز صفر فراری هم نیستی . ریشه کثیف خودتو اینجا نشون میدی که مخالف انسان و انسانیت هستی. شرم بر تو .
  3
  9
  شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.