کشف جسد دیپلمات روس در بیرون سفارت در برلین

یورونیوز :جسد یک دیپلمات روس ماه گذشته در مقابل سفارت این کشور در برلین، پایتخت آلمان پیدا شده است. این خبر روز جمعه برای اولین بار از سوی وبسایت اشپیگل اعلام شد و هنوز پلیس برلین درباره این حادثه اظهارنظری نکرده است.

بر اساس گزارش این هفته‌نامه آلمانی، جسد این مرد در ۱۹ اکتبر توسط پلیس برلین روی سنگفرش کشف شده است؛ به نظر می‌رسد که او از طبقه بالای ساختمان سقوط کرده است اما علت و چگونگی وقوع این حادثه هنوز روشن نیست.

وزارت خارجه آلمان مرگ این دیپلمات را تایید کرد اما جزئیات بیشتری درباره این حادثه در اختیار خبرنگاران نگذاشت.

به گزارش اشپیگل، سفارت روسیه در آلمان آنچه روی داده را یک «حادثه غم‌انگیز» توصیف کرده اما «به دلایل اخلاقی» حاضر به اظهارنظر بیشتر در این باره نشده است.

نام دیپلمات جان باخته اعلام نشده است اما بر اساس گزارش‌ها او ۳۵ سال سن داشته و به عنوان منشی دوم سفارت روسیه فعالیت می‌کرده است.

وبسایت روزنامه‌نگاری تحقیقاتی بلینگ‌کت «Bellingcat» نیز با اتکا به منابعش اعلام کرد که او، پسر معاون مدیر سرویس دوم اف‌اس‌بی، سرویس امنیت فدرال روسیه بوده است.

بلینگ‌کت پیش از این مدعی شده بود که سرویس امنیت روسیه در قتل زلیمخان خانگوشویلی، شهروند گرجستان و فرمانده پیشین گروهی از شورشیان چچن که در اوت ۲۰۱۹ در پارکی برلین با شلیک گلوله به سرش کشته شد، دست داشته است.

در آن زمان آلمان نیز روسیه را متهم به صدور دستور قتل او کرده بود.

از دیگر اتهامات طرح شده علیه سرویس دوم اف‌اس‌بی، ارتباطش با ماجرای مسمومیت الکسی ناوالنی، چهره مخالف کرملین در سال ۲۰۲۰ میلادی است.

به گزارش اشپیگل، پس از مرگ این دیپلمات روس در ماه گذشته، سفارت روسیه در آلمان با انجام معاینات پس از مرگ مخالفت کرده و جسد او را به روسیه بازگردانده است.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.