دولت بریتانیا بیش از یکصد هزار پوند به دفتر خامنه‌ای در لندن کمک کرده است

 تاسیس نخستین دوره آموزشی سطح دوم علوم حوزوی در بریتانیا از سوی مرکز اسلامی لندن، ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱رادیو فردا :روزنامه تایمز چاپ لندن روز پنج‌شنبه، ۱۳ آبان‌ماه، گزارش داد که «مرکز اسلامی انگلیس» وابسته به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در این شهر، بیش از یکصد هزار پوند از دولت بریتانیا به عنوان کمک برای جبران خسارات ناشی از همه‌گیری کرونا دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش، ارقام رسمی ارائه شده در ماه اکتبر سال جاری نشان می‌دهد که این مرکز، ۱۰۹ هزار و ۴۷۶ پوند در قالب کمک‌هایی که به شرکت‌ها و دفاتر برای جبران خسارات ناشی از کرونا و حفظ مشاغل پرداخت می‌شود، دریافت کرده است.

جمهوری اسلامی به موسسات و نهادهای غربی اجازه فعالیت در ایران را نمی‌دهد، اما خود تحت عناوین مختلف، به صورت مستقیم و غیرمستقیم در خارج از ایران و از جمله کشورهای غربی نمایندگی دارد و فعالیت می‌کند.
هاشم موسوی، نماینده علی خامنه‌ای در لندنفعالیت دفتر علی خامنه‌ای در بریتانیا از آن رو جدی‌تر از سایر کشورهاست که جمهوری اسلامی شماری از شهروندان دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی از جمله نازنین زاغری و انوشه آشوری را بازداشت کرده و با وجود درخواست‌های جهانی، از آزادی آنها خودداری می‌کند.

اگرچه دفاتر نمایندگی علی خامنه‌ای در خارج از کشور به عنوان فرستادگان مذهبی او معرفی می‌شوند، در واقع دارای وزن سیاسی هستند و تلاش می‌کنند در جوامع مسلمان شیعه در کشورهای میزبان نفوذ کنند.

از نظر قانونی، «مرکز اسلامی انگلستان» ممکن است واجد شرایط کمک‌های ویژه دولتی بوده باشد، اما از نظر سیاسی این رویداد می تواند در بریتانیا دارای اهمیت تلقی شود.

این مرکز که تحت عنوان دفتر علی خامنه‌ای نیز شناخته می‌شود، مراسم مذهبی مختلفی برای شیعیان بریتانیا برگزار می‌کند.

در حال حاضر، هاشم موسوی به عنوان نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این مرکز مشغول به کار است.
دریافت بیش از ۱۰۹هزار پوندتوسط مرکز اسلامی خامنه ای در لندن از دولت انگلستان برای جبران خسارات کرونا
+117
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  Butler - سیدنی، استرالیا

  خوب بالاخره باید خرج اونی که زاییده رو بده ..
  8
  172
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن

  از قدیم الایام بی ربط نگفتند ، آخوند انگلیسی !! اینها ابزار اصلی استکبار برای استثمار کشورهای شیعه مذهبند!
  113
  172
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کیخسرو - کلن ، آلمان

  دایی جان ناپلئون کجایی که یادت بخیر
  8
  151
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  DerTyp - سنندج، ایران
  امام کشور های جهان برای تامین منافع ملی شان به بهانه های مختلف به کسانی که کمک حالشان هستند کمک میکنند.نمونه اش تبریک گویی های پی در پی شتاین مایر به ملا ها. من سالها شپیگل وووو را مبخواندم هر روز ده مقاله بر علیه رجب خان نوشته میشود چرا که منفعت برا المان ندارد ولی هرگز راجع به خامنه ای نوشته نمیشود.چرا که منافع مای شان در گرو ادامه ی بین حکومتهاست. این در اروپا حداقل از سال 98تا 2008 صادق بود.و در شوروی زمانی بنده در شهر باکو در دانشکده ی کشتی سازی متعلق به روسها سعی میکردم تا به همنوعی(تالش شهروند شوروی ان زمان) بفهمانم که خامنه ای و خمینی ان چیزی نیستند که او فکر میکند که باعث جریمه ی سنگین بنده شد.یعنی ابن قدر ابن جلاد ها برای روسیه مهم بوده و هست.
  21
  40
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان
  میگم امروز یک چیزی دیدم جالب بود گفتم با شما هم در میان بگذارم. اگه گفتید انگلیسی ها میخوان بگن:. برو تو اتاق. چی میگن؟. درسته، گو تو روم . خخخخخخخ. . والا حقشون هم همینه. وقتی به همه جهان میزنند پس خدا هم کاری کرده که خودشان به خودشان هم بزنند. اصن چوب خدا صدا نداره یعنی این
  22
  27
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  chrisronaldocr7 - مسکو، روسیه
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. اصلا معنی چیزیکه نوشتی فهمیدی؟اینها ابزار اصلی استکبار برای استثمار کشورهای شیعه مذهبند!این یعنی چی؟منکه سیاسیت زیادبلد نیستم ولی میدونم این جمله تو فوتبال گل بخودی حساب میشه.راستی اسمت سعید یا داوود نیست؟یه کم حرفهات آشنا میاد برام
  20
  6
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان

  باید حکومتی را که زاییده اند و خمینی را در پاریس 15 سال پرورش داده اند زنده نگه دارند. هیچ کس نمی خواهد بچه اش بمیرد .
  2
  25
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  از علائم اخوند انگلیسی بودن این است که زلف و کاکل انها از جلو بیرون زده. البته علائم اخوند تایلندی زلف و کاکولش از عقب زده بیرون . این یادت نره
  1
  11
  جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.