قتل مرد میانسال به خاطر انتقام

مرد ۵۲ ساله‌ای که هفت سال قبل یکی از بستگانش را با شلیک گلوله در اطراف مشهد به قتل رسانده بود، صبح روز گذشته ابعاد مختلف این جنایت هولناک را  تشریح کرد.

اوایل بامداد بیست و هشتم خرداد سال ۹۳، پیکر خون آلود مرد ۴۰ ساله‌ای به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت که بر اثر اصابت گلوله به شدت مجروح شده بود. کادر درمان بلافاصله وارد عمل شدند تا این جوان را که دروضعیت خطرناکی قرار داشت از مرگ نجات دهند، اما چند ساعت تلاش، بی نتیجه ماند و «حمید- م» بر اثر عوارض ناشی از اصابت گلوله جان سپرد.

دقایقی بعد نیرو‌های کلانتری خلق آباد مشهد  ماجرای وقوع جنایت مسلحانه را به قاضی سید جواد حسینی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) اطلاع دادند.

 بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که «حمید – م» در نیمه‌های شب و با شلیک گلوله از سلاح شکاری در روستای فراگرد مشهد به قتل رسیده است.

ادامه تحقیقات قاضی ویژه قتل عمد نشان داد افرادی با مقتول اختلافاتی داشته اند که پرونده‌هایی نیز در دستگاه قضایی تشکیل شده است به طوری که دامنه این ادعا‌ها به گرداب مواد افیونی می‌رسد. از سوی دیگر بررسی‌های نامحسوس به سمت مرد ۴۵ ساله‌ای به نام «مجید- د» کشیده شد که به جرم قاچاق مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده و مدتی قبل پس از تحمل ۱۱ سال زندان، برگه آزادی مشروط را دریافت کرده بود.

همه اسناد و شواهد موجود حکایت از آن داشت که این مرد ۴۵ ساله به دلیل برخی اختلافات فامیلی، دست به جنایت مسلحانه زده است، ولی هنگامی که ماموران به سراغ او رفتند، به مکان نامعلومی گریخته بود. تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی مخفیگاه وی ادامه داشت تا این که  نیرو‌های انتظامی به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد متهم به قتل فراری دوباره به آشیانه خود بازگشته است این گونه بود که کارآگاهان  وارد عمل شدند و متهم را قبل از آن که دست به سلاح ببرد، در یک عملیات ضربتی و غافل گیرانه به دام انداختند.

در بازرسی از مخفیگاه این متهم خطرناک یک قبضه کلاشینکف و یک قبضه کلت به همراه ۲ تیغه خشاب و ۵۴ تیر فشنگ جنگی کشف و ضبط شد.

این مرد که اکنون ۵۲ ساله بود، صبح روز گذشته در شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، مقابل میز عدالت نشست و به سوالات تخصصی قاضی زرقانی پاسخ داد. او که سعی داشت باز هم ماجرای این جنایت هولناک را به «افیون مرگ» گره بزند درباره چگونگی وقوع قتل مسلحانه گفت: دوبار سابقه کیفری درخصوص مواد مخدر دارم که آخرین بار به حبس ابد محکوم شدم، اما بعد از ۱۱ سال زمانی که از زندان آزاد شده بودم، درگیری فامیلی به خاطر مواد مخدر بین برخی از بستگانم رخ داد که در این میان دایی بزرگ مرا کتک زدند!

تحمل این موضوع برای من خیلی سنگین بود و به همین دلیل تصمیم به انتقامی سخت گرفتم البته حمید (مقتول) نقش مستقیمی در این ماجرا نداشت.

او نوه عمویم بود و من قصد داشتم از او انتقام بگیرم. حتی یکی از بستگانم پیشنهاد کرد اگر گلوله‌ای به پای «حمید» شلیک کنم مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به من می‌دهد، اما من به خاطر پیشنهاد او، دست به جنایت نزدم بلکه فقط به خاطر این که بزرگ فامیل را کتک زده بودند، تصمیم به شلیک گرفتم.

وی اضافه کرد: شب حادثه وقتی فهمیدم او در روستاست سوار پراید سفیدرنگ شدم و او را پیدا کردم. «حمید» با دیدن من پا به فرار گذاشت، اما بعد از مسافت کوتاهی ایستاد و گفت: «چه کار داری؟»، اما من حرفی نزدم و لوله سلاح شکاری را از سمت شاگرد بیرون بردم و سه گلوله شلیک کردم سپس اسلحه را در همان جا انداختم و رفتم!

متهم این پرونده جنایی درباره نگهداری انواع مهمات و سلاح‌های جنگی در مخفیگاهش نیز گفت: من عاشق اسلحه هستم و دوست دارم سلاح جمع آوری کنم!

قاضی ویژه قتل عمد مشهد در حاشیه تحقیقات مقدماتی از متهم، گفت: هنوز زوایای دیگری از پرونده باید مورد بررسی‌های دقیق کارشناسی قرار گیرد به همین دلیل نیز متهم با صدور قرار بازداشت موقت در اختیار پلیس قرار می‌گیرد تا تحقیقات بیشتری در این باره انجام شود.
+1
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.