استفرار بالن رصد موشک توسط اسرائیل برای کشف و خنثی سازی حملات موشکی

+42
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این بالن کشف و خنثی سازی موشک , سوزنی بهش بزنید میترکد ! اسرائیل هم عربها و هم اخوندها شیعه را شوت میداند و گرنه هم چنین بالنی را استقرار نمیکرد.
  45
  30
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. بی سوادی بد دردیه، آخه مگه این یه بالن معمولیه؟؟ این رو هوا میکنن چون هزینه ش خیلی کمتر از سوختیه که خرج پهپاد و غیره میکنن، در ضمن این رو همون سیستم دفاعی ضد موشکی محافظت می‌کنه. نکنه فکر کردی با تیرو کمون یا با اسلحه ی معمولی میشه زدش؟
  6
  48
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  لطفا یک توضیحی در مورد روش کارکرد این بالن هم بدهید.تا کسی نظر اسکُلانه نده.
  4
  40
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. خوش به حالت واقعا که از نعمت مغز محروم هستی و واسه خودت حال میکنی..
  4
  36
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک::]. [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::]. توی یکی از کامنتهام بهش گفتم خوب عرزشی مخفی هستی ها! 😀
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::صدای خسته - بروج، بلژیک:. دوست عزیز، رادارهای معمولی تقریبا از ارتفاع ٣٠-٤٠ مترس به بالا رو میتونن رصد کنن و هر پرنده ای که نزدیک سطح زمین پرواز یا روی سطح زمین حرکت کنه از دید امواج رادار مخفی میمونه. برای همین هم هست که موشکهای کروز بسیار به سطح زمین پرواز میکنن و حتی با پشتت بلندن زمین خودشون رو هماهنگ میکنن. حتی مسیر کنترل موشک کروز طوری انتخاب میشه که از مسطح ترین مسیر ممکن پرواز کنه. حتما اصطلاح زیر رادار پرواز کردن رو شنیدین. زمان جنگ ایران و عراق هم خیلی از حمله های هوایی طوری انجام میشد که با مهارت خلبان هواپیما بسیار یه سطح زمین پرواز کنه. حتما هواپیمای اواکس یا AWACS رو میشناسین این. هواپیما یک رادار پرنده است که به جای فرستادن امواج رادار از سطح زمین به بالا و داشتن یک خلا و نقاط کور، امواج رو از بالا یه پایین میفرسته تا پرنده های سطح پروازی پایین یا نیروهای زمینی دشمن رو شناسایی کنه (زمان جنگ ایران و عراق، اواکسهای عربستان، نقل و انتقال نیروهای ایران رو به عراق خبر میدادن). حالا این بالن هم در واقع یه رادار هوا به زمین هست منتها بسیار ارزونتر از هواپیما.
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::صدای خسته - بروج، بلژیک::]. ضمنا شاه قبل از شورش ٥٧، همراه با اون اف-١٦ ها سفارش اواکس هم داده بود. یعنی یک سیستم کامل. هواپیماهای اف-١٤ تا شعاع ٢٥٠ مایلی رو روی هوا رهگیری میکردن (این یعنی وقتی روی تهران بلند میشدن تا اصفهان رو پوشش میدادن و میتونستن که هدف بگیرن با موشکهای فینیکس)، هواپیمای اف-١٦ هم یک هواپیمای واکنش سریع است. مثالش هم هواپیماهای اماده روی باند با خلبان در فرودگاه ریگان واشنگتنه که در صورت تهدید کاخ سفید زیر ١٠ ثانیه خودشون رو به هدف میرسونن (توی حمله یازده سپتامبر هواپیمایی رو که به سمت کاخ سفید رفت منهدم کرد). هواپیماهای اواکس هم اگر با این دوتا لینک میشدن تقریبا هر تهدیدی رو در جا خنثی میکردن. به چینش پایگاههای شکاری زمان شاهنشاه دقت کنید. تهدید جنوب، غرب و شمال بخوبی پوشش داده میشد. تا اینکه یه مشت پاپتی ریختن توی خیابون و اینی میبینید که شده. هواپیمای اسرائیلی از کرج بلند میشه و کارخونه رو میزنه و خودش رو هم از بین میبره. ما هم درحال توهم ابرقدرت منطقه رو داریم. وقتی یه سری میان زر میزنن راجع به پهلوی، باید گفت اگر ارتش شاه نبود، الان اول اسم همه یه ابو داشت
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.