آمریکا شرکت اسرائیلی سازنده نرم‌افزار جاسوسی پگاسوس را تحریم کرد

 شرکت ان‌اس‌او اسرائیل سازنده بدافزار جاسوسی پگاسوسیورونیوز :ایالات متحده روز چهارشنبه شرکت ان‌اس‌او (NSO) اسرائیل، سازنده نرم‌افزار جاسوسی پگاسوس را تحریم کرد.

وزارت بازرگانی ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد این شرکت را به‌عنوان یک تهدید علیه امنیت ملی آمریکا می‌شناسد. براساس این بیانیه تجارت با این شرکت از این پس ممنوع است.

نام شرکت ‌ان‌اس‌او اسرائیل تابستان امسال و پس از انتشار نتیاج تحقیق ۱۷ رسانه درباره نرم‌افزار جاسوسی پگاسوس بر سر زبان‌ها افتاد. براساس پژوهش‌های روزنامه‌نگاران تحقیقی این نرم‌افزار امکان جاسوسی از شماره تلفن‌های خبرنگاران، سیاستمداران، کنشگران و روسای شرکت‌ها در کشورهای مختلف را به دارندگان آن داده است. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه احتمالا سرشناس‌ترین قربانی این نرم‌افزار بود.

در بیانیه وزارت بازرگانی ایالات متحده آمده است: این برنامه انفورماتیک « به دولت‌های خارجی اجازه داده است تا فشارها را بر تمام صداهای مخالف در خارج از مرزهای خود گسترش دهند.»

وزارت بازرگانی ایالات متحده همزمان با ان‌اس‌او، شرکت اسرائیلی (کاندیرو)، شرکت روسی (پازیتیو تکنولوژیز) و شرکت سنگاپوری (کامپیوتر سکوریتی اینیشیتیو) را در لیست سیاه خود قرار داد.

جینا ریموند، وزیر بازرگانی ایالات متحده درباره تحریم‌های جدید علیه این شرکت‌ها گفت: «آمریکا برای کنترل صادرات شرکت‌هایی که فنآوری‌ها را با اهداف بدخواهانه توسعه می‌دهند، مصمم است. این شرکت‌ها امنیت سایبری اعضای جامعه مدنی، دولت‌ها، مخالفان و نهادهای تاسیس شده در ایالات متحده یا خارج را تهدید می‌کنند.»

تجارت با شرکت‌هایی که در لیست سیاه وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار می‌گیرند به شدت محدود می‌شود.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  اسم اسرائیل همیشه با جاسوسی عجینه !! جمهوری اسلامی در حوزه های بُشکیه ، طلبه و آخوند زالو و مفتخور پرورش میده ، اسرائیل جاسوس و ادوات جاسوسی !!
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.