شمخانی در مورد برجام: رئیس‌ جمهور آمریکا حاضر به ارائه تضمین نیست

 علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایرانرادیو فردا :در حالی که مقام‌های ایرانی بر گرفتن تضمین از آمریکا جهت رفع همه تحریم‌ها در صورت بازگشت ایران به میز مذاکره هسته‌ای تأکید دارند، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه گفت که رئیس جمهور آمریکا «حاضر به ارائه تضمین نیست.»

او این مطلب را در توئیتی نوشت، اما توضیح نداد که آیا خبر جدیدی در این مورد دارد یا این تنها گمان او نسبت به آینده مذاکرات هسته‌ای است.

علی شمخانی در توئیت خود نوشت: «رئیس‌جمهورِ فاقد اختیارِ آمریکا، حاضر به ارائه تضمین نیست، در صورت عدم تغییر شرایط فعلی، نتیجه مذاکره از قبل روشن است.»

با وجود دیدگاه منفی علی شمخانی به آینده برجام، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه ۹ آبان گفت که ایالات متحده و اعضای اروپایی برجام برای بازگرداندن ایران به توافق هسته‌ای مصمم هستند. او افزود اما مشخص نیست آیا تهران خواهان پیوستن مجدد به مذاکرات به «شیوه‌ای معنادار» هست یا خیر.

در همین حال، علی باقری کنی، معاون وزیر خارجه و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای جمهوری اسلامی، روز پنجم آبان پس از دیدار با انریکه مورا در بروکسل گفته بود مذاکرات بین ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای توافق برجام قرار است تا پیش از پایان ماه نوامبر از سر گرفته شود.
+18
رأی دهید
-31

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.