شکایت فراری از خودروساز ایرانی‌تبار

فراری می‌گوید تغییراتی که منصوری در مدل 488 داده آن را به مدل گران‌تر فراری شبیه کرده است بی بی سی :منصوری، سازنده خودروهای سفارشی در آلمان با شکایت فراری در دادگاه محکوم شد. خودروساز ایتالیایی، منصوری را متهم کرده بود که قطعاتی به مدل ۲۵۰ هزار دلاری 488 GTB اضافه کرده که آن را به یک مدل دو میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری فراری شبیه کرده است.
 
این شرکت ابتدا از منصوری در دادگاهی در آلمان شکایت کرده بود. فراری ادعا کرد که سپر جلو و بخش مثلثی که به کاپوت مدل 488 منصوری اضافه شده باعث شده تا این ماشین به مدل FXX K کارخانه شبیه شود و به همین دلیل منصوری از طرح‌هایی استفاده کرده که برای آنها اجازه نگرفته است.
مدل FXX K فراری در تعدادی بسیار محدود تولید شده و قیمتش دو میلیون و ۶۰۰ هزار دلار است
مدل FXX K فراری در تعدادی بسیار محدود تولید شده و قیمتش دو میلیون و ۶۰۰ هزار دلار است دادگاه آلمان برای تصمیم‌گیری از دادگاه عدالت اتحادیه اروپا مشورت خواست و این دادگاه اعلام کرده که حق با فراری است و این کارخانه حقوق معنوی این طرح‌ها را در اختیار دارد.
 
شرکت منصوری را یک مهاجر ایرانی‌تبار به نام کوروش منصوری در سال ۱۹۸۹ میلادی تاسیس کرد. این شرکت محصولات خودروسازان لوکس را با تقویت موتور و تغییر در طراحی برای مشتریان ویژه سفارشی‌تر می‌کند.
+35
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.