خبر خوش که محسن رضایی از آن حرف می‌زند چیست؟

فرارو: محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور پس از مدت‌ها مقابل دوربین‌ها ظاهر شد و وعده‌های اقتصادی تازه‌ای داد. او از یک خبر مهم در آذر ماه سخن گفت.
 
رضایی پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس از آینده خوب بورس، پیشگیری دولت از چاپ پول و استقراض از بانک مرکزی، نگاه به آینده و مسائلی مشابه حرف زد.
 
اما مهمترین اظهار نظر  او این بود:  "برای کنترل گرانیها، ستاد تنظیم بازار شکل گرفته و اکنون در همه استانها مستقر شده است و برای جبران هزینه هایی که به زندگی مردم تحمیل شده است نیز برنامه ریزی هایی انجام شده و امیدوارم در این زمینه در آذرماه خبرهای خوشحال کننده ای برای مردم داشته باشیم."
 
خبر خوش اقتصادی که رضایی از آن حرف می‌زند چیست؟ تلاش‌های اقتصادی دولت فعلا در ابتدای راه است و در حد وعده وعید باقی مانده است. از بازار مسکن گرفته تا بازار خودرو و بورس و... اما اظهارات رضایی نشان می‌دهد اتفاق اقتصادی در حوزه معیشت رخ خواهد داد. 
 
آیا قرار است تورم و گرانی کاهش یابد، در کوتاه مدت بسیار بعید است. اصلاح لایحه بودجه هم به نظر نمی‌رسید به سرعت اتفاق بیافتد و البته بر زندگی مردم هم در کوتاه مدت تاثیری ندارد. 
 
ممکن است این خبر خوش مربوط به رفع کسری بودجه باشد. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت قصد دارد کسری بودجه چهارصد هزار میلیارد تومانی را از طرقی فروش امول مازاد دولتی و عرضه اولیه‌های بورسی جبران کند. 
 
همچنین نگاهی به وعده‌های اقتصادی دولت نشان می‌دهد که احتمالا منظور رضایی اعطای کارت اعتباری معیشت است. 
 
به نوشته تجارت نیوز "آنطور که رئیس جمهور وعده داده به ۵ دهک اول جامعه کارت رفاهی پرداخت می‌شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد. یعنی خانوار پنج نفره‌ای که در سه دهک اول باشد یک کارت اعتباری دریافت می‌کند که هر ماه یک میلیون تومان شارژ می‌شود. اگر همین خانواده پنج نفره در دهک چهار و پنج باشد، کارت اعتباری که می‌گیرد ماهانه ۷۵۰ تومان اعتبار دارد."
 
برآورد شده است که این پنج دهک بیش از ۴۰ میلیون نفر باشد، احتمالا این تعداد همان گروه‌هایی هستند که مشمول حمایت‌های معیشتی در آذر سال قبل شدند.
 
در سال گذشته نیز دولت در نیمه دوم سال برای مردم کمک معیشتی در نظر گرفت. در آن زمان دولت گفت به پنج دهک یعنی حدود ۴۲ میلیون نفر یارانه می‌دهد که در نهایت نیز به ۳۴ میلیون نفر یارانه کرونا داد.
+11
رأی دهید
-96

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  babak.iraniii - تهران، ایران

  روز بروز قیافش اکبیری تر میشود بوناکس هم ترمال ترش کرد.
  13
  120
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  ali1g - اوسلو، نروژ

  واقعا ی مشت مترسک که جاشون تو مزرعه است شدن مدیر و ریس و رهبر.
  8
  117
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  آلبرمیرقائد انیشتین ایران گفته اگر سه تا صفر از جلو برداری چهارتا صفر به عقب اضافه کنی بعد سه بسط توپ از حسین شریعتمداری بگیری بلافاصله بزنی آناً ارزش ریال بدون تومان از دلار ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ مرتبه بیشتر میشه و قطب شمال و جنوب جاش تغییر میکنه . 😂😂😂😂😂😂😂😂
  24
  62
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Dr kian - میلان، ایتالیا

  ساقیش عالیه
  5
  62
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  به جای گداپروری کارخانه ها رو از ورشکستگی نجات بدید،افراد مبتکر و کارآفرین رو حمایت کنید، کیفیت دانشگاه ها و مراکز آموزشی رو بالا ببرید، با فساد و رانتخواری مبارزه کنید، افراد لایق و باسواد رو بر سرکار بگذارید، همین چند تا کار رو انجام بدید کلی اقتصاد کشور جلو میافته
  4
  63
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Hamburg - هامبورگ، آلمان

  بینوا مردم ما. در سال ۵۷ با شغل. گاز و آب و برق و.. را مجانی میکنیم سر طاعت به آن آشغال فرو آوردند و جالب است بعد تقریبا نیم قرن بازهم از این شعار بهره می‌برند و جالبتر اینکه هنوز کسانی هستند که دل به ارجیف اینان دل خوش کرده اند.
  4
  63
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تجارت و واردات دخانیات در تیول ایشان است و حتما نوساناتی در مورد قیمت به نفع ایشان صورت گرفته است
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.