قاچاق انسان در آلمان؛ کشف ده جوان افغان در یک کامیون

عکس تزیینی است دویچه وله :راننده یک کامیون وقتی در پارکینگ بزرگراهی در شمال شرقی آلمان توقف کرد، صدای ضربه‌هایی از اتاقک بار را شنید و پلیس را خبر کرد. ماموران ده پناهجوی ۱۴ تا ۲۰ ساله افغان را پیدا کردند و حال در جست‌وجوی قاچاقچیان هستند.
 
پلیس ایالت زاکسن آنهالت، واقع در شمال شرقی آلمان، صبح شنبه ۳۰ اکتبر از قسمت بار یک کامیون ده جوان افغان را یافت که به طور غیرقانونی وارد این کشور شده بودند. راننده  کامیون که اهل رومانی است، هنگام استراحت در پارکینگ بزرگراه A۳۸ در حوالی شهر"گروس کوربتا" صدای تق‌تق شنیده و در تماس با پلیس، موضوع را اطلاع داده بود.
 
جوانانی که در اتاقک کامیون مخفی شده بودند، بین ۱۴ تا ۲۰ سال سن دارند و ادعا کرده‌اند که با کمک یک قاچاقچی در رومانی وارد کامیون شده‌اند. آنها گفته‌اند که در عبور از مسیر مجارستان‌، اسلواکی و جمهوری چک به آلمان رسیده‌اند. 
 
پلیس فدرال ‌آلمان می‌گوید، این ۲۵‌مین مورد قاچاق انسان در ایالت زاکسن انهالت در سال جاری میلادی است؛ ایالتی که تا به امروز، بیشترین تعداد پناهجویان در آلمان را داشته است.
 
اشپیگل آنلاین به نقل از مقامات پلیس می‌نویسد، هیچ شواهدی در دست نیست که ثابت کند راننده ۴۳ ساله کامیون از موضوع قاچاق این جوانان باخبر بوده است.
 
راننده پس از بازجویی‌ها آزاد شده اما پناهجویان افغان در هماهنگی با مقامات اداره مهاجرت، به مراکز پذیرش متقاضیان منتقل شده‌اند. شماری از آنها که زیر سن قانونی هستند، به نهادهای مسئول مراقبت از کودکان و نوجوانان تحویل داده شده‌اند.
+14
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.