اخاذی میلیونی هکرهای ایرانی از سایت ال‌جی‌بی‌تی‌های اسرائیلی

عکس تزیینی است دویچه وله :گروهی که خود را از هکرهای ایرانی معرفی کرده، به داده‌های یک وب‌سایت دوستیابی دگرباشان جنسی اسرائیلی دست یافته و تهدید کرده است که اگر این وب‌سایت به آنها یک میلیون دلار پرداخت نکند، این داده‌ها را منتشر خواهد کرد.
 
تلویزیون دولتی اسرائیل به نقل از وب‌سایت Atraf که اپلیکیشنی برای دوستیابی دگرباشان جنسی در اسرائیل است، خبر داده که یک گروه هکری این وب‌سایت را تهدید کرده است اگر به آنها مبلغ یک میلیون دلار (حدود ۸۷۰ هزار یورو) ندهند، سر و کارشان "با هکرهای ایرانی" خواهد بود.
 
سایت دوستیابی دگرباشان جنسی (LGBTQ) اسرائیلی که حاوی داده‌های مربوط به یک میلیون کاربر است، روز یکشنبه ۳۱ اکتبر در بیانیه‌ای گفته است که در حال کار بر روی ارائه مجدد خدمات خود است، اما با در نظر گرفتن امنیت همه‌جانبه کاربران و تنظیم مجدد رمزهای عبور آنها.
 
دو روز پیش یک گروه هکری به نام "سایه سیاه" سروِرهای شرکت اینترنتی اسرائیلی "سایبرسرو" (Cyberserve) را هک کردند. هکرها که به گفته اسرائیل "در ارتباط با جمهوری اسلامی" هستند، تهدید کرده‌ بودند که اطلاعات به دست آمده را "افشا خواهد کرد".
 
"سایبرسرو" به چندین شرکت و سازمان، از جمله شرکت‌های حمل و نقل عمومی "دان" و "کاویم" در تل آویو و حومه، موزه کودکان در شهر هولون و فرستنده رادیویی اسرائیل خدمات اینترنتی می‌دهد. هکرها فایلی را در کانال‌های تلگرامی منتشر کردند که گفته شده حاوی نام، ایمیل و شماره تلفن مشتریان شرکت حمل و نقل کاویم است.
 
کاربران وب‌سایت Atraf  اکنون به شدت نگران داده‌های حساس خود هستند و نمی‌خواهند این اطلاعات به بیرون درز کند. برخی از آنها درباره ابتلای خود به ویروس اچ‌آی‌وی در این اپلیکیشن نوشته‌اند. هکرها گفته‌اند "اگر این پول ظرف ۴۸ ساعت پرداخت شود، داده‌های کابران منتشر نخواهد شد".
 
ایران و اسرائیل سال‌هاست که درگیر یک جنگ سایبری هستند. ایران خود روز سه شنبه گذشته (۲۶ اکتبر) هدف یک حمله سایبری گسترده قرار گرفت که در نتیجه آن عرضه سوخت در سراسر کشور مختل شد ایران این حمله را به اسرائیل نسبت داد. هکرهای ایرانی نیز بارها به زیرساخت‌ها، شرکت‌های مالی و بیمه‌اسرائیلی حمله کرده‌اند.
+29
رأی دهید
-17

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.