گاوبازی خیابانی مرد اسپانیایی را به کشتن داد

فستیوال گاوبازی خیابانی در اوندا (عکس از آرشیو)دویچه وله :محدودیت‌های کرونا در اسپانیا کاهش یافته و گاوبازی در میدان یا خیابان بار دیگر آزاد شده است. مردی ۵۵ ساله‌ در جشنواره‌ای سنتی قربانی شاخ گاو زخم‌خورده و خشمگین شد. حدود ۴۷درصد مردم اسپانیا خواهان ممنوعیت گاوبازی هستند.

جنگ و گریز دسته‌جمعی با گاو در جشنواره‌ای در شرق اسپانیا به قیمت جان مردی ۵۵ ساله تمام شد. فرد قربانی پس از آن که از گاو نر شاخ خورد، بر اثر خونریزی درگذشت.

این واقعه در شهر اوندا در شرق اسپانیا و در فستیوال گاوبازی خیابانی روی داد. سنتی دیرین که مردم به صورت سواره یا پیاده، سر در پی گاو نر می‌گذارند، حیوان را کلافه و تحریک می‌کنند و سپس از کنار و برابر او می‌گریزند.

شاهدان واقعه گفته‌اند که قربانی چند مرتبه از گاو شاخ خورد و کسی نتوانست جلوی حملات را بگیرد. مقامات درمانی گفته‌اند که فرد قربانی از ناحیه سر و ران آسیب‌ جدی دیده و قطع شریان‌ شده بود. علت مرگ خونریزی شدید اعلام شده است.

شورای شهر اوندا پس از این واقعه، به فستیوال پایان داد. این اولین مورد مرگ ناشی از گاوبازی پس از لغو محدودیت‌های کرونایی در تابستان ۲۰۲۰ در اسپانیاست.

در سال‌های اخیر بحث‌های زیادی در باره ممنوعیت گاوبازی در اسپانیا جریان داشته و جشنواره‌ها و گاوبازی‌های میدانی به نسبت قبل کمتر شده‌اند.

گروه کثیری از مردم، توحش، خشونت و حیوان‌آزاری را نفی می‌کنند و خواهان برچیده شدن چنین رسمی هستند. موافقان اما گاوبازی را جزئی از هویت و میراث فرهنگی اسپانیا می‌دانند.

شش سال قبل در جشنواره تعقیب و گریز خیابانی گاوها در شهرهای مختلف اسپانیا هفت نفر جان باختند که آماری تکان‌دهنده بود.

در سال ۲۰۱۶ نیز ویکتور باریو، ماتادور ۲۹ ساله اسپانیایی به دلیل فرورفتن شاخ گاو در سینه‌اش، در میدان گاوبازی و در برابر دوربین‌های تلویزیونی جان باخت.

طبق یک نظرسنجی که موسسه "الکتومانیا" در سال ۲۰۲۰ انجام داده، ۷/ ۴۶ درصد اسپانیایی‌ها موافق ممنوعیت گاوبازی هستند. ۷/ ۳۴ درصد گفته‌اند که با جشنواره‌های خیابانی و جنگ و گریز با گاو مخالفند، اما لزومی برای منع قانونی این رسم نمی‌بینند. ۶/ ۱۸درصد اما خواسته‌اند که گاوبازی در میدان یا فستیوال‌های تعقیب و فرار به روال معمول ادامه یابد.

در جزایر قناری و منطقه کاتالونیا گاوبازی قانونا ممنوع شده است.
+8
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حالا این فرد شانس اورد و از ناحیه سینه مورد حمله قرار گرفت . چون این حیوانات واقعا بی ازار که مورد بی مهری مردم وحشی قرار میگیرند و تنها جایی را که گاو ها نشانه میگیرند یک قسمت دیگر از عضو حساس بدن است که در چنین صورتی وراث ان متوفی بگور رفته تا اخر زندگی از مردم خواهند شنید که شاخ گاو ... پدر اینها را پاره کرد . میگویند بکسی گفتند که پدرت مرد . ان پرسید در کجا؟؟ گفتند در مستراح . فرزند پاسخ داد مرگش بجهنم . ننگش را چه باید بکنیم
  0
  10
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.