تهدید آشکار ایران : اسکورت بمب‌افکن آمریکا توسط جنگنده‌های اسرائیلی

 بمب افکن «بی- ۱بی» نیروی هوایی آمریکا (آرشیو)صدای آمریکا :ارتش اسرائیل اعلام کرد جت‌های جنگنده این کشور روز شنبه ۸ آبان یک بمب‌ا‌فکن آمریکایی در منطقه را که به سوی خلیج فارس پرواز می‌کرد، اسکورت کردند.

ارتش اسرائیل در حساب توئیتر خود، با تایید خبر اسکورت بمب افکن «بی- ۱بی» آمریکا توسط جنگنده‌های اف- ۱۵ اسرائیل، آن را نشان‌دهنده ادامه همکاری استراتژیک واشنگتن و تل‌آویو دانست.

تایمز اسرائیل و برخی از دیگر رسانه های این کشور، چنین اقدامی را به منزله «تهدید آشکار» ایران توصیف کرده‌اند.

بمب افکن «بی- ۱بی» قادر به حمل بمب‌های سنگین «سنگرشکن» (بانکر باستر) است که توانایی تخریب و نفوذ در تاسیسات هسته‌ای زیرزمینی ایران را دارند.
رسانه‌های اسرائیل دو هفته پیش در گزارش‌هایی اعلام کردند آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به نیروی هوایی این کشور دستور داده است تمرین‌های لازم برای حمله احتمالی به مراکز هسته‌ای ایران را پس از دو سال وقفه از سر بگیرد.

ایران درخواست‌های جهانی برای پایان دادن به نقض تعهدات هسته‌ای‌اش را نادیده گرفته است و معلوم نیست بخواهد به میز مذاکرات هسته‌ای که آن را تابستان امسال ترک کرد بازگردد.
ایران و آمریکا اواخر دولت حسن روحانی مذاکرات غیرمستقیمی را در وین اتریش دنبال کردند. اما این مذاکرات پس از شش دور، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران تعلیق شد و دولت ابراهیم رئیسی هنوز زمان دقیق ازسرگیری این مذاکرات را اعلام نکرده است؛ هر چند که معاون سیاسی وزارت خارجه ایران می‌گوید این تاریخ پیش از پایان نوامبر امسال خواهد بود.

ایالات متحده و اسرائیل هشدار داده‌اند که اگر حکومت ایران با حسن نیت برای نجات برجام بازنگردد، طرح جایگزین (طرح «ب») را بررسی می‌کنند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در اوایل ماه جاری در واشنگتن گفت: «زمان کوتاه است. اگر ایران مسیر خود را تغییر ندهد، آماده‌ایم به گزینه های دیگر روی بیاوریم و این گونه رایزنی‌ها با متحدان و شرکای ما بخشی از آن است.»
+65
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  البته سناریوی حمله به تاسیسات اتمی ایران به روی میز است اما احتمال این حمله در حال حاضر زیر یک درصد است
  15
  61
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن

  یک نمایش بی ارزش و مسخره ، مثل همون گزینه های کذایی همیشه روی میزی که طی این بیست سال اخیر همیشه از زبان رهبران آمریکا و اسرائیل شنیده شده و ظاهراً کماکان چسبیده به میز هست و در حال خاک خوردن!!
  18
  83
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  همینطوری - جنوب آلمان، آلمان

  اگه میخواستن که آخوند نباشه همون سالها که مردم ریختن تو خیابون به پشتیبانی مردم چند جا رو میزدن کار آخوند به پایان رسیده بود. اینها دستشون با آخوندها تو یک کاسه هست. آخوند رو مترسک کنان و به کشورهای عربی اسلحه بفروشن
  1
  46
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. هرگز نمایش بی ارزش و مسخره نیست. همانطوریکه قذافی و صدام و افغانستان خسارت دیدند.
  20
  16
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. هموطن گرامی شما لیبی و عراق و افغانستان رو بهیچوجه با ایران مقایسه نکن! چرا که ایران از لحاظ وسعت و جمعیت بسیار بزرگتر از این سه کشور دیگه است و اشغال و کنترلش غیر قابل تصور. از این گذشته قدرت بازدارندگی ایران رو نمیتوان دست کم گرفت و ایران از نظر نظامی خیلی خیلی قدرتمندتر از این سه کشور یاد شده هست! چرا که همیشه غرب و اسرائیل کجدارو مریض با ایران رفتار کرده اند و اگر واقعاً قدرتی داشتند که رژیم رو مانند رژیم‌های قذافی و صدام سرنگون کنند بی شک منتظر نمیموندند.
  7
  4
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از این خود بزرگ بینی ها توی کله ی صدام و قذافی و افغان ها هم بود. زمانش که شد هر 3 خسارت دیدند. امریکا مگر مریض است که با فحاشی اخوند و یا بعلت رنجی که مردم ایران می کشند به ایران حمله کند؟ ضمن اینکه تاکنون این حکومت باعث خیر و برکت برای امریکا و اسرائیل و اروپا و حتی ترکیه و روسیه بوده است .فعلا امید دارند با مذاکره موضوع فیصله یابد ولی اگر ایران به ساخت بمب اتم نزدیک شود مطمئن باشید که تمام تاسیسات با یک حمله ی هوائی یک شبه پودر خواهد شد. اشغالی هم در کار نخواهد بود تا از این حکومت قرون وسطائی نکبت خلاص شوید. شما میمانید و ارزوهای برباد رفته و یک مملکت ویران از نظر اقتصادی
  1
  8
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. ژاپن چی؟ المان چی؟ چرا امریکا ایران را اشغال کند!؟ مگر دیوانه هستند!؟ فعلا اقتصاد ایران را فلج کرده اند. بعد تاسیسات اتمی را میزنند و لاغیر. اگر امریکا هم رضا بدهد به هیچ صورت روسیه نمی گذارد یک کشور پان اسلامیست در کنار مرزش صاحب بمب اتمی بشود. روابط اسرائیل با روسیه بسیار گرمتر از روابط اسرائیل با امریکا است
  0
  4
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما صحبت از عراق و افغانستان و لیبی کردید که هر سه در برهه ای از زمان در اشغال و تقریباً کنترل آمریکا بودند!. حکومت ملاها در ایران غیرقابل پیش بینیست ، بدین معنا که اگر یک حمله نظامی هر چند کوتاه مدت و نه همراه با اشغال از سوی آمریکا و یا اسرائیل صورت گیرد ، تبعات آن برای اسرائیل و کشورهای حامی آمریکا در خلیج فارس ویرانگر خواهد بود. شما از ژاپن و آلمان نام بردید. این دو کشور همراه با ایتالیا ، مغلوب در جنگ جهانی بودند ، کشورهایی با قابلیتای ممتاز به لحاظ صنعتی و نه دارا بودن منابع و ثروت‌های طبیعی مثل کشوری چون ایران! پنج کشور دارای حق وتو خصوصاً آمریکا ، چین و روسیه ایران رو با همین شرایط فعلی مطلوب برای منافع خود میبینند و هیچگاه تحرکی که باعث سرنگونی این رژیم و روی کار آمدن حکومتی مردمی و غیر مذهبی شود انجام نخواهند داد.
  2
  0
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. در ضمن افسار دو کشور ژاپن و آلمان بعد از جنگ دوم جهانی تا به امروز کاملاً در دست آمریکاست و هر سه متقابلاً به این درک رسیده اند که در همکاری با یکدیگر می‌توانند جلوی قدرتنمایی و نفوذ شرق در جهان صنعت و سیاست رو بگیرند!. اینجا در ژاپن تبلیغات ( آمریکن لایف استایل ) بسیار زیاد هست ، از جمله هنر ، موزیک ، مُد ، پوشش زندگی سلبریتهای آمریکا ، قدرت نظامی صنعتی ووووو که واقعاً آدم تعجب میکنه از این نفوذ آمریکا در بافت زندگی مردم ژاپن!!
  3
  1
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. اگر به زعم شما افسار ژاپن و المان و من اضافه کنم کره ی جنوبی دست امریکا است خودت با قضاوت صحیح پیشرفت ان ها را با ایران مقایسه کن. ما 1400 سال است تا مغز استخوان مستعمره ی فکری عربستان هستیم. ما حتی خدای اسمانی خودمان را با خدای سنگی ان ها عوض کرده ایم. خودت مقایسه کن و ببین کی مستعمره است؟ مردم ایران دروغ گو ترین ادم دنیا را که برای ماه اسمان بدتر از دون کیشوت شمشیر کشید را پرستش می کنند. این ها قاتل و جلاد بیش از 20000 انسان بیگناه (با دست های مبارک!) که قاتل زن خودش (فاطمه دختر خوانده ی محمد) هم هست را نیمه خدا می بینند. حالا کی مستعمره است؟ ضمنا همیشه که استعمار بد نیست. یک ادم عقب افتاده را بده دست یک ادم پیشرفته تا از جهالت بیرون بیاید. ولی این هم لیاقت می خواهد. اکثریت مردم مسلمان با تاسی از پیامبر راهزن انقدر دزدند که جواهر هم در ان ها بریزی ژاپن و المان نمیشوند و تمام سرمایه گذاری ها را دزدیده و سر از کانادا در می اورد. مثلا ایران مستقل است که اذربایجان علی اف هم به او زور میگوید و یا تمام خزر را داد رفت!؟
  0
  5
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. ضمنا شما از امریکا چه میدانید؟ امریکا اتحادیه ی 50 کشور دنیاست که بدون تعصبِ خاک و مذهب و ملیت همکاری مشترک دارند. این 50 کشور بجای اینکه دائما توی سر هم بکوبند با همکاری امریکا را ساخته اند
  0
  3
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. متاسفانه بدبختی بزرگ جامعه ایران نفوذ و احاطه ، همه جانبه مذهب در ساختار و بافت فرهنگی و اجتماعی و سیاسی مملکت هست و تا ایران و ایرانی این تار عنکبوتی جهل و خرافه رو از ذهن و فکر و روح و جان خود کنار نزنه و بدور نریزه این روند عقب افتادگی همچنان پا برجا خواهد ماند و البته قدرتها هم قلباً به ماندگاری این وضعیت علاقمندند!!
  0
  0
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.