رهبر مرموز طالبان برای اولین بار در انظار عمومی ظاهر شد

یورونیوز: مقام‌های طالبان می‌گویند ملا هبت الله آخوندزاده برای نخستین بار از زمان به دست گرفتن رهبری این گروه در سال ۲۰۱۶ در انظار عمومی ظاهر شد.
 
به گفته محمد جلال، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان ملا هبت الله آخوندزاده شامگاه یکشنبه با حضور در مدرسه حکیمه در شهر قندهار برای حاضران سخنرانی کرد. طالبان نواری صوتی از این سخنرانی جانشین ملا محمد عمر و اختر محمد منصور، رهبران پیشین خود منتشر کرده‌اند.
 
ملا هبت الله آخوندزاده که طالبان او را «امیرالمومنین امارت اسلامی افغانستان» معرفی می‌کنند به دلیل زندگی مخفیانه و عدم حضور در انظار عمومی چهره‌ای مرموز محسوب می‌شود.
 
خبرگزاری فرانسه به نقل از منبعی در شهر قندهار گزارش داده است که ملا هبت الله آخوندزاده شامگاه یکشنبه تحت تدابیر شدید امنیتی و با کاروانی که شامل دو خودرو می‌شد به مدرسه حکیمه رفت. بنا به همین گزارش حاضران اجازه عکس گرفتن از رهبر طالبان را که تاکنون تنها یک عکس از او منتشر شده است نداشتند.
 
پیش از این گزارش‌هایی مبنی بر احتمال مرگ ملا هبت الله آخوندزاده منتشر شده بود. گروه طالبان پس از به دست گرفتن قدرت در افغانستان در پی خروج نظامیان آمریکا، ضمن تکذیب مرگ رهبر خود اعلام کرده بود که وی در قندهار به سر می‌برد.
 
ملا هبت الله آخوندزاده بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ میلادی به عنوان واعظ و مدرس یکی از مساجد کوچلاک در ایالت بلوچستان پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان فعالیت می‌کرد.
 
گروه طالبان در سال ۲۰۱۶ به دنبال کشته شدن اختر محمد منصور در حمله پهپادی آمریکا اعلام کرد که ملا هبت الله آخوندزاده رهبر جدید این گروه است.
+16
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  چرا رهبران دینی اسلام چهره هایی ترسناک و پلیدی دارند؟ چه چیزهایی در ذهن این جنایتکاران وجود داشته و دارد که اینچنین چهره هایی پیدا می کنند؟ بغیر از نفرت و آدم کشی و دزدی چیز دیگری در ذهن آنها نیست.
  160
  204
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  فقط بدانید که از ایرانیها بدبخت تر افغانها هستند! ما می باید دست در دست هم نهاده و خودمان و جهان را از شر این حکومتهای آخوندی برهانیم.
  39
  141
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Hamburg - هامبورگ، آلمان

  رهبران اسلام همگی در سوراخ پناه گرفتند . خمینی ۱۰ سال تو سوراخ جماران جا خشک کرد و حتی تا مشهد هم نرفت . خامنه ی هم که مشخصه. ابوبکر بغدادی هم از دیدها پنهان بود. بن لادن هم در سوراخ و در آخر پشت یک زن سنگر گرفت و اگه واقعا به تاریخ این آشغالها توجه کنیم همگی در سوراخ متعفن عقاید خود جا خشک کرده بودند.
  4
  55
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  روحانیون اسلامی فرزندان شیطان و نمایندگان اهریمن روی زمین هستند و پایشان به هر کشور و جامعه ای باز شده همراه خود فقر، فحشا، جنگ، قتل و تمام پلیدی های عالم را همراه آورده اند. کافی است به تفاوت پاکستان و هندوستان که قبلا یک کشور واحد بودند یا چهل سال پیش ایران نگاه کنید.
  2
  42
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  [::arian1 - ابادان، ایران::]. برعکس چهره ایشان کلان مقبول و الهام‌بخش میباشد.
  51
  14
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد

  این عکس کدام اسکول که روز مون را خراب کرد همان بهتر مخفی بود
  1
  49
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::arian1 - ابادان، ایران::]. سوال خوبیه! و جوابش رو سایکولوگها میتونن واضحتر از من بدن! فکر کن پدرهای مذهبیشون فرستادنشون حوزه و با اون قیافه های کریهشون که کسی بهشون لبخند هم نمیزد و فشار عقده های سرکوفته و امیال جوانی بربادرفته حالا با تنها سلاحشون (چرت و پرتهای مذهبی) داد و فریاد بیصداشون میگه: من که فدا شدم و از زندگی حالی نکردم شما هم بچشین طعم خفه بودن رو
  3
  32
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این یکی از توله های بن لادن هست که تو غار ساخته شده
  1
  20
  یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.