آیا تا به حال در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی کرده‌اید؟

ایندیپندنت فارسی - لورا همسون: تقریبا نیمی از زنان ناراحتی جنسی را تحمل می‌کنند، زیرا نمی‌دانند چه چیز «عادی» است .
 
آیا تا به حال در حین رابطه جنسی کمی احساس ناراحتی کرده‌اید؟ شما تنها نیستید. یک نظرسنجی جدید نشان داده است که تقریبا نیمی از زنان ناراحتی جنسی را تحمل می‌کنند، زیرا نمی‌دانند چه چیز «عادی» است.
 
نظرسنجی از دوهزار زن نشان داد که از هر شش زن، یک نفر (۱۶ درصد) گفته است که «اغلب» یا «همیشه» از ناراحتی رنج می‌برد.
 
در نتیجه، یک سوم از پاسخ‌دهندگان در نظرسنجی دورکس (Durex) [شرکت تولید کاندوم] گفتند که از تجربیات جنسی خود «کاملا راضی» نیستند.
 
خشکی واژن بزرگ‌ترین عامل این ناراحتی بود (۴۶ درصد). پس از آن به ارگاسم نرسیدن (۴۴ درصد) بود و ۱۳ درصد از زنان نیز گفتند که به دلیل اینکه کاندوم «به اندازه کافی روان‌کننده ندارد» مشکل داشته‌اند.
 
تقریبا یک پنجم (۱۸ درصد) نمی‌دانستند که خشکی واژن بخشی طبیعی از چرخه ماهیانه زنان است و از هر پنج نفر، سه نفر گفتند که آرزو می‌کردند بحث آزادانه‌ درباره رابطه جنسی مقبول‌تر بود. ۷۲ درصد از پاسخ‌دهندگان فکر می‌کنند که پیرامون رابطه جنسی و رضایت جنسی زنان یک تابو وجود دارد.
 
این نظرسنجی نشان داد که ۷۶ درصد از زنان احساس می‌کنند که در درس آموزش جنسی در مدارس، به اندازه کافی درباره آنچه در طول رابطه جنسی باید انتظار داشته باشند و اینکه رضایت جنسی زنان چه مواردی را شامل می‌شود، آموزش داده نمی‌شود.
 
و از هر ۱۰ زن، سه زن درباره ساختار بدن زنان آموزش نمی‌بینند.
 
یکی از سخنگویان دورکس گفت: «شناخت بدن خود و اینکه چه چیز برای آن طبیعی است و چه چیز نیست، بخش مهمی از لذت بردن از رابطه جنسی است.»
 
«بسیاری از زنان تجربه‌های جنسی رضایت‌بخشی ندارند زیرا نمی‌دانند چرا ممکن است ناراحتی را تجربه کنند و از اینکه بدانند درباره آن چه باید بکنند مطمئن نیستند و بنابراین آن را تحمل می‌کنند.»
 
«بسیاری از بحث‌ها پیرامون رضایت و لذت می‌تواند مرد-محور باشد، بنابراین این باعث می‌شود زنان در پرسیدن سوالات مهم برای یافتن راه‌حل‌های مناسب خود اعتماد به نفس کمتری داشته باشند.»
 
در تکمیل این خبر از گزارشات بیشتر خبرگزاری ساوت وست نیوز سرویس استفاده شده است.
+40
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  استفاده از روغن بنفشه فقط مختص به مقابله با کرونا نمیباشد.
  53
  7
  شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان

  خانمی که با یک قزوینی ازدواج کرده بود، بعد از شش ماه تقاضای طلاق کرد. قاضی از خانم پرسید دلیل طلاق شما چیست؟ خانم جواب داد،بعد از شش ماه ازدواج با شوهرم ، هنوز باکره هستم. بقیه رو خودتان حدس بزنید.
  45
  24
  شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.