کاهش مدت بستری بیماران کرونایی با استفاده از داروی ضد افسردگی

بر اساس یک پژوهش، داروهای ضدافسردگی کمک می‌کنند تا از مدت بستری شدن بیماران کرونایی کاسته شود. اما باید مواظب بود که به آنها اعتیاد پیدا نکرد.

داروی فلووکسامین می‌تواند در روش درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مؤثر واقع شود

نویسندگان یک پژوهش که در نشریه "د لنست گلوبال هیلث" منتشر شده است، می‌گویند، در کشورهایی که به قدر کافی به واکسن کرونا دسترسی ندارند، داروی فلووکسامین می‌تواند در روند درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مؤثر واقع شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، استفاده این داروی ضدافسردگی که تأثیر ضدعفونی دارد، از ریسک یک درمان کلینیکی تا یک سوم مدت بستری می‌کاهد.

در این پژوهش ۷۴۱ بیمار شرکت داشته‌اند که به دنبال دریافت فلووکسامین (Fluvoxamin) ده درصد آنها مدت بیشتری در بیمارستان بستری بوده‌اند. این رقم در یک گروه مشابه ۱۵،۷ درصد بوده است.

اگرچه میزان مرگ‌ومیر موضوع کانونی این پژوهش نبوده است، اما پژوهشگران در این زمینه تفاوت زیادی را مشاهده کرده‌اند. تنها درمان یک نفر از کسانی که فلووکسامین دریافت کرده بود، منجر به فوت شده ‌است؛ اما در میان گروهی که شبه‌دارو دریافت کرده بودند، ۱۲ مورد مرگ به ثبت رسیده است.

ادوارد میلز، از دانشگاه مک‌مستر در کانادا که یکی از نویسندگان اصلی این پژوهش است می‌گوید: «در کشورهایی که انسان‌ها دسترسی محدودی به منابع و واکسن دارند، ویروس کووید۱۹ ریسک بالایی برای آنها به همراه دارد.» از این نظر، مهم است که تأثیرگذاری داروهای در دسترس را برای مبارزه با کرونا مورد بررسی قرار دهند.

هم‌زمان این پژوهشگران اشاره می‌کنند که داروی فلووکسامین جزو داروهایی است که می‌تواند اعتیادآور باشد.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.