وزیر کشور ایران : دشمن برای آبان برنامه‌ریزی کرده است

دویچه وله :احمد وحیدی، وزیر کشور دولت سیزدهم، در ملاقات با امام جمعه رشت، با اشاره به نگرانی‌ مردم نسبت به قیمت بنزین گفته است: « نخستین رویارویی اجتماعی دشمن نشان داد که مردم به صداقت مسئولان اعتماد دارند و مسئولان هم نشان دادند که خود را وقف مردم کرد‌ه‌اند.»

خبرگزاری تسنیم به نقل از وحیدی نوشت: «دشمن برای آبان ماه برنامه‌ریزی کرده و این آغاز آن قلمداد می‌شود اما مردم می‌بینند که رئیس جمهور می‌خواهد راه جدیدی را ایجاد کند.»

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم یک روز پس از حمله سایبری به ۴۳۰۰ جایگاه‌بنزین ایران، به جای شرکت در نشست همسایگان افغانستان در تهران، به بازدید یک پمپ بنزین رفت.
دیدار ابراهیم رئیسی، از یکی از جایگاه‌های بنزین در تهرانتبلیغات زیادی روی این بازدید و مقایسه رفتار رئیسی با موضع‌گیری حسن روحانی صورت گرفته است. روحانی در آبان ۹۸ گفته بود که از گران شدن بنزین بی‌خبر بود و از موضوع صبح همان روز مطلع شد.

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت و نماینده خامنه‌ای در گیلان نیز حضور رئیس جمهور در یک پمپ بنزین را امری بی‌سابقه خوانده و در تمجید از رئیسی گفته است: «کار با کفش ورنی پیش‌ نمی‌رود. نظام اسلامی نیروهای جهادی می‌خواهد.»

در این میان، سخنگوی وزارت نفت اعلام کرده که دوهزار و ۹۰۰ جایگاه سوخت در مدار قرار گرفته‌اند و مردم می‌توانند به صورت آفلاین و با قیمت آزاد بنزین بزنند.

خبرگزاری ایرنا از قول علی فروزنده نوشت: «در حال حاضر ۵۰۰ جایگاه در سراسر کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند و می‌توان با کارت سوخت از آنها بنزین یارانه‌ای دریافت کرد.»

مقامات رسمی جمهوری اسلامی، حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت سراسر ایران در صبح سه‌شنبه چهارم آبان را ابتدا اخلال در سامانه اعلام کرده بودند جزییات این حمله و منشاء آن هنوز روشن نشده و شورای عالی فضای مجازی گفته است که اعلام دقیق به یک الی ده روز زمان نیاز دارد.

گروه "گنجشک درنده" با ارسال پیام‌هایی به رسانه‌ها، مسئولیت حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت و نیز حملات پیشین به شرکت راه‌آهن و وزارت راه و شهرسازی را تقبل کرده و این اقدام را واکنشی به "تحریکات سایبری رژیم تروریست‌پرور تهران علیه مردم منطقه و جهان" خوانده است.

در حال حاضر و با گذشت دو روز از ماوقع، بسیاری خودروها یا تاکسی‌ها در تهران به دلیل شلوغی جایگاه‌ها و کمبود عرضه بنزین، از حرکت بازمانده‌اند.
+11
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  کی دشمن فرضی و تخیلی این این سرکردگان بی کفایت و بی لیاقت و بی سواد تمام می شود خدا می داند البته این نالایق بی کفایت باید بی کفایتی و بی عرضگی و نالایق و ناکارآمدی خود را گردن یه کسی بیاندازند و چه کسی بهتر از دشمن تخیلی و فرضی.
  32
  32
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  ali1g - اوسلو، نروژ

  مردم کشور ایران: دشمن (خامنه ای) برای آبان برنامه ریزی کرده.
  6
  34
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  گویا دژمن بسیار مهارت دارد.
  5
  31
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یه کشور اسلامی که همش ادعای صلح و صفا داره و این همه دشمن .البته دشمن گمنام
  4
  31
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حضور یک فرد کم سواد در جایگاه پمپ بنزین مشکلی را حل نمیکند مردم بهتر میدانند که تمام این کار ها صرفا بخاطر گران کردن بنزین است.حضور رییس جمهور در جایگاه پمپ بنزین فقط گم کردن صورت مسئله است
  5
  21
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  برنامه ای خوبی بود برای جبران بی پولی و کمبود بودجه دولت ایران اما ملت ایران هنوز در عقب ماندگی فرهنگی
  1
  0
  جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.