تزریق ناخواسته مواد مخدر؛ زنان جوان کلوب‌های شبانه در بریتانیا را تحریم کردند

یورونیوز :زنان جوان در سراسر بریتانیا روز چهارشنبه به دنبال دریافت گزارش‌هایی مبنی بر تزریق ناخواسته مواد مخدر به زنان در کلوب‌های شبانه و میخانه‌ها دست به تحریم این اماکن زدند.

هدف از این کارزار که به صورت آنلاین آغاز شده افزایش سطح آگاهی درباره لزوم تامین امنیت زنان در کلوب‌ها و میخانه‌ها است. گزارش‌های زیادی طی ماه‌های اخیر مبنی بر افزودن مواد مخدر یا الکل زیاد به نوشیدنی‌های زنان در میخانه‌ها منتشر شده است. علاوه بر این موارد زیادی نیز از تزریق مواد مخدر به زنان جوان با استفاده از سوزن گزارش شده است.

کارزار مقابله با چنین رویدادهایی در شهرهای دانشگاهی مانند بریستول، برایتون و ناتینگهام هواداران زیادی پیدا کرده است. شرکت‌کنندگان در این کارزار خواستار اقدام فوری دولت بریتانیا و صاحبان کلوب‌های شبانه و میخانه‌ها با این پدیده شده‌اند.

اضافه کردن مواد مخدر یا الکل زیاد به نوشیدنی زنان جوان یا تزریق مواد مخدر به آنها با استفاده از سوزن اغلب مقدمه‌ای برای تجاوز و تعرض جنسی است.

بنا به گزارش‌ها تزریق مواد مخدر در کلوب‌ها و میخانه‌ها به پا و پشت بدن زنان جوان صورت می‌گیرد.

به گفته شورای پلیس ملی بریتانیا طی ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۱۹۸ مورد از اضافه کردن الکل یا مواد مخدر به نوشیدنی‌ زنان به ثبت رسیده است. بنا به اعلام این نهاد بریتانیایی ۲۴ مورد تزریق مواد مخدر به زنان با استفاده از سرنگ نیز در این بازه زمانی گزارش شده است.

پلیس ناتینگهام در مرکز بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که افسران بیشتری طی تعطیلات آخر هفته به گشت‌زنی خواهند پرداخت تا اطمینان حاصل کنند که مردم می‌توانند تعطیلات آخر هفته امنی داشته باشند.

زارا اوون، دانشجوی ۱۹ ساله می‌گوید که اوایل ماه جاری پس از ورود به یک کلوب شبانه احساس کرده که همه چیز خاموش شده است و پس از آن دیگر چیزی را به یاد نمی‌آورد.

کاراگاهان در برایتون، شهری ساحلی در جنوب بریتانیا گفته‌اند که در حال بررسی شش گزارش از تزریق سوزن به زنان طی یک هفته گذشته هستند.

سازمان‌دهندگان کارزار مقابله با اضافه کردن مواد مخدر به نوشیدنی‌ها یا تزریق مواد مخدر با سوزن در بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شده است آورده‌اند: «تا به حال نشنیده بودیم که این همه دانش‌آموز از خواب بیدار شوند و چیزی از اتفاقات شب قبل به یاد نیاورند. این "سیاه مستی" نیست. این تزریق ناخواسته مواد مخدر است و چیزی است که باید تغییر کند.»

امضاءکنندگان یک طومار آنلاین از کلوب‌های شبانه خواسته‌اند که افراد را هنگام ورود به میخانه‌ها و کلوب‌های شبانه مورد بازرسی قرار دهند. تاکنون حدود ۱۷۰ هزار نفر این طومار را امضا کرده‌اند.
+52
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  هیچ تعجبی برای این اعمال ، قتل ، چاقو کشی و فساد داخلی و تجاوزات مکرر وجود ندارد در جامعه‌ای که گرداندگان آن در پستهای کلیدی اکثرا در دوران جوانی و حتی اکنون در حال استفاده از مواد مخدر و یا تکرار تخلفات شخصی بوده اند ، ریپ و تجاوز در کودکی توسط مبلغان دینی یا دوستان نزدیک بدون رضایت انجام می‌گرفته یا در حال تکرار می‌باشد و آمار شگفت انگیز بیماران روحی و روانی در این جامعه متمدن با داشتن انواع پزشکان و روانپزشکان کاملا حرفه‌ای و دانشگاههای معتبر در سطح اخطار قرار دارد یعنی کاملا از حد عادی عبور کرده . مسایل جنسیتی و عشقبازی ، تبدیل به تجاوز جنسی و استفاده از انواع مواد کاملا غیر عادی و رفتار کاملا تخریب کننده و نابود کننده جایی تماس بدنی و ارتباطات عاطفی را گرفته ، توالت عمومی که نه پلیس توان کنترل آن را دارد نه حتی دستگاهای اجرایی و روانپزشکان تحمل کنترل چنین فاجعه غیر قابل کنترل در چنین جامعه قانون مدار که ، جرایم اینگونه رفتارها و اعمال قانون برای چنین رفتارهای خشن و غیر عادی جنسی بسیار هزینه بر برای خاطیان آن می‌باشد .
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.