انتقال دو هفته ای دادگاه حمید نوری به آلبانی برای شهادت اعضای سازمان مجاهدین خلق

ایران اینترنشال: رییس دادگاه حمید نوری معاون دادیار زندان گوهردشت در دهه شصت که متهم به دست داشتن در کشتار زندانیان سیاسی است، اعلام کرد این دادگاه دو هفته دیگر و به مدت دو هفته به آلبانی منتقل می‌شود.
 
رییس دادگاه نوری در استکهلم روز سه‌شنبه، دلیل برگزار شدن جلساتی از این پرونده در دادگاه آلبانی را استماع شهادت برخی شاکیان اعلام کرد.
 
جلسات دادگاه حمید نوری از اواسط تابستان در استکهلم آغاز شده و قرار است تا آوریل سال آینده میلادی ادامه داشته باشد.
 
برگزاری موقت دادگاه نوری در آلبانی در حالی است که تعدادی از شاکیان و شاهدان پرونده این متهم، از اعضای سازمان مجاهدین خلق یا نزدیکان آنان هستند.
 
پس از آن که سازمان مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۲ از فهرست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا خارج شد، حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر از اعضای آن در سال ۲۰۱۴ از عراق به آلبانی رفتند.
 
بخش مهمی از هزاران زندانی سیاسی که در تابستان ۱۳۶۷در زندان‌های ایران اعدام شدند، اعضای سازمان مجاهدین خلق بودند.
 
بر اساس دادخواستی که علیه نوری منتشر شده، او به دلیل مشارکت در این اعدام‌ها، به قتل و انجام جنایت آشکار و نقض حقوق بین‌الملل متهم شده است.
+98
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج
  دنیای کثیفیه سیاست، این خونخوارو میبرن جایی که خونخوارتر ها شهادت بده هاها! ما هم شدیم گوسفند گله!!. این فاضلابی ها ( مجاهدین ) بدتر از طالبان هستن ! . بیشتر عضوشون که آدم بودن فرار کردن ایران ! ببین چیکار کردن که پناه بردن به آخوندای خونخوار. هر چی کثیف و عوضی هم بوده بینشون فرار کردن این ور اون ور. تو یوتوب پر از آدمهای جدا شده هست نگاه کنید چی میگن آدم شاخ در میاره.
  62
  75
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  مضحک بودن دموکراسی غربی که یک مشت وطن فروش هم استقبال میکنند، آنوقت به سلامتی دادگاه مجاهدین چه زمانی تشکیل میدین آقایان انساندوست؟؟
  103
  32
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد

  همان جا دادگاه صحرایش کنند و راحتش کنند
  16
  81
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  سپهری - استرالیای غربی، استرالیا

  جنابان مش قصاب و بیت المقدس فلسطین،. به حول و قوه الهی که سایبری رژیم نیستید، ولی زبان آخوند لال ناخودآگاه چه دیدگاه مهربانانه ومشترکی!!
  7
  40
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  [::سپهری - استرالیای غربی، استرالیا::]. چقدر تو با نمکی موش نخورتت ، تو چرا رفتی استرالیا پدیده. ها ها تو و امثال تو خواب ببینند ایران دست عقب افتاده های فراری مثل تو بیوفته، ایران اونهای ساختن که الان امریکا به التماس انداختن نه عقب افتاده ای مثل تو که به یقین داری نقاشی ساختمان در استرالیا میکنه ، بالاترین دوزیستی که تو استرالیا تونستین بگیرین
  32
  5
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  سپهری - استرالیای غربی، استرالیا

  بیتالمقدس فلسطین،. نمیدونی نان کارگری و نقاشی ساختمان راخوردن میلیاردها برابر لذت دارد تا نانی که به همراه رژیم جهل و جنون درخون مردم ایران بزنی، مطمئن باش من و ما روزی به ایران، این زیباترین وطن برمیگردیم وشما هم به قبله گاه آمال وآرزویتان همان فلسطین روانه خواهید شد(البته اگر راهتون بدن )
  1
  25
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.