بازداشت یک مادر و فرزند چهارساله‌اش توسط اطلاعات ایلام؛ «از سرنوشت آن‌ها اطلاعی در دست نیست»

 میترا تقی‌پور و پسر چهارساله‌اش مهرسام رسولی. عکس از سایت «هه‌نگاو»رادیو فردا :سایت حقوق بشری «هه‌نگاو» روز دوشنبه سوم آبان خبر داد یک ماه از بازداشت یک کودک چهار ساله همراه با مادرش که توسط نیروهای امنیتی در ایلام بازداشت شده بودند، می‌گذرد و هیج اطلاعی از سرنوشت آن‌ها در دست نیست.

این سایت گفته است که این مادر و فرزند هنگام بازگشت از منطقه اقلیم کردستان عراق در مرز شهرستان مهران بازداشت شدند.

هه‌نگاو هویت این زن را «میترا تقی‌پور» ۴۰ ساله و فرزند چهار ساله‌اش را «مهرسام رسولی» اعلام کرده است.

یک منبع مطلع به این سایت حقوق بشری گفته که علی‌رغم پیگیری‌های مداوم خانواده‌های رسولی و تقی‌پور تاکنون محل نگهداری و سرنوشت این مادر و فرزند که روز دوشنبه ۱۲ مهر از اطلاعات ایلام به اطلاعات سپاه اصفهان تحویل داده شدند نامعلوم است و همین منجر به نگرانی آن‌ها شده است.

خانم تقی‌پور دارای مدرک فوق لیسانس ادبیات فارسی و ساکن اصفهان بوده و به نوشته هه‌نگاو، یکی از نزدیکان این خانواده گفته است: «میترا و فرزندش به مدت هشت روز در اطلاعات ایلام روزها مورد بازجویی قرار گرفته و شب‌ها به زندان مرکزی این شهر منتقل می‌شدند».

مقام‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران هنوز در مورد این خبر اظهارنظر نکرده‌اند.

هه‌نگاو در ادامه می‌افزاید: «اطلاعات ایلام از طریق تماس تلفنی، خانواده تقی‌پور را از بازداشت وی مطلع ساخته است، اما پس از مراجعه خانواده همسرش به ایلام، به آن‌ها گفته‌اند میترا تقی‌پور هشت روز این‌جا بوده و متعاقباً به اطلاعات سپاه اصفهان تحویل داده شده است».

به گفته همسر میترا که اهل سقز و ساکن اقلیم کردستان است، خانواده او «طی ماه گذشته همراه با خانواده میترا چند بار درخواست کرده‌اند که کودک چهارساله را به آن‌ها تحویل بدهند اما تاکنون هیچ نهادی پاسخگو نبوده است».
+46
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  رژیم کودک کش جمهوری اسلامی ......برای بقای خود از کودک شیرخواره هم نمیگزره. لازم باشد .....
  4
  36
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.