علی شمخانی مستقیما اسرائیل را به پاسخی کوبنده تهدید کرد

علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامیدویچه وله :علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی به اظهارات مقامات اسرائیل درباره حمله احتمالی به ایران واکنش نشان داد. شمخانی از "پاسخ کوبنده" سخن گفت و خسارت ناشی از آن را "ده‌ها هزار میلیارد دلار" اعلام کرد.

یکی دیگر از جلوه‌های جنگ آشکار و پنهان جمهوری اسلامی ایران و اسرائیل، جنگ رسانه‌ای و لفظی رهبران و مسئولان این دو کشور است.

انتشار گزارش کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل درباره اختصاص بودجه ۵/ ۱ میلیارد دلاری برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران، واکنش علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی را در پی داشته است.

شمخانی در یک پست توییتری مدعی شده که در صورت وقوع چنین حمله‌ای، اسرائیل باید منتظر "پاسخ کوبنده" جمهوری اسلامی باشد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی همچنین گفته است که هزینه خسارت ناشی از "پاسخ کوبنده" ایران، "ده‌ها هزار میلیارد دلار" خواهد بود.

روزنامه "تایمز آف اسرائیل" روز دوشنبه ۱۸ اکتبر با انتشار گزارشی درباره بودجه نظامی این کشور اعلام کرده بود که هدف از اختصاص این بودجه حمله به تاسیسات زیرزمینی هسته‌ای جمهوری اسلامی است.

گفته می‌شود که بمب "GBU-28" که اسرائیل در سال ۲۰۰۹ از آمریکا خریداری کرده بود، قادر به انهدام تاسیسات فردو که در دل کوهی احداث شده، نیست.

آمریکا در این رابطه، هفته گذشته بمب دو و نیم تنی "GBU-72" را آزمایش کرده که از ظرفیت انهدام اهداف مستقر در زیر زمین برخوردار است.

اسرائیل برای حمل چنین بمب‌هایی نیاز به جنگنده‌های سنگین دارد. این در حالی است که در ناوگان هوایی اسرائیل، چنین جنگنده‌هایی وجود ندارند.

در پی وقفه ایجاد شده در مذاکرات هسته‌ای، مقامات اسرائیلی بار دیگر از احتمال حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران سخن گفته‌اند.

از آن جمله می‌توان به اظهارات آویگدور لیبرمن اشاره کرد. وزیر دارایی اسرائیل از حزب "اسرائیل خانه ما" پیش‌بینی کرده که برخورد نظامی دو کشور وارد مرحله اجتناب‌ناپذیر شده است.

لیبرمن گفته است که پرسش اصلی زمان وقوع این درگیری است و نه احتمال آن. پیش از او، بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل نیز از آمادگی این کشور برای رویارویی با جمهوری اسلامی سخن گفته بود.
+51
رأی دهید
-42

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  حرف درست از طرف هر کس که باشه درسته. تمامیت ارضی و دفاع از خاک ایران خط قرمز تمام ایرانیهاست. اگر اشکنازی ها یک همچین حماقتی مرتک بشن, حق قانونی مقابله به مثل رو برای کشور ما بوجود میارن. هیچ کشور یا سازمان بین المللی نمیتونه این حق رو از ایران بگیره.
  90
  55
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  این گا و ۷۲ تا کشتی باربری داره من نمیدونم این گوسفندهای ایران کی میخوان از این خواب بیدار ش شش کلاس سواد نداره
  23
  71
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  کجاست پاسخ کوبنده شما وقتی پهباد اسرائیلی از خود کرج به پرواز در آمد و پتروشیمی کرج را بمباران کرد و اتوماتیک پهباد منهدم شد؟. کجاست پاسخ کوبنده وقتی فخری زاده ترول شد و خودت ادعا کردی ما از چهار ماه پیش اطلاع داشتیم فخری زاده در این منطقه ترول میشه؟معنی کلامت یا شما ها ترول کردید و اگر نه حرفت زر مفت بیشتر نیست.
  18
  85
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  cardenas - مادرید، اسپانیا
  از انتقام سخت قاسم کتلت و انتقام فخری زاده و بقیه دانشمندان و سرتشتکدارای تو سوریه که افقی برگشتن و انفجارهای تاسیسات اتمی معلومه خیلی این تهدید واقعیه، الآن تمام اسرائیلیها گورخیدن و خودشونو خیس کردن،. چه اوزگی هستی بخدا
  5
  14
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این هالوهای خرمذهبی بعلاوه ی چپول ها که فکر میکردند با "مرگ امریکا" (و اسرائیل) زده اند به خال هدف بد نیست بدانند در تمام این مدت توسط روسیه و اسرائیل بازیچه بودند. اخیرا پوتین و بنت 5 ساعت مداوم مذاکره داشتند و روسیه اختیار تام به اسرائیل داد تا در هر کجا میخواهد افراد سپاه را مورد تعرض قرار بدهد. ذات روس ها با مذهب ان هم مذهب قرون وسطائی وحوش عربستان زاویه دارد. در این ملاقات مقرر شد که نشستی از پوتین و بایدن و بنت برقرار شود و طرح اینده ی خاورمیانه را ترسیم کنند و اخوندهای کودن ایران فقط مخشان تا مرگ بر امریکا نمی تواند جلوتر برود (این را هم از چپول های درمانده و وامانده ی فسیل شده ی ایرانی یاد گرفته اند). تمام وقایع اذربایجان هم با روادید روسیه انجام می پذیرد. روس ها ذاتا از مذهب مخصوصا نوع اسلامی تنفر دارند
  3
  15
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. دوست عزیز. ٤٣ ساله که تمامیت ارضی ایران به باز فنا رفته. روزی که قاسم گچکار یه گله عراقی بیناموس رو با پرچم عراق وارد تا میدون شهیاد و پرچم عراق رو توی اون میدون به احتزاز در اوردن، کی برای تمامیت ارضی ایران صداش در اومد؟ وقتی روسیه دریای خزر و و چین دریای عمان رو بالا کشید کی صداش در اومد؟ وقتی ٢٥ سال ایران رو به چینی ها پیش فروش کردن کی صداش در اومد؟ وقتی کشتی کشتی نفت این ملت رو به ونزویلا کمونیست و لبنان و فلسطین مفتخور میدن اینها نقض تمامیت ارضی نیست؟ این جماعت فقط با بوی باروت بیرون میرم. یا ملت باید مسلح بشن یا یه حمله خارجی باعث شوک بشه که ملت بلند بشن. من زنده شما هم سلامت، اگر غیر از این دوراه باشه ما ١٠٠ سال دیگه هم درگیر این اراذل هستیم.
  1
  11
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  برای من جالبه بدونم شما که به کامنت من در بالا امتیاز قرمز دادید واقعا منظورتون چیه؟ یعنی می گید اگر اسرائیل به کشور ما حمله کرد, حکومت نباید هیچ واکنشی نشون بده؟ خوشحال میشم نظر این دوستان رو بدونم.
  10
  4
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. در مسند رهبری اسرائیل یک مشت نادان پر از عقده ننشسته اند تا کتاب یک مهاجم سنگ پرست در 1400 سال قبل را الگو کنند و بی جهت به کشوری حمله کنند. خودشان بهتر از من و شما میدانند که با حمله به ایران روزگارشان تلخ خواهد شد. بنا بر این سناریوی حمله ی نظامی به ایران کاملا و بطور صد در صد منتفی و دلیل نیست در مورد غیر ممکن به حدس و گمان بپردازیم. امکان حمله (فقط) به تاسیسات اتمی هم در حال حاضر زیر یک درصد است و اگر حمله ای صورت بگیرد اسرائیل کمک روسیه و امریکا را خواهد داشت (فقط به تاسیسات اتمی) . روسیه بیشتر از هر کشوری نگران است که یک کشور تندرو اسلامی در کنار مرزهایش مجهز به سلاح اتمی بشود
  3
  9
  دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. یعنی شما با توجه به مطالبی که در بالا نوشتی موافق حمله نظامی از طرف اسرائیل هستی و فکر میکنی که فقط بوسیله حمله نظامی از طرف یک کشور خارجی میشه حکومت رو ساقط کرد, درست فهمیدم؟
  0
  0
  دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. مسئله اینه که ما نمیتونیم با این طرز فکر که اسرائیلیها فقط دارن لاف میزنن به مسئله نگاه کنیم و مسئله رو منتفی بدونیم. موضع شما اینه که حکومت اسرائیل عاقله و چنین کاری نمی کنه و مسئله حمله رو منتفی میدونی, ولی اگر فردا از خواب بیدار شی و بشنوی که واقعا ایران رو مورد حمله قرار دادن چه موضعی میگیری؟
  0
  0
  دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. ایجاد دلهره و تهدید برای گرفتن امتیاز است. امریکا تازه از افغانستان خارج شده پس چگونه توقع دارید به ایران دخول کند؟ (آن هم اسرائیل!). حرف های من برگردان خبره ترین کارشناسان سیاسی است که خیلی از آن ها هم یهودی هستند. در کل اسرائیل نمی خواهد از ایران یک دشمن بسازد و به آینده مینگرد تا با دوست 3000 ساله ی خودش دوباره پالوده بخورد. آخوندها را ول کن. نزدیکترین حامی و دوست یهودیان در طول تاریخ ایرانیان بوده اند و یهودیان هم این را میدانند
  0
  11
  دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.