راه‌اندازی صفحه توئیتر رهبر ایران به زبان ترکی آذربایجانی

همزمان با مسدود شدن برخی وبسایت‌های دینی «متمایل به ایران» در جمهوری آذربایجان، صفحه توئیتری آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به زبان ترکی آذربایجانی راه‌اندازی شد.

عباس موسوی سفیر ایران در باکو جزو اولین کسانی بود که در ساعات ابتدایی راه‌اندازی این صفحه آن را فالو کرد.

دقیقا معلوم نیست هدف از راه‌اندازی صفحه توئیتری رهبر ایران به زبان ترکی آذربایجانی و الفبای رسمی جمهوری آذربایجان (لاتینی) چیست. این صفحه روز شنبه اول آبان‌ماه عبارت «بسم الله الرحمن الرحیم» را به زبان ترکی آذربایجانی و الفبای لاتین توئیت کرد.
آیت‌الله خامنه‌ای پیش از این، ۱۱ صفحه توئیتری به زبان‌های مختلف، از جمله عربی، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، هندی، آلمانی و ترکی آناتولی داشت.

ساعاتی قبل از راه‌اندازی صفحه توئیتری ترکی آذربایجانی آیت‌الله خامنه‌ای، رسانه‌های جمهوری آذربایجان گزارش دادند که چندین وبسایت تبلیغات دینی «متمایل به جمهوری اسلامی» در این کشور مسدود شده است.

جمهوری آذربایجان همچنین روز ۱۳ مهر ماه حسینیه متعلق به نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در باکو را بست.

با این‌حال، روز شنبه وزرای خارجه دولت باکو و تهران طی تماس تلفنی بر «حل و فصل مشکلات و سوء تفاهمات فی مابین با همکاری و گفت‌وگو در فضایی آرام و صمیمانه تاکید کردند».
+17
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  یاشاسین آذرآبادگان
  20
  11
  شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  در حالیکه این آخوند بی سواد و جنایتکار ۱۱ صفحه توئیتری دارد شبکه های اجتماعی را برای مردم ایران مسدود و سانسور کرده است. خود و مزدورانش در همه جا جاسوسی و اخلال می کنند اما مردم حق استفاده از همان رسانه ها را ندارند
  23
  25
  شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  ترامپ مادر مُرده گریه اش در اومده بود که توئیتر به طالبان اجازه توئیت کردن میده ولی صفحه منو میبنده ، حالا ضحاک ایران هم صفحه ای به زبان آذری راه اندازی میکنه !!! واقعاً سئوال برانگیز هست که چه دست‌ها و سیاستهایی در کاره که پیام رسانی مثل توئیتر ، آدمهای عوضی با سرشت و افکار مالیخولیایی رو چطور دسته بندی میکنه ، به یکی اجازه فعالیت میده و صفحه یکی دیگه رو میبنده!!!!؟
  8
  6
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این هنوز نمیدونه با پای چپ بره تو خلا یا با راست یا کلا جفت پا اونوقت داره حرف از توئیتر میزنه.
  3
  4
  یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.