سربازان افغان‌ در دوره حکومت طالبان سبزی و میوه می‌فروشند

العربیه :صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که اقتصاد افغانستان امسال حدود 30 درصد کوچک‌تر می‌شود و این باعث بحران پناهندگی خواهد شد که کشورهای همسایه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شهروندان افغانستان اخیرا در رسانه‌های اجتماعی تصاویری از برخی از سربازان، استادان دانشگاه و دیگر کارمندان دولتی را نشر کردند که پس از به قدرت رسیدن طالبان در این کشور، کار خود را از دست داده و در حال حاضر به کارهای سخت روی آورده‌اند.
سرباز افغان که اکنون میوه فروشی می کندشهروندان افغانستان که قبل از به قدرت رسیدن طالبان در این کشور، دارای مشاغل معتبری در دانشگاه‌ها، مشاغل نظامی یا دولتی بودند، اکنون در حکومت طالبان و در پی از دست دادن مشاغل‌شان، به میوه یا سبزیجات فروشی روی آوردند.

بسیاری از آنها چاره‌ای جز این کارهای شاقه نداشتند تا بتوانند نیازمندی‌های خود و خانواده‌شان را تأمین کنند.
عکسی از نظر محمد استاد دانشگاه کابل منتشر شده که پس از بیکاری از کار سابقش، مجبور شده در خیابان‌های کابل سبزی فروشی کند.
نظر محمد استاد دانشگاه کابلاین عکس واکنش‌های فراوان شهروندان افغان و خارجی را به همراه داشت.

همچنان تصاویری از سربازان ارتش افغانستان نشر شد که در خیابان‌های پایتخت به عنوان دستفروش سبزیجات و میوه کار می‌کنند تا بتوانند از خانواده خود حمایت کنند.
سرباز افغان که اکنون میوه فروشی می‌کنداین در حالی است که سازمان ملل متحد پنج‌شنبه، 21 اکتبر، اعلام کرد که یک صندوق ویژه‌ای را برای تامین مالی مستقیم افغان‌ها ایجاد کرده است.

سازمان ملل هدف این کمک را «ممانعت از فروپاشی اقتصاد افغانستان» خوانده و اعلام کرد، این کمک به مردم افغانستان است تا آنها بتوانند از زمستان جان سالم به در ببرند.

صندوق بین‌المللی پول اخیرا اعلام کرد که اقتصاد افغانستان امسال تا 30 درصد کوچک می‌شود و این باعث افزایش بحران پناهندگان می‌شود که کشورهای همسایه، ترکیه و اروپا را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در گزارش تازه این صندوق درباره چشم‌انداز اقتصادی منطقه آمده که با مسدود شدن دارایی‌های خارجی افغانستان پس از به قدرت رسیدن طالبان در ماه اوت، اقتصاد این کشور با بحران‌های شدید مالی و تراز پرداخت‌ها مواجه است. در نتیجه کاهش سطح زندگی، فقر، میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند و می‌تواند منجر به یک بحران انسانی شود.
+3
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  دقیقا حکایت ایران شده یه عده که باقلالی بارشون نمی کردن و نمی کنند به اندازه یه الاغ عرضه ندارن به واسطه اسلام ریش پشم عطر شاه عبدالظیم و تسبیحی در نهایت بی سوادی به زور اسلحه میشن همه کاره و تحصیلکرده دلسوز آدم سالم آدم با سواد آدم با اصل و نصب میشه میوه فروش راننده تاکسی و خدمات و .. این سربازان مثلا طالبان یا هر سیستم فاسد علی الظاهر اسلامی که خودشون هم قبول ندارن وسیله ای میشه برای چاپیدن ملت تجاوز بخور بخور دزدی اختلاس و آدمکشی آخرش فقط یه الله اکبر میبندن تنگش همه چی ماست میشه فقط عاشق حوری حوری بازی و بچه بازی در بهشت خیالی خودشونن معلوم نیست اونجا بهشت یا شهرنو
  10
  18
  شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.