دستگیری افسر ارتش آلمان به اتهام «نگاه‌داری ماده رادیواکتیو»

دویچه وله :پلیس در اواسط ماه اکتبر، در تجسس از خانه یک کارشناس تسلیحاتی ارتش، مقادیری سلاح و مهمات پیدا کرد. حال روشن شده که او ماده رادیو اکتیو"استرانسیوم ۹۰" را نیز در اختیار داشته است.

وزارت دفاع آلمان علاوه بر مواد رادیواکتیو در تجسس از خانه یک افسر ارتش سلاح‌های متعددی از جمله مسلسل و سلاح‌های ضد تانک و ضدهوایی پیدا کرده است

نشریه "اشپیگل" به نقل از دادستانی فرانکفورت، گزارش داده که پلیس از خانه یک افسر ارتش، علاوه بر مقادیر زیادی سلاح و مهمات، ماده "استرانسیوم ۹۰" نیز کشف کرده است.

این ماده از فر‌آورده‌های شکافت سوخت‌های پرتوزای هسته‌ای است و در تفاله‌های به دست آمده از انفجارهای هسته‌ای یافت می‌شود.

فرد یاد شده که کارشناس مواد منفجره است، در آلدنهورن واقع در ایالت نورد راین وستفالن سکونت دارد. وزارت دفاع آلمان پیش‌تر اعلام کرده بود که در تجسس از خانه او، سلاح‌های متعددی از جمله مسلسل و سلاح‌های ضد تانک و ضدهوایی پیدا شده است؛ سلاح‌هایی که عمدتا از بلوک شرق تامین می‌شوند.

افزون بر این، دو پرونده از سرویس اطلاعاتی فدرال در باره کره شمالی در خانه این فرد یافته شده است. مشخص نیست او چگونه به این مدارک محرمانه دسترسی یافته است.

متهم در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد. او هنگامی که قصد ارسال صداخفه‌کن مسلسل به آمریکا را داشت، مورد سوءظن ماموران گمرک قرار گرفت.

پرونده این فرد، علاوه بر گمرک و دادستانی، از سوی اداره ضدجاسوسی ارتش فدرال نیز در دست بررسی است.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.