گاهی سرنوشتمان در گرو جبر جغرافیایی است - تصویر

+128
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  کودکان ما در زمان پهلوی .کودکان ما در زمان امام ننگ. با مکان کاری ندارد. هگل در جایی متوجه شد که تمام حقایق و اشخاص بزرگ تاریخی جهان، به اصطلاح، دو بار اتفاق می‌افتند. او فراموش کرد اضافه کند: یک بار به عنوان یک تراژدی، یک بار به عنوان یک مسخره . البته این سخن مارکس ربطی به اسلام ندارد، باید گفت. یک بار تراژدی. تراژدی دوم در این است. که بعد ۱۵۰۰ سال. دوباره این تراژدی تکرار می‌‌شود، که باور می‌‌کرد.؟ انگار ایران ما با خاک قبرستان پوشید شده. قوز پشتگان مسلمان. مال کلیسا نتردام قوز داشت.ولی انسان بود، اساسی داشت.عاشق بود.و مرز او کلیسا نتردام بود. آزاری به کسی‌ نمی‌‌رساند. قوز پشت ما عمامه دارد. و مدام مسافر است. آنقدر حریص است. که مسجدش کم است. باید بوی گند عمامه به ۸۰ میلیون تحمیل کند.
  11
  64
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  دقیقا همینه. هیچ کس تافته جدا بافته نیست، بلکه این شرایط هست که انسان‌ها و حتا حیوانات رو میسازه( البته بدون در نظر گرفتن استثنا ها). ادعا مون نشه که آدم درست و حسابی هستیم ، شاید ما هم اگر شرایط زندگی و روحی و هرمونیه یک مجرم رو داشتیم، خیلی راحت مجرم میشودیم.
  4
  38
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. این تراژدی مال مارکس نیست، بلکه گروه بیچیز که در بین دهه هفتاد و هشتاد شهرت جهانی کسب کردند.
  30
  2
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  معمولأ دراین وقت شب اینجا نمی آیم و مشغولیات دیگری در کنار بنده منزل دارم .ولی آن تیتربسیار بلاهت بارو دوعکس سفیهانه ترازآن تیترمجبورم کرد دوکلمه بنویسم.
  22
  2
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  اززمانیکه پای غربی ها به آسیای غربی بازشد،هیچ کشوری روزخوش ندیده است.جنگ راآنان برای این کشورها می سازندو اسلحه هم به هردوطرف درگیر میفروشندتادمارازروزگاریکدیگردربیاورند.فتنه ودسیسه اش راهم خودشان می سازند.بعدخودشان رامانند سوئیس وآلمان وبلژیک بیگناه جلوه میدهندوپولهای بدست آمده را میشمارند!پس برای آنهاسازوآوازی است و برای بقیه جنگ وغازی.بله.قبل ازورود اروپاییها هم جنگ اینجا بوده.بله.ولی آنزمانها (عمومأ)درنبردها نامردی رخ نمیدادوهمه چیز روبودودراین گوشه دنیامردانگی و شجاعت نه تنها تحسین می شده بلکه جزو اصول اولیه جنگ بود.کشور سومی هم (معمولأ)توطئه نمی کرد.
  19
  9
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. آفرین به شما، بالاخره اقرار کردید که فتنه و دسیسه را غرب میسازد. یکبار به خودتان گوش بدهید، همان حرفیست که ۴۳ سال است مردم ما زمزمه میکنند که غرب دسیسه کرد و آن ملعون خمینی را به جان ما انداخت و اینهمه سال است که دیگر دسیسه نکرده و حکومت آخوند به ضرب زور و کمک غرب پابرجاست.
  1
  13
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. بقول هگل ،دیکتاتوری هم یکبار تراژدی ، تکرار فکاهی .این تیوری مربوط بجوامع مترقی میباشد ، ولی متاسفانه میبینیم که در جوامع عقب افتاده و یا عقب نگهداشته شده ، هربار که دیکتاتوری بهر دلیلی ایجاد میشود ، ترادژیک است!؟! ، ۴۳ سال کشتار مخفی و آشکار ج.ا ، فکاهی است؟!؟. بنظرم در موارد حکومت های ایدیولوژیک مذهبی باید در تیوری های جهانی تجدید نظر کردد ، متاسفانه بد کوفتی است!؟! مذهب ریشه در حماقت بشر دارد ، با این همه تبلیغات جهانی( دکان مذاهب) ، آیا کم پیرو دارند؟!؟
  8
  5
  شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. شما بجای این اراجیف به همان بنده منزلت برس و دامداریت را توسعه ببخش ، سیاست و مسائل دیگر را هم به اهلش واگذار کن ، گرچه شما ملا ها و ملا زاده ها و جیره خورانشان نخود هر آشی هستید و محصولتان هم تنها ایجاد باد نفخ نامطبوع و بدبوست و بس.
  16
  15
  شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.