گزارشی از زندانیان متهم به رابطه جنسی با رضایت با همجنس در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا : حدود ۱۵ زندانی متهم به رابطه با همجنس در بندهای ۲ و ۱۰ زندان رجایی شهر کرج عمدتا به صورت بلاتکلیف نگهداری می‌شوند. این شهروندان تحت عنوان اتهاماتی چون رابطه نامشروع و لواط بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود ۱۵ زندانی متهم به رابطه با همجنس در بندهای ۲ و ۱۰ زندان رجایی شهر کرج عمدتا به صورت بلاتکلیف نگهداری می‌شوند.

این شهروندان تحت عنوان اتهاماتی چون رابطه نامشروع و لواط بازداشت شده‌اند. یک منبع مطلع در خصوص شرایط این افراد به هرانا گفت: «این افراد از بدو ورود از سوی زندانیان متهم به جرائم خشن مورد آزار و اذیت و تهدید قرار می‌گیرند و به چشم طعمه به آنها نگاه می‌شود. برخی از آنها حدود ۲ تا ۵ سال بلاتکلیف هستند.»

بازداشت این شهروندان صرفا به دلیل داشتن رابطه رضایتمندانه با همجنس صورت گرفته و این فارغ از آمار زندانیان متهم به تجاوز (لواط به عنف) است.

این منبع مطلع در ادامه افزود: «تعدادی از آنها حتی دادگاهشان هم برگزار نشده که حکمشان صادر شود و تکلیف خود را بدانند، در شرایط نامناسبی نگهداری می‌شوند و رفتار سایر زندانیان جرائم عمومی با آنان زندگی را برایشان دشوارتر کرده است.»

بندهای ۲ و ۱۰ در طبقه سوم این زندان واقع هستند. بند ۱۰ تحت عنوان بند فرهنگی نیز شناخته می‌شود و زندانیان با جرائم گوناگون همچون سرقت، متهم به قتل و یا عضویت در داعش که در زندان شاغل هستند، در آنجا نگهداری می‌شوند. بند ۲ نیز با عنوان دارالقرآن شناخته شده و زندانیان متهم به جرائم خشن در آنجا محکومیت خود را سپری می‌کنند.

قوانین در ایران نه تنها در خدمت حمایت از حقوق اقلیت‌های جنسی و جنسیتی نیست بلکه در نقطه مقابل به سلاحی مرگبار علیه آنان تبدیل شده است، بعنوان مثال در فصل اول باب دوم قانون مجازات اسلامی رابطه جنسی رضایتمندانه با همجنس بزرگسال جرم‌انگاری شده و در صورت اثبات، مجازات‌هایی از شلاق تا اعدام را برای افراد پیش‌بینی کرده است. هرانا اردیبهشت‌ماه امسال به مناسبت ۱۷ ماه مه، روز جهانی مقابله با همجنسگراستیزی، ترنس ستیزی و دوجنسگراستیزی گزارشی اجمالی از نقض حقوق جامعه اقلیت‌های جنسی در ایران در بازه زمانی یکساله و همچنین مشخصات شماری از افراد و یا موسسات ناقض حقوق اقلیت‌های جنسی و جنسیتی که توسط دادگستر، بانک اطلاعاتی جامع ناقضان حقوق بشر در ایران جمع آوری شده را منتشر کرد.
+48
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  رابطه ی جنسی یعنی کسب فیض و لذت با رضایت طرفین و تفاوتی نمی کند بین یک زن و مرد بالغ (بالای 18 سال) و یا مرد و مرد و یا زن و زن باشد. هر کس مالک و صاحب اختیار بدن خودش هست و با توجه به شرایط جسمی و روحی این خودش هست که تصمیم گیرنده است. در گذشته های نه چندان دور تکالیف عجیب و غریب جنسی مذهبی را ملحوظ میداشتند. در دنیای امروز اگر طرف صغیر نباشد و عامل فریب و یا عنف و زور دخیل نباشد و با رضایت کامل طرفین باشد حتما که بقیه فضول و بی قاعده در مواردی دخالت میکنند که مطلقا به ان ها ارتباط ندارد
  15
  66
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  عجب واقعاً طرفداران جمهوری اسلامی به خودشون و همنوعانشون هم رحم نمیکنند
  22
  44
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  حضرت صادق علیه السلام فرمودند: حُرمَةُ اَلدُبُرِ أَعظَمُ مِن حُرمَةِ اَلفَرجِ وَ إِنَ اَللَهَ أَهلَکَ أُمَةً لِحُرمَةِ اَلدُبُرِ وَ لَم یُهلِک أَحَداً لِحُرمَةِ اَلفَرجِ. «حرمت لواط از زنا بیشتر است، به درستی که خداوند قومی را برای عمل لواط هلاک فرمود (قوم لوط) ولی کسی را برای زنا هلاک نفرمود».
  22
  17
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. هیچ قومی را خداوند بعلت لواط نابود نفرمود و تورات و قران که از روی ان کپی شده چرند نوشته اند. همه که در ان قوم اینکاره نبودند تا خدا بیگناهان و زن ها و کودکان را هم نابود کند. مطابق اخرین تحقیقات انجا دچار صاعقه شده است.
  1
  12
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اصطلاح تر و خشک با هم میسوزه را شنیده کرده‌ای؟
  10
  2
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. اگر که آن سنگ سیاه وسط عربستان را خدا فرض کنیم (که هرگز خدا نیست چون نه تاکنون یک موش خلق کرده و نه میتواند خلق کند) این سخن شما که نقض اختیار و دانائی خداوند است که به بندگانش اشراف ندارد و خشک و تر، یعنی باگناه و بی گناه را با همدیگر میسوزاند!
  1
  8
  شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.