یک تراجنسیتی برای اولین در آمریکا به عنوان دریادار چهارستاره سوگند یاد کرد

ریچل لِوین، اولین تراجنسیتی آمریکایی که دریادار چهارستاره شدبی بی سی :دکتر ریچل لوین، معاون وزیر بهداشت آمریکا، بعنوان اولین افسر چهارستاره تراجنسیتی در تاریخ این کشور سوگند یاد کرد.

خانم لوین که ۶۳ سال دارد، از این پس فرمانده نیروی ویژه خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده آمریکا خواهد بود.

دکتر لِوین که توسط جو بایدن رئیس‌جمهوری به این مقام منصوب شده است، در حال حاضر بالاترین مقام رسمی در آمریکاست که به شکل علنی تراجنسیتی است.

افراد تراجنسیتی کسانی هستند که هویت جنسیتی آنها با جنسیتی که در زمان تولد به آنها داده شده، یکی نیست. خانم لوین از جمله کسانی است که در زمان تولد جنسیت مرد به او منتسب شده بود.
او در مراسم سوگند دیروز سه‌شنبه ۱۹ اکتبر، این رویداد را "بسیار مهم" و "تاریخی" نامید.

دکتر لوین در سخنرانی‌اش از دیگر افراد اقلیت‌های جنسی در دوره‌‌های پیشین قدردانی کرد و گفت "باشد که انتصاب امروز، شروعی برای موارد بیشتری در آینده باشد، چرا که ما در حال ایجاد آینده‌ای متنوع و فراگیر هستیم".

دکتر لوین فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد و دانشکده پزشکی دانشگاه تولان است و پیشتر به عنوان متخصص اطفال کار می‌کرد.

او همچنین سابقه سخنگویی وزارت بهداشت پنسیلوانیا و همچنین وزارت بهداشت این ایالت را نیز در کارنامه خود دارد و در مبارزه با شیوع اعتیاد به مواد مخدر هم فعالیت کرده است.

نیروی ویژه خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده آمریکا متشکل از حدود شش هزار افسر نظامی است که وظیفه دارند در قبال بحران‌های سلامت و بهداشت، مانند همه‌گیری کرونا، و بلایای طبیعی اقدام کند.

خاویر بکرا، وزیر بهداشت آمریکا، انتصاب دکتر لِوین در این مقام را "گامی بزرگ به جلو برای برابری به عنوان یک ملت" توصیف کرد.
دکتر لوین بر یک نیروی نظامی شش هزار نفری نفری نظارت خواهد کرددکتر لوین پیشتر در رای‌گیری سنا در ماه مارس، با ۵۲ رای موافق در برابر ۴۸ رای مخالف، به عنوان معاون وزیر بهداشت آمریکا تایید شده بود.

در طی مراحل تایید، دکتر لوین در جایگاه نامزدی، با سوالاتی درمورد نحوه مدیریت همه‌گیری کرونا در خانه‌های سالمندان در سمت وزیر بهداشت ایالت پنسیلوانیا روبرو شد.
منتقدان، مرگ بسیاری از سالمندان در ایالت پیسیلوانیا را ناشی از یک سیاست ایالتی می‌دانند که خانه‌های سالمندان را ملزم به پذیرش بیماران کووید کرد.

مدت کوتاهی پس از اجرای آن سیاست، دکتر لوین اذعان کرد که در پی افزایش موارد ویروس کرونا، مادرش را از خانه سالمندان بیرون آورده است.
+10
رأی دهید
-19

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.