نیروی دریایی آمریکا :نابودی ناو جنگی در آتش سوزی نتیجه قصور فرماندهی ارتش بود

کشتی "بانهوم ریچارد" برای چهار روز می سوختبی بی سی :به گزارش رسانه های آمریکایی نیروی دریایی آمریکا در گزارشی نتیجه گیری کرده است که قصور عمده در زنجیره فرماندهی ارتش زمینه نابودی یک ناو جنگی در اثر آتش سوزی را فراهم کرد.

کشتی "بانهوم ریچارد" در ژوئیه سال ۲۰۲۰ در سن دیه گو کالیفرنیا دچار حریق شد و برای چهار روز می سوخت. ۴۰ ملوان و ۲۳ غیرنظامی در آن حادثه مجروح شدند.

گزارش تازه ۳۶ ملوان از جمله پنج آدمیرال را در نابودی کشتی مقصر می شناسد.

این گزارش همچنین قصور متعدد در واکنش به بروز آتش سوزی را شناسایی می کند.

قبلا اتهام آتش سوزی عمدی علیه یک ملوان طرح شده است؛ کسی که ادعا می شود به دلیل خصومت با فرماندهان، کشتی را آتش زد. اما گزارش تازه دریافت که کوتاهی در نشان دادن واکنش امکان گسترش سریع حریق را فراهم کرد.

اسکات کان فرمانده ناوگان سوم آمریکا که بر این تحقیقات نظارت دارد گفت: "هرچند شروع آتش سوزی عامدانه بود، کشتی به دلیل ناتوانی در اطفای حریق نابود شد."

رسانه های آمریکایی می گویند که این گزارش، اشتباهات متعددی که در دقایق نخست آتش سوزی روی داد را تشریح می کند.
این گزارش دریافت که ملوان ها بعد از کشف حریق برای ده دقیقه کامل دیگران را آگاه نکردند و سیستم کف‌پاش کشتی برای اطفای حریق را هرگز فعال نکردند.

در این گزارش آمده است که "رشته مکرری از تمرین های ناکام، مشارکت حداقلی خدمه و فقدان دانش اولیه در مورد مهار آتش سوزی" باعث عدم آمادگی ملوان ها و ناتوانی آنها برای هماهنگی صحیح تلاش های آتش نشانی با مقام های غیرنظامی شد.

این گزارش هنوز علنی نشده و معلوم نیست آیا هیچ یک از ۳۶ ملوانی که مقصر شناخته شده اند مجازات شده اند یا نه.

نیروی دریایی آمریکا هنوز به درخواست بی بی سی برای اظهار نظر واکنش نشان نداده است.

کشتی ۴۰ هزار تنی بانهوم ریچارد به ارزش یک میلیارد دلار در سال ۱۹۹۸ به آب انداخته شد و یکی از معدود کشتی های آبی-خاکی بود که جنگنده های اف-۳۵ می توانند از آن بلند شوند.
نیروی دریایی آمریکا از زمان حادثه این کشتی را به دلیل خسارات وسیع از رده خارج و قراضه کرده است.
+31
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شارشار - ابوموسی، هرمزگان، ایران
  آقایون و خانومای آمریکا دوست هیچ نظری ندارن؟! تقصیر جمهوری اسلامی و پاسدارها و تحریم‌ها ‌و غیره نبود؟! هیچ برانداز و خاک‌انداز و زیرانداز نداریم نظر بده؟! لطفا زودتر، منتظریم تا کمی بخندیم. :-)
  24
  6
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  [::شارشار - ابوموسی، هرمزگان، ایران::]. بهتره اول به خودت و مملکت سوخته ای که برای ایرانیها بوجود آوردین بخندی. تو که ایرانی نیستی که تا دلت بسوزه. پول مردم ایران هم که سرازیر شده تو حلق تون پس برای چی باید دلت بسوزه آمدی اینجا کمی پرسه بزنی, تخمه بشکونی و خودتو سر گرم کنی. هر- ررر- یی.
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::شارشار - ابوموسی، هرمزگان، ایران::]. در کشور های غربی علیرغم تمام کاستی ها ، در بیشتر موارد کمیته حقیقت یاب وجود دارد ، و ضعف فرمانده ، قصور ، عدم روتین شناسایی می‌شود ، در کشورهای دیکتاتوری برعکسه ،یک اخوند آفتابه بدست بدون کوچکترین دانش نظامی میخواهد از طریق بصره قدس را فتح کند و با فرماندهای دوزاری مثل محسن رضایی میلیونها جوان را به خاک خون میکشاند وبا همان آفتابه جام ذهر را نوش می‌کند ، یا مموتی و سید علی مچل که در مقابل غرب کرکری می خورند و با تحریم طرف مقابل کشور را به ویرانی میکشاند ، قاضی مرتضوی در اوین و کهریزک جنایت میکنه اما مجازات نمیشه ، یا ارازلی که بانک ها را به دزد خانه تبدیل میکنند اما حتی یک نفر هم دادگاهی نمیشوند ، یا فاجعه ساختمان پلاسکو و قصور شهرداری ، یا زدن هواپیمای اوکراینی و دروغ و تناقضات رژیم و ماستمالی ، بازم ادامه بدم یا دهنت بسته شد
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  عمو سعید - لیورپول، انگلستان
  شر شر ار ابومسی . تو نظرت بعنوان یک طرفدار چین و روسیه چی هست بنظرت کار ارباب های روسی و چینی نبود ما که می دانیم این خرفت های پاسدار فقط به درد دزدی و کشتار مردم بی سلاح ایران می خورند وگرنه بدرد جرز لای دیوار هم نمی خورند نظرت را بنویس شر شر خان
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.