زن شکنجه‌ شده و جان‌ به در برده آبادانی: فرزندانم را نجات دهید

ایران وایر :مجموعه «ترنج» که در زمینه حمایت از زنان و دختران آسیب‌دیده از خشونت خانگی فعالیت می‌کند، گزارشی منتشر کرده از زن جوانی از اهالی آبادان که به شدت از سوی همسرش مورد آزار و شکنجه فیزیکی قرار گرفته است.

بنا بر گزارش ترنج، «پرستو»، مادر دو کودک ۹ و هفت ساله است که طی سه سال گذشته توانسته است خود را به مکانی امن برساند.

«سارا دماوندان»، روزنامه‌نگار و یکی از همکاران ترنج در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» می‌گوید: «بر اساس تصاویری که به دست ما رسیده، بدن این زن بارها و بارها با جسم داغ سوزانده شده است. تصاویر آن قدر هولناک هستند که ما برای حفظ حریم پرستو و مراعات حال مخاطبان، آن‌ها را منتشر نکردیم اما در حال حاضر یک چشم پرستو بر اثر ضربه‌های وارده به سر و صورت نابینا شده و چشم دیگرش نیز در شرف از دست دادن بینایی است. همسرش گوش‌های این زن را بریده و به دفعات او را از سقف آویزان و اعدام مصنوعی کرده، به همین دلیل نیز پرستو دچار ضایعه نخاعی شده است.»
بنابر گزارش منتشر شده از سوی ترنج، همسر پرستو معتاد به مصرف شیشه است و هربار پس از مصرف، او را به شدت مورد شکنجه و آزار جنسی قرار می‌داده است.

سارا دماوندان می‌گوید: « نکته مهم این است که علی‌رغم نظر صریح پزشکی قانونی و حضور پی‌درپی پرستو به شعبه اول بازپرسی شهرستان آبادان و با وجود حضور وکیل در این پرونده، دادستان آبادان و قاضی شعبه اول بازپرسی آبادان قرار بازداشتی برای همسر پرستو صادر نشده و هم‌چنان آزاد است.»

 پرستو به شدت نگران دختر ۹ ساله و پسر هفت ساله خود است که نتوانسته آن‌ها را همراه خود به مکان امنی ببرد و هم‌چنان نزد پدرشان زندگی می‌کنند.

در ویدیوی منتشر شده از این زن آسیب‌دیده، او می‌گوید: «بالاخره توانستم از آن جهنم فرار کنم و به خانه پدری‌ام پناه بیاورم. بعد از چند روز درمان شدن و بهبود زخم‌ها، به دادسرا مراجعه کردم و علیه همسرم شکایت کردم.»
+91
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  این جانی ها دستگیر نمیشن ولی خدا نکنه موی دختری بیرون باشه . با اردنگی پرتش میکنن تو ون و میبرن
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  قانون قصاص را باید اینجا به کار برد
  0
  2
  جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.